MIGREU2
26.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Ve 2015 byli všichni Syřané, letos budou Afghánci

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Vzpomínám si na článek z roku 2015 s rozhovorem ZDE, kde Anna Smigielska z Frontexu popisuje, jak probíhalo v Řecku zpovídání migrantů. Každý pátý lže o své národnosti, a to jsou čísla těch, které usvědčili jen u krátkého rozhovoru.

 

Annina práce je právě ono interview nově příchozích do Řecka. Nemá ale vyslechnout, odkud jsou, ale zjistit to. Ona na nebohé duše, snažící se stůj co stůj dostat do Evropy, nijak nenasazuje. Poměrně prakticky sděluje, s čím se už několik měsíců denodenně potkává a jsou to perly.

Popisuje, jak velké množství z nich dorazí bez dokladů, či s falešnými doklady. Říká, že hodně migrantů si u pašeráků lidí připlácí za správné otázky a odpovědi, které právě Anna a její kolegové kladou.

Nic z toho není překvapivé, vlastně bych osobně čekala, že to číslo o lživé deklaraci národnosti bude hodně podsazené. Pročítala jsem si pak i diskuze pod článkem, kde si můžete udělat jasnou představu o postoji běžných Britů k záležitosti migrantů.

„Spíš to bude víc jak 3 z 5, kdo lže. Jeden z pěti, to je ten, co lže špatně.“

Asi tak.

Anna říká, že někteří migranti se dožadují, aby byli tázáni na to, co mají nacvičené. Někteří tak například chtějí, aby jim byly ukazovány obrázky bankovek ze států, odkud říkají, že přišli, protože zrovna na tohle se připravili, to si zapamatovali. Jak přijdou k tomu, že jim kladou docela jiné otázky, než co si koupili, že.

Někteří ve frontě zpovídají ty před sebou a následně pak kopírují doslova a do písmene jejich odpovědi tomu samému úředníkovi. S tím si ale snadno lidé z Frontexu poradí, když se ptají na podrobnosti a nebohého migranta tak zaskočí nepřipraveného. Jak nefér.

Stalo se prý, že tam bylo ve frontě 20 chlápků z Maroka a prvních pět ve frontě tvrdilo, že jsou ze Sýrie.

„Ale poté, co všech pět nakonec byli odhaleni, zbytek kapituloval a přiznal, že jsou z Maroka, když viděli, že tahle taktika nezabrala.“

Někteří se snaží přidat k rodině nebo samotné ženě ze Sýrie či Iráku a přesvědčit  je či uplatit, aby řekli, že on je také ze Sýrie či Iráku. Prozradí je ale řeč těla, kdy je jasné, že tihle nebudou manželé nebo blízcí příbuzní.

To byla doba, kdy Merkelová do Německa pozvala všechny Syřany a pak také hodně velkou šanci na úspěšnou žádost o azyl měli Afghánci.

A má nejoblíbenější:

Týpek černý jako bota docela vážně přišel s tím, že je ze Sýrie. Sýřani jsou přitom bílí a mají často světlé oči.

„Ale nemluvíš arabsky,“ povídá mu Anna, „a upřímně, ani nevypadáš jako Syřan.“

Jenže on si trvá na svém a nějakou chvíli  se nemůžou pohnout z místa.

Nakonec mu úřednice Frontexu řekla, že musí vážně říct, že je z jiného státu, než ze Sýrie.

„OK,“ odpověděl moudře. „Jsem z Afghánistánu.“

Nakonec z něj teda vylezlo, že je z Haiti, ale uznejte, nebylo by to vážně k smíchu, kdyby to vlastně nebylo celé tak zoufale k pláči?

Dnes je rok 2021. Po ostudné kapitulaci USA v Afghánistánu, kdy vojáci za noci prchli jako kojoti a nechali za sebou zbraně, včetně tanků nebo letadel, tak to stáhli ocas před Talibánem. Ani se nedá říct, že Talibán rychle postupoval a dobyl Afghánistán. Talibán jen vyskočil z děr a byl všude.

Evropu čeká další mohutná migrační vlna. A je úplně jedno jak moc se to jednotlivým zemím Unie nelíbí, protože vůči vlastním neziskovkám a vítačům vůbec nic nezmůžou. Jestli přijdou, jakože přijdou, zase je všechny přijmou státy jako Německo, Švédsko, Francie a Británie. Ostrovní stát už přímo řekl, že vezmou Afghánce, a to i ty bez dokladů.

Každý bude Afghánec. I ti z Afriky.

Zase budou lhát.

Zase bude všem 17 a všichni do jednoho budou mladí chlapi v bojovém věku, dobře živení a osvalení a přesto budou kňourat o tom, jak jim u nich doma chtějí ublížit. Nějaká Anna je vyslechne, bude mít jasno v tom, jak lžou, ale prd s tím zmůže.

Přijdou. Budou se dožadovat toho, co máme my.

A rozum a pud sebezáchovy nám říká, že my jim to nesmíme dát.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 700 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)