apocalypse-483425_960_720
17.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Varování Notre Dame: Už nic nebude jako dřív

Sdílejte článek:

NAFTALI

Při pohledu na hořící katedrálo Notre Dame mě jímá hrůza. Nejen proto, že jsem frankofil a ctitel té Francie minulých let, která už nikdy nebude, ale mám pocit, že se tu děje něco strašného. Že je to jen začátek událostí u kterých by bylo snad lépe nebýt.


Prostě nevěřím v nějakou náhodu nebo šikulu se zapálenou let lampou který náhodou škobrtnul o trámek. Načasování tragedie na dobu velikonoční, kdy se blíží křesťanské svátky, je až příliš děsivá. Západní civilizace stojí na pokraji katastrofy za kterou si bohužel může sama. Jak na stránkách Pravého prostoru už napsala Katarína Hanzlíková, už delší dobu se ve Francii hanobí křesťanské symboly a ničí kostely, ale mlčí se o tom. Oprava katedrály bude trvat desítky let a je možné, že nebude dokončena nikdy, protože za desítky let se Francie zřejmě dostane do stavu, který popisuje autor Luděk Frýbort v knize Pod znamením půlměsíce.

Kniha je smutnou projekcí stávajícího trendu ve vývoji západní, respektive evropské civilizace do období let 2049 – 2070, kdy evropská civilizace, jež odvrhla své kořeny, ztratila vůli k obraně a proklamované hodnoty zbavila jejich obsahu. Děje se odehrávají v době, kdy téměř celá Evropa se nachází pod muslimskou mocí, která se však začíná drolit v důsledku vnitřních rozporů a postupného vyčerpání zdrojů vytvořených západní civilizací. Ano, za pár desítek let už nebude třeba obnovovat Notre Dame, protože místo ní bude v srdci Paříže stát mešita. Ano, nevěřím na náhody a na rychlé soudy odborníků, kteří v době kdy katedrála hoří, už mají jasno, že to určitě není terorismus.

Když u nás naposled hořelo, trvalo odborníkům hezky dlouho, než se zjistilo, proč ta chalupa vlastně chytla. Nedivme se odborníkům, kteří se ve Francii i kdyby bylo evidentní, že jde o o terorismus, budou držet hesla zatloukat a zatloukat. Oni nemohou jinak. Děsí se toho, co by mohlo přijít. Do Francie jezdím často a mrazí mě, jak na ulicích ubývá bělochů a nahrazuje je podivná směska kultur. Pár stanic metrem od centra ubývá bílých tváří, většina rodin v Paříži je opět podivnou směskou všeho, hlavně kultur arabsko-afrických. Tyto kultury jsou ve bedení státu, v bezpečnostních a obranných složkách. Není úniku. Ano, kdyby došlo ke konfliktu, chápete dobře, bílá rasa už nemá ve Francii žádnou šanci. A může si za to sama. Západní civilizace otřesným způsobem zparchantěla. Potomci křižáků, kteří dobili polovinu blízkého Východu se bojí v lese ohnout pro houbu, aby je velký bratr neztrestal pokutou. Civilizace západní Evropy ztratila schopnost improvizace, kreativity, rozumné neposlušnosti a stále víc ztrácí svobodu a schopnost obrany.

Na všechno mají befel. Ukázněně třídí odpad, ukázněně navštěvují heppeningy na pomoc rozvojové Africe, ukázněně hlasují pro přijetí stále většího množství migrantů, kteří jim přijeli podříznout krk a zabrat jejich majetek. Protože obyvatelům Evropy kdosi neustále vnucuje kolektivní pocit viny za bídu rozvojového světa a bývalé kolonie. Kolektivní vina je idiotismus. Naposledy ho hlásali nacisté. Kosti těch co vytvořili koloniální systém, dávno práchniví a jejich potomci nedluží nikomu nic. Nicméně je jim vtloukáno do hlav, že se musejí neustále kát za to, že jejich předci byli úspěšní. Západní civilizace ztratila rozum. A hořící katedrála je toho připomínkou. Ztracený rozum, ztracené ideály, díky kterým Evropa prosperovala a zanechala hodnoty obrovské ceny. Rozpady rodin, genderové fúrie, překrucování zákonů přírody, masivní migrace ekonomických ilegálů ničících sociální systém a to je jen zlomek katastrofy.
I u nás je dost lidí, kteří by za tučné peníze z Bruselu mávali na pozdrav komukoliv. Notre Dame budiž nám varováním. V Evropě se vede válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství a tradiční hodnoty. Ale běda, když o tom začnete mluvit nahlas. Těm, co ničí evropskou kulturu ale nehrozí nic. Můj známý, vyučující v Praze exotické jazyky už před pěti lety prohlásil, že století 20. a 21. bude stoletím střetu mezi křesťanstvím a islámem. A ejhle, dochází na jeho slova.

Evropská civilizace bojuje o holý život, ale politici i média zavírají oči, není politická vůle, místo toho je tu snaha bagatelizovat a tragické události posledních let nejrůznějším způsobem zlehčovat. Ze strachu z   nařčení z rasismu od mediálních inkvizitorů se Evropa sune do propasti. Notra Dame hořela a nic už nebude jako dřív.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 043 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.