CESI
26.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Vánoční zamyšlení nad češstvím

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

 
Kdo jsou to Češi, jaká je naše identita, to jsou otázky, které si v budoucích letech budeme klást stále častěji. Již dnes jsme konfrontováni různými definicemi češství a tím, kdo je prý také Čech. Středoevropan proto přináší svůj vánoční pohled na tuto otázku.
 
.

Aniž bych chtěl kohokoliv jmenovat, v poslední době, s tím, jak v naší zemi žije stále víc a víc cizinců, existují tendence ze strany médií a nejen jich tyto lidi označovat za Čechy. A velice často za “větší Čechy, než jsme my všichni”. Takže kdo je tedy Čech a kdo ne?

Češi byli kdysi jedním ze západoslovanských kmenů, které obývaly tuto krajinu označovanou podle jejích dávnějších keltských obyvatel Bohemia. Tito Češi získali později dominanci nad ostatními kmeny a rody Bohemie, a silou či smírem je integrovali mezi sebe. Nejvyšším rodem mezi původními Čechy a později i sjednocenými Čechy byli Přemyslovci. Z nedávných výsledků testů DNA provedených na ostatcích Přemyslovců na Pražském Hradě se lze úspěšně domnívat, že nejen Přemyslovci, ale i původní Čechové, a dost dobře i jiné západoslovanské kmeny v Bohemii žijící, byli etnickým mixem původních Keltů i po nich zde žijících Germánů.

Pokud nejste s výsledky DNA testů seznámeni, ty odhalily, že geny Přemyslovců mají více podobného s lidmi západní Evropy, než se Slovany. To může být dílem franských a dalších germánských manželek některých Přemyslovců, ale i možným keltsko-germánským původem bájného Kroka. Lze soudit, že zbytky Keltů i Germánu žijících zde před Slovany, se zde nacházely i v době jejich příchodu, a slovanské obyvatelstvo se s nimi míchalo. Výsledný český národ obývající české knížectví od 9.století pak můžeme nazývat za lid vzniklý spojením keltské, germánské a slovanské populace.

Tyto tři evropské skupiny (Keltové, Germáni a Slované) se pak na našem území dále promíchávaly s minimálním vlivem jiných skupin. Naše území a lidé zde žijící nebyli nikdy vystaveni vlivu míšení s Afričany, Asiaty nebo obyvateli Středního východu. Český národ tedy od svého počátku a po celou dobu své existence byl ryze evropským národem. Národem bílé rasy.

Národnost versus občanství

Často zaměňujeme národnost a občanství. Zatímco občanství lze dnes získat za splnění určitých podmínek, národnost je něco, co je dáno, jak název napovídá – rodem. Držitel občanství ČR tedy není Čech, nýbrž má jen české občanství. K tomu být Čechem nestačí razítko, ale musíte být Čech i rodem. Z historické tradice formování českého národa lze přijmout, že Čechem se může stát dítě vzniklé spojením jednoho českého rodiče a rodiče člověka jiného evropského původu – Rusa, Němce, Angličana, Francouze nebo Nora. Nazývat Čechem dítě vzniklé z jiných spojení je zcela v rozporu s historickou tradicí českého národa.

Pokud patříte k lidem, kteří odmítají lidskou rozmanitost, kteří přivítají, až v každé zemi světa bude jednou žít zcela totožná etnicky promíchaná populace, a obyvatelé jednotlivých zemí od sebe budou k nerozeznání, jste ochotni za Čecha přijmout kohokoliv. Pokud je pro vás přirozené vidět při návštěvě Číny Číňany, Ugandy černochy, Peru Indiány, Skotska Skoty, a Čech Čechy, musíte respektovat přirozenou charakteristiku národů.

Pro zachování českého národa v jeho původní podobě, a zabránění vytvoření jeho karikatury, tak bude naše země potřebovat zákon, který jasně definuje národnost a národnostní příslušnost. Bez toho nebudeme kým jsme a za pár století se můžeme dočkat osudu starých Egypťanů, kteří jsou dnes zcela jinými lidmi, než v době své dávné existence byli.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 337 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
99 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)