African-invaders-EU-flag-800x450-1MIGR
28.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Ve španělské Ceutě jsou i džihádisté ze Sýrie mířící do Evropy

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už mnohokrát jsem upozorňovala, na to, že údajná porážka tzv. Islámského státu se nikdy nekonala, došlo pouze k jeho přesunům. IS ve skutečnosti neskutečně posiluje, mnoho buněk již bylo odhaleno i v Evropě, ovšem lze předpokládat, že se jedná jen o špičku ledovce.

 

Bylo celkem jasné, že se mnoho hrdlořezů ze Sýrie posléze přesunulo do Afriky, kde souběžně hned v několika zemích probíhá násilný džihád mečem. Nicméně africké islámské bojůvky jsou již dostatečně silné a není zde ani patrná přílišná snaha je zastavit, takže bylo už asi rok nazpět jasné, že další štací bojovníků z IS bude Evropa.

Část džihádistů se do Evropy přemístila již v době, kdy došlo k útlumu jejich aktivit na území Sýrie, nyní se sem přesouvají další džihádisté z Afriky. Jde jak o džihádisty původem z afrických zemí, tak o ty, kteří pochází ze zemí Středního a Blízkého východu, přičemž Afrika pro ně byla jen jednou ze štací na cestě násilného džihádu. Nyní se vojáci chalífátu dostávají do Evropy jak přes Itálii, tak přes Španělsko.

Podle španělských zpravodajských služeb (CNI) mohla minulý týden překročit hranici do Španělska řada teroristů vracejících se ze syrského konfliktu. V současné době se CNI snaží lokalizovat radikály, kteří byli sledováni marockými protiteroristickými jednotkami předtím, než údajně využili humanitární krize a vstoupili do Španělska.

Zdroje španělské rozvědky potvrdily, že Španělsko spolupracuje s Marokem, aby se pokusilo zjistit, kde se nacházejí hledané osoby. Skupina, která se skládá z nejasného počtu teroristů, překročila hranici mezi pondělím a úterým. Marocké zpravodajské služby sledovaly několik osob ze Sýrie, ale ztratily je z dohledu.

Během minulého týdne CNI posílila svou přítomnost v Ceutě, stejně jako Civilní garda a Národní policie.
Španělské zpravodajské služby také potvrdily, že mezi 9 000 nebo 10 000 lidmi, kteří překročili hranici mezi pondělím a úterým, se vplížili i členové marocké armády, kteří se mísí s ostatními ilegály.

Od pondělí byly stovky údajně nezletilých ilegálů umístěny do pěti center. Včera byl v rekordním čase otevřen sklad, který byl dříve supermarketem a vláda autonomního města ho vybavila armádními lůžky pro 283 údajně nezletilých, kteří se mohli poprvé po šesti dnech osprchovat ve slušných podmínkách.

Městská vláda odhaduje, že kromě 1000 údajně nezletilých se po městě potuluje dalších 500 ilegálů a řada z nich, jejichž počty nelze odhadnout, se skrývá v domech muslimských rodin.

Kromě masivního přílivu Maročanů a subsaharských Afričanů dorazil do Ceuty vůdce Voxu Santiago Abascal, přičemž v místě ho přivítala demonstrace zastánců muslimské invaze. Abascal zde poté uspořádal tiskovou konferenci. Během odpoledne desítky demonstrantů protestovaly proti tomu, co považovali za “provokaci”, a když se pokusili se Abascalovi zablokovat výjezd z parkoviště.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 491 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)