islam82018
2.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Ve Švédsku zjistili, že islámské extremistické skupiny jsou financovány přes státní dotace

Loading...
Sdílejte článek:

COM/M1

Švédská bezpečnostní služba (Sapo) zjistila, že peníze daňových poplatníků se prostřednictvím vládních dotací převáděny do kapes islámských extremistických skupin.

Sapo odhalila, že velké množství organizací s vazbami na násilný extremismus ve Švédsku používá federální a komunální grantové systémy, které podle policie “mohou přispět k radikalizaci, a tedy k růstu extremistického prostředí ve Švédsku”.

Bezpečnostní služba zjistila, že státní podporu využili všechny extremistické skupiny, levicové i pravicové. Provozní ředitel Sapo Johan Olsson uvedl: “Právě teď jsme svědky toho, že tento problém je největší v násilném islamistickém prostředí”.

Policie tvrdí, že jednotlivci z islamistických skupin používají školy financované z veřejných zdrojů, kulturní sdružení a nadace jako platformy na šíření extremistické ideologie ve Švédsku.

Přestože je obtížné odhadnout, kolik veřejných prostředků využívají islamistické skupiny, z důvodu nedostatečné transparentnosti ve finančním systému, předpokládá se, že toto číslo je v rozmezí milionů švédských korun.

“Aby se snížil růst extremistických komunit, musí společnost zabránit organizacím, které přispívají k radikalizaci, aby dostávali veřejné prostředky. Stát by neměl financovat aktivity, které podkopávají naši demokracii a podporují násilný extremismus, “říká Olsson.

Švédsko se poslední dobou potýká s velkou vlnou bombových útoků, přičemž jeden odborník uvedl, že toto množství bombových útoků v rozvinutém světě nemá obdoby. Některé odhady tvrdí, že bombové útoky se od roku 2018 téměř zdvojnásobily. Multikulturní švédské město Malmö bylo obzvlášť tvrdě zasaženy bombovými útoky a přestřelkami.

Přes víkend byl zastřelen patnáctiletý chlapec před pizzerií ​​v Malmö a druhý skončil v kritickém stavu. Ke střelbě došlo několik minut po výbuchu bomby v jiné čtvrti v Malmö, která zničila vozidlo.

V reakci na prudký nárůst násilí ve Švédsku dánská vláda oznámila, že zavede trvalé hraniční kontroly s cílem zabránit šíření násilí přes hranice.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 403 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.