svedskomigr
22.11.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Ve Švédsku obludně bují protibělošský rasismus

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Na úvod je třeba zdůraznit, že nejostudnější na celém problému je, že drtivou většinu švédských politických stran bující protibělošský rasismus nezajímá. Naopak, většinou jej tito politici sami podporují a přiživují. To se ukázalo tento týden, kdy byl na půdě Švédského parlamentu uspořádán antirasistický seminář – z osmi parlamentních stran se ho zúčastnila jen jedna. Politici tak sami ukázali, že je oběti z řad švédských občanů nezajímají.

 

Uvědomí si konečně Švédové, že oni sami jsou pro politický establishment jen živitelé těch, kdo mají jejich místa zaujmout? Pochopili již, že mají být vyměněni?

.

Mladíci, kteří na seminář přišli vypovídat o útlaku ze strany muslimských gangů, tak sami na vlastní oči spatřili, že jejich osudy politiky nezajímají. Pochopili tak snad konečně, že jsou považováni za občany druhé kategorie. Podobně, jako to už zřejmě pochopila nejedna brutálně znásilněná žena poté, když vetřelec, který ji znásilnil, dostal jen velmi směšný trest, pokud tedy vůbec nějaký dostal..

.

Ve čtvrtek uspořádali v parlamentu antirasistický seminář. Zájem a účast na takových akcích je obvykle velká, ale tentokrát chyběly všechny parlamentní strany kromě SD. Důvodem nepřítomnosti bylo, že seminář se zaměřil na eskalující protišvédský – tedy protibělošský – rasismus, který se ve Švédsku ukázal jako dominantní rys problému rasismu.

.

Švédsko je na prvním místě všech průzkumů veřejného mínění jako nejméně rasistická země na světě. Existuje však jedna výjimka a slepé místo, kde to není pravda – protišvédský rasismus. Tento jev v poslední době exponenciálně vzrostl a kromě skrytější strukturální švédské diskriminace ve společnosti má často násilné formy.

.
Již před 15 lety byl protibělošský každodenní rasismus ve Švédsku rozšířeným jevem. To bylo popsáno mimo jiné ve výzkumné práci Petry Åkessonové na univerzitě v Lundu, která byla sestavena v publikaci „Jsme ve válce se Švédy: mladí zločinci o tom, jak a proč páchají zločiny“(2005).

.

V následujícím roce byl zájem médií o toto téma chladný. Mediální aktéři, vůdci veřejného mínění a politické strany se soustřeďují na zdůraznění údajného rasismu namířeného proti přistěhovalcům ze strany etnických Švédů, jiný rasismus podle nich neexistuje.

.
Věnování pozornosti protišvédskému rasismu bylo vnímáno jako nepohodlné a jako něco, co může podněcovat xenofobní síly. Narativ proto říká, že přistěhovalci by měli být popisováni pouze jako oběti rasismu, nikdy jako pachatelé.
 .
Režisér Ruben Östlund se pokusil tento fenomén vylíčit ve svém filmu Hra, ale na kulturních stránkách byl kritizován za natočení rasistického filmu, i když byl založen na autentických kriminálních případech. Kritici zašli tak daleko, že ve filmu zaměnili  oběti a pachatele – skutečnými oběťmi byli černí lupiči. Mělo tak tmu být proto, že patřili ke zranitelné skupině, která si nemůže dovolit kupovat drahé věci, a proto je musí krást. Bílé etnické oběti loupeží byly považovány za tak privilegované, že nebyla žádná škoda, když byly okradeny o své značkové oblečení.

.

Výsledkem podobného překrucování faktů a přehlížení protibělošského rasismu bylo, že bez odporu mohly útoky na Švédy pokračovat a zesílit. Příkladem toho je rostoucí antisemitismus ve městech, jako je Malmö, které má dnes velmi velký demografický prvek přistěhovalců z muslimského světa, kde je nenávist k Židům hluboce zakořeněnou a nedílnou součástí náboženství a kultury.

.

Dalším příkladem jsou loupeže doprovázené ponižováním, které jsou stále rozšířenějším druhem zločinů, které jsou součástí „války proti Švédům“ přistěhovaleckých gangů. Útočník se už nespokojuje s pouhým jmenováním etnických Švédů jako obětí loupeží, dalším prvkem je jejich ponížení.

.

Oběti tak mají být nyní také různými způsoby ponižovány. Mladí chlapci jsou například nuceni si sednout a políbit boty lupičů, nezřídka se zbraní v ústech, stále častěji se stává, že na ně pachatelé močí, obvykle v kombinaci s verbálními hanlivými a protišvédským rasistickým nadávkami.

Všechny strany kromě SD odmítly antirasistický seminář – bez zájmu, když jsou švédové postiženi
na semináři vypovídaly oběti muslimských gangů

Během čtvrtečního antirasistického semináře v Riksdagu, který sedm z osmi parlamentních stran nenavštívilo, švédští mladí lidé hovořili o svých zkušenostech s tím, jak byli vystaveni brutálnímu protibělošskému rasismu.

Mladí kluci svědčili o tom, jak se jejich životy úplně změnily poté, co byli poníženi přistěhovaleckými gangy. Mluvili o strachu, úzkosti a psychickém traumatu, o tom, jak byla omezena jejich bezpečnost a svoboda pohybu, jak  se museli přestěhovat na jiné místo a změnit si jméno, aby gangům unikli. A samozřejmě docházelo i k fyzickému násilí, kterému byli vystaveni, přičemž byli i okradeni.

Mladí lidé také svědčili o nedostatečné podpoře ze strany společnosti, kterou zažili poté, co byli vystaveni ponižující loupeži a protišvédskému rasismu, a o zklamání, které z toho cítili.

Poslanec Tobias Andersson, který inicioval seminář se domnívá, že tento jev musí být na politickém programu a poukazuje mimo jiné na to, že například spisy o motivech trestných činů z nenávisti, při nichž bývají udělovány tvrdší tresty, nezasáhnou pachatele, když je nenávist namířena proti Švédům.

Tobias Andersson nazývá urážkou obětí, že se ostatní parlamentní strany semináře nezúčastnily. Andersson tvrdí, že absence na semináři a nezájem o tuto otázku mezi ostatními stranami je proto, že opakem by nepřímo uznali, že právě tyto strany žalostně selhaly v imigraci a integraci ve Švédsku.

Tolik tedy další – a zcela jasné – potvrzení o tom, že protibělošský rasismus není žádná konspirace, je to prostě něco, co se děje nejen v USA, jak si mnoho lidí myslí, ale také na území Evropy. A jisté je, že tento rasismus podporuje také většinový politický establishment – paradoxně opět volený převážně bělochy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 757 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)