salvini_stopinvazi1-850x550
21.3.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Včera proběhlo v Palermu další soudní slyšení, Salvinimu hrozí až 15 let vězení

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Připomínám, že Matteo Salvini je žalován v celkem dvou případech, kdy odmítal vpustit  loď naplněnou africkými džihádisty do přístavů. Protistranou Salviniho byla v tomto případě pašerácká neziskovka Open Arms.

“Jsem hrdý na to, že jsem pracoval na ochraně své země, respektoval zákon, probudil Evropu a zachránil životy.”  Toto prohlásil vůdce Ligy Matteo Salvini po žádosti o postoupení soudu, kterou předložil prokurátor Palerma v procesu Open Arms.  “Státní zastupitelství v Palermu požádalo o soudní proces a soud proti mně za únos, 15 let vězení je prý očekávaný trest,” dodává lídr Ligy.

“Jsem Ital a jsem šťastný, že jsem udělal svou práci, že jsem chránil životy, důstojnost a hranice, že jsem probudil Evropu, a pokud musím zaplatit následky, udělám to s hrdostí a zvednutou hlavou. Nechávám na soudcích, aby posoudili, zda si ministr, který hájil hranice své země, zaslouží 15 let vězení, nebo zda si to zaslouží někdo, kdo ohrozil životy tisíců lidí,” uzavírá.

Tolik tedy k prohlášení Salviniho.  A čím je zdůvodněna obžaloba?

“Závazky mezinárodního práva uložené italskému státu z regulačního hlediska naznačují, že velitel lodi ve spolupráci s italským státem měl povinnost loď zachránit. Negativní opatření vedlo k porušení Ženevské úmluvy a Úmluvy o uprchlících,” zdůraznil premiér palermského státního zastupitelství Geri Ferrara během diskuse na předběžném slyšení proti Matteu Salvinimu v případu Open arms. “Došlo k porušení zákona, který v každém případě stanoví právo nezletilých osob bez doprovodu na přivítání v zařízeních vhodných pro nezletilé osoby, což naprosto zakazuje jejich odmítnutí a vyhoštění,” řekl soudce, který se imigrací zabývá již léta. Je to ten samý smírčí soudce DDA v Palermu, který dodává, že “Sarská úmluva stanoví, že pokud jsou strany informovány, že osoba je na moři ohrožena, musí příslušné orgány přijmout nezbytná opatření k poskytnutí pomoci”.

V praxi podle nich již Itálie není suverénní a nemá žádné hranice: pokud je zahraniční loď naložena teroristy, musí je přivítat. A nezletilí jsou všichni vítáni, protože PD (soc. dem.) vynalezla zákon Zampa (zákon, podle něhož musí dostat nezletilec bez doprovodu vždy azyl), aby Itálii obohatila vždy čerstvým masem.

Na konci včerejšího slyšení v Palermu, opět požádalo místní státní zastupitelství, aby byl Salvini postaven před soud.

Poprvé vypovídali i pašeráci z Open Arms:

“Proč jsme nepřistáli na Maltě? Protože tam byl malý přístav a protože povolil přistání pouze pro třicet lidí ze 164 na palubě a zbytek lidí, které jsme měli na palubě, nechápal, proč jen 30 může vystoupit, a my jsme to také nemohli pochopit, tak jsme řekli: buď všichni nebo nikdo,” vysvětlil Marc Reig Creus.

“Dostat se tedy do Španělska bylo nemožné,” řekl velitel, čímž odpověděl těm, kteří se ho ptali, proč se nedostal do Španělska, jak požadovala vláda. “Jak kvůli situaci lidí na palubě, tak proto, že jsem měl přístav ve vzdálenosti 700 metrů a vy musíte plout do nejbližšího, nejbezpečnějšího přístavu.”

Maltský přístav byl malý pro španělskou pašeráckou loď Open Arms, ale ne pro obrovské výletní lodě?
Výletní loď, kotvící v maltském přístavu a vedle ní loď velikosti Open Arms… Kdopak tady lže????

Obhajoba Mattea Salviniho tvrdí, že v době událostí byl velitel lodi Marco Reig Creus vyšetřován pro soukromé násilí a napomáhání nelegální imigraci (pozn.: soud proti neziskovce již probíhá). Mezitím se města Barcelona a Palermo spojila proti Salvinimu (Open Arms patří Španělsku). To zvyšuje počet civilních částí na 23. Příští slyšení se bude konat 17. dubna, kdy se bude probírat závěr Salviniho obhajoby. Ve stejný den by mohl  Lorenzo Jannelli rozhodnout, zda Salviniho postoupí dalšímu soudu, nebo prohlásí, že není třeba pokračovat.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 876 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)