jan_hrusinsky
21.8.2021
Kategorie: Společnost

Vážený pane Jane Hrušínský …

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Vážený pane Jane Hrušínský, všiml jsem si Vašeho příspěvku k dnešnímu výročí sovětské okupace z roku 1968, kde se otíráte o naše hnutí Trikolora.

 


Chápu, že jste orientován spíše umělecky než humanitně, a tudíž je nutné přistupovat k Vašim znalostem historie s rezervou, nicméně po zveřejnění Vašeho dnešního komentáře jsem nabyl dojmu, že postrádáte byť jen elementární znalosti české a evropské historie, jakož i znalosti současné české politické scény.

hrus

Tak popořadě:

1) Ne, skutečně u každé “špíny a svinstva” v novodobých dějinách nebyli Rusové. Nechci naivně paušalizovat tak jako Vy, ale pokud bych měl vybrat národ, jenž byl příčinou většiny hlavních katastrof moderní historie, pak by si toto označení zasloužili Němci mnohem více než Rusové. V Německu vznikl marxismus. V Německu byl proškolen, zaplacen a do Ruska vyslán agent Vladimír Iljič Uljanov, jenž přijal přezdívku Lenin, jenž provedl v carském Rusku bolševický převrat, jenž negativně ovlivnil celoevropské dění na dalších 70 let. Německo bylo hlavním iniciátorem prví i druhé světové války. V Německu vznikl nacismus. A Německo momentálně určuje naprosto mylný historický kurz Evropské unie směrem k bruselskému superstátu, jenž neodvratně tuto instituci dřív nebo později zničí. Rusko se tak do českých dějin zapojilo výrazně negativním způsobem pouze jednou – a to právě v roce 1968 (jenž následně vyústil v tragikomickou éru Husákovy normalizace). A to ještě pod vlivem ideologie, kterou do Ruska implementovalo právě Německo.

2) Trikolora nikdy nijak nevyjádřila své sympatie k Rusku. Náš přístup není ani promoskevský, ani probruselský ani prowashingtosnký, nýbrž výhradně a pouze “pročeský”. Z hlediska zahraniční politiky hodláme udržovat přátelské, ale zároveň sebevědomé vztahy vůči všem světovým velmocem. Včetně onoho Německa, které bylo z pohledu České republiky jednoznačně nejaktivnějším historickým agresorem. Dokonce navazujeme úzkou spolupráci s německou politickou stranou Alternative für Deutschland, zatímco v Rusku skutečně žádného partnera nemáme.

3) Pokud v současné době něco či někdo přímo ohrožuje svobodu českých občanů, tak to rozhodně není Rusko, ale zejména Evropská unie, respektive bruselský byrokratický aparát, jenž se nám snaží diktovat, co smíme a co nesmíme vyrábět, kolik migrantů máme přijmout, jakou měnou máme platit, jakými auty můžeme nesmíme jezdit a dokonce co si máme a nemáme myslet. Pokud jste ještě nezaznamenal, že mráz v současné době přichází ze západu, tak parně ve Vašem případě neplatí narativ o tom, že umělci bývají k ohrožení svobody citlivější než běžní lidé.

Ono se ale asi ani není čemu divit – když je někdo “povoláním syn”, tak většinou ve svém oboru nikdy nedosáhne kvalit svého otce či děda.

Ve Vašem případě je tato skutečnost myslím zcela očividná.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 283 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)