papez
30.9.2018
Kategorie: Společnost

Vatikánský kardinál: Papež je chladný a mocichtivý manipulátor

Sdílejte článek:

COM/BB

Německý progresivní týdeník Der Spiegel ukončil své líbánky s papežem a prohlásil, že krize sexuálního zneužívání v církvi je “stále více o papeži Františkovi”.

V ohromujícím článku s názvem “Mlčení pastýřů” vyčítá časopis papežovi svou neochotu odpovědět na přímé otázky o tom, co věděl o sériovém homosexuálním zneužívání chlapců americkým kardinálem Theodorem McCarrickem a kdy to věděl.

Zpráva z 25. srpna od vysoce postaveného vatikánského úředníka uvádí, že papež si byl vědom McCarrickových zlých praktik alespoň od roku 2013 – od chvíle, kdy ho úředník osobně informoval – a přesto zrušil sankce proti McCarrickovi, které mu uvalil papež Benedikt a zaměstnal ho jako konzultanta při jmenování nových amerických biskupů.

Přesto, když se novináři zeptali papeže, zda jsou tato obvinění pravdivá a kdy se opravdu dozvěděl fakta o McCarrickovi, papež ani nepotvrdil ani nepopřel tuto zprávu, preferoval místo toho strategii “bez komentáře”.

Podle Spiegelu Františkovi, který začal jako “brilantní reformátor”, hrozí, že ztratí svou tvář a autoritu, protože “často mluví v nevhodných okamžicích, ale ve významných okamžicích zůstává mlčenlivý.”

Německý týdeník také naznačuje, že ve Vatikánu existuje mnohem větší odpor vůči Františkovi, než se obvykle domníváme.

Jeden vatikánský kardinál, který hovořil s Der Spiegel pod podmínkou anonymity, řekl o papeži: “Káže milosrdenství, ale ve skutečnosti je to ledově chladný, mazaný Machiavellianský typ a co je horší – lže.”

Der Spiegel vyvodil z tohoto prohlášení titulek svého časopisu, který ukazoval ztmavlý profil papeže: “Du sollst nicht Lügen” – Neměl bys lhát.

Ale největší problémy papeže se přímo vztahují ke krizi sexuálního zneužívání a k homosexuální síti, která je podkladem pro ni, říká Der Spiegel a papež vzbuzuje dojem, že se ho to netýká namísto toho, aby čelil této krizí.

Papež svolal setkání předsedů všech národních konferencí biskupů, aby diskutovali o zneužívání – ale nikoliv hned, ale až v únoru 2019.“To znamená, že dalších pět měsíců se nebude dít nic” předtím, než vedoucí katoličtí biskupové přicestují do Říma, aby diskutovali o této záležitosti s papežem.

A teď se hovoří o nejzávažnější krizi současného pontifikátu a o“občanské válce” mezi věřícími, které už teď ale nelze rozdělit podle tradičních linií konzervativci versus progresivisté.

Spíše “ten, kdo naslouchá katolické základně, slyší masivní nespokojenost uvnitř společenství,” dodává Der Spiegel.

František je sám sobě svým nejhorším nepřítelem, říká časopis. “Po celá léta bojoval proti globálnímu kapitalismu, ale podobně jako jeho předchůdci bral miliony od kardinála McCarricka,” poznamenává časopis. “Papež chválí hodnotu tradiční rodiny, ale obklopuje se poradci a pracovníky, kteří vykazují opak – ve více či méně otevřeném konkubinátu se zástupci jednoho či druhého pohlaví.”

A přesto, “muž, který má nosit pochodeň křesťanství, se považuje za oběť,” uvádí článek.

Během ranní mše v úterý, poznamenal Der Spiegel, papež František porovnal své mlčení tváří v tvář obviněním, s Božím Synem a jeho utrpením: “Když ho lidé urazili v tento Velký pátek a křičeli “ukřižuj ho”, byl zticha, protože měl soucit s těmi lidmi.”

Oběť nebo ne, článek v Spiegelu naznačuje, že se papež pomalu odcizuje progresivním médiím a elitám. A tak může přijít o svého důležitého a možná jediného významného spojence.

Zdroj: Breitbart, překlad Mike

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.