19.7.2014
Kategorie: Ekonomika, Společnost

Ve státním rozpočtu je příjmů dost, výdaje jsou problém …

Sdílejte článek:

OD: M. VOJTA 19|07|2014

Dnešní článek je inspirován potvrzením mého názoru ekonomem Pavlem Kohoutem z Parlamentních novin, kde je přesvědčen, že daně jsou v České republice velmi vysoké. Stát má podle něj příliš vysoké výdaje, příjmy jsou dostatečné. „Česká republika má větší příjmy v poměru k velikosti ekonomiky, než má třeba Švýcarsko nebo Kanada.”

 

 

Češi, nabízím vám okamžitě:

 

 • min. o 20% nižší daňovou zátěž
 • 6.000,- roční daňovou úlevu za splácení úroků z veřejného dluhu
 • 1.000,- roční slevu na občana za el. energii
 • o 30% lenvější pitnou vodu
 • o 21% levnější potraviny
 • 2,- slevu na litru paliva

 

Předpokládám, že jako všichni, netrpělivě očekáváte od současné vlády kdy už konečně nastanou pozitivní změny. Kdy už konečně poroste ekonomika, víc si vyděláme na stále rostoucí životní náklady. Kdy už bude konečně líp?

 

Nejdřív tu špatnou zprávu. Očekáváte změnu od typu lidí, se od roku 1990 do vlády stahují pro porcování veřejných rozpočtů a majetku. Žijeme v novodobém systému dluhového otroctví, jehož špičku tvoří banky, jako generátor peněz, dluhu a inflace, korporace, ovládající potravinové, energetické a přírodní zdroje a pseudodemokratické národní vlády, jako zákonodárci a porcovači daňové zátěže. Lépe už totiž bylo. Nacházíme se v pyramidové hře, kde se dobře si žijou ti, kteří jsou blíže její špičce a nejspodnější řady bojují o přežití a jsou postupně semlíváni nemožností dostáti životních potřeb a závazků do sociálních košů. V jaké části pyramidy se nacházíte?

 

Teď ta dobrá. Není potřeba čekat na růst příjmů, stačí, když vám vláda přestane příjem brát.

 

Stačí si uvědomit, že po 20 letech stále nežijeme v demokracii, musíme se okamžitě zbavit současné plutokracie a oligarchie, maskované demokracií parlamentní. Domoci se nám neustále upíraných kontrolních mechanismů obecného referenda a občanského veta. Stačí vrátit vládu tam kam patří, do rukou občanů, řídících se většinovou volbou. O osudu 10. mil. občanů nemůže rozhodovat spolek 200 poslanců, kteří nejsou povinni vykonávat vůli občanů a v praxi podléhají pouze stranickým příkazům a tlaku lobbistů.

 

 

Pak lze velice rychle odsouhlasit např.:

 

 •  zastavení zákona o exekutorech, který v praxi způsobuje exekuční genocidu
 • odmítnutí ručení, odpovědnosti a splácení veřejného dluhu, tvořeného schodkovými rozpočty vládami od roku 1990 – při současné výši dluhu 190.000,- Kč na občana 
 • zrušení dotování samoúčelné fotovoltaické energie – odhadováno až 100.000,- Kč na občana 
 • zrušení nesmyslného přimíchávání biosložky do pohonných hmot – 2,- na každém litru 
 • zrušení všech zákonů namířených proti občanům ve prospěch lobbistických skupin
 • okamžitou povinnost schvalovat všechny veřejné rozpočty jako vyrovnané 
 • potrestání a odsouzení k náhradě všech rozkradačů veřejných peněz a majetku 
 • 0% DPH na základní potraviny, léky a léčebné pomůcky 
 • zrušení nesmyslných úřadů a dotací 
 • určení snesitelné a optimalizované daňové zátěže 
 • využití a detailní kontrolu daňové zátěže, eliminaci korupce 
 • převedení všech energetických a potravinových zdrojů z rukou korporací do výhradného používání občanů ČR 
 • usměrnění parazitního chování finančních organizací 
 • to nejdůležitější, zákony ve prospěch občanů

 

Očekávám obavy, že národ na rozhodování sám o sobě není připravený a zralý, jak by taky mohl být, když je mu tato schopnost 20 let záměrně upírána a nevyvíjena. Berme to tak, že naše životy řídí skupinka rotujících 200 sociopatů v parlamentu, pro které pracujeme přes 50% své pracovní doby bez jakéhokoliv přímého vlivu na tento stav. Moc horších variant není. Kolik času ještě budete čekat na změnu? Rok? Volební období? 10 let?

 

Že nebude dostatek peněz v rozpočtu? V rozpočtu bude vždy správný počet peněz, bude totiž takový, jaký budeme chtít a na jaký budeme mít!

 

Můžeme veškerou životní energii věnovat přežití v současném systému, nebo její část intenzivně použít pro jeho zničení. Ta změna může být velice rychlá. Už letos by mohly být pěkné vánoční svátky.

 

Proto změňme své myšlení a začněme hromadně prosazovat a vyžadovat potřebné reformy. Reformy zdola.

 

Po dobrém to nepůjde, připravme se na boj.

 

ZDROJ: M. Vojta (Titulek redakčně pozměněn)

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.