vanocejezisek
23.12.2021
Kategorie: Společnost

Vánoce jako trn v oku budovatelů lepších zítřků

Sdílejte článek:

ANTONÍN VAVRUŠKA 

Co by komu mohlo vadit na Vánocích? Děti mají radost z dárků, dospělí mají zase radost z toho, že mají radost děti. Ideální období pro čas trávený s našimi blízkými. A také pro ignorování médií, politiků a společností, které se nám na poslední chvíli snaží něco vnutit. Bohužel aktivisté a různí „lepšolidé“, kteří chtějí napravit ten starý ošklivý svět, volno nemají.

Ve všem musejí najít nějaký pseudoproblém a z většiny společnosti udělat nevzdělané stádo. Užívají si, když mají možnost diktovat a vše politizovat. Například Norové, kteří neodolali a natočili si vlastní Popelku s dostatkem lidí s tmavou pletí a homosexuálním polibkem. Ale to je jen jedna vločka z celé vánice šíleností, které cílí speciálně na kouzelnou tradici Vánoc. Pojďme si těch šíleností a hrůz ukázat více.

Paní Heleny radí…

Počátkem adventu do médií proklouzla zpráva z Evropské komise, která se svou absurdností jevila jako zcela určitě lživá. „To zase proruská média plaší klerofašisty,“ znělo z internetu. Pravdivost zprávy se ale okamžitě potvrdila. Ano, maltská socialistická eurokomisařka pro rovnost Helena Dalliová opravdu zakázala byrokratickému aparátu EU používat mimo jiné slovo Vánoce, jména Marie a Jan nebo oslovení slečny. Respektive vytvořila „pravidla pro vyjadřování“ určená zhruba 32 tisícům zaměstnanců Evropské komise.

Obhajoba inkluzivní komunikací nepomohla a Dalliová musela po obrovské vlně kritiky zákaz stáhnout, prý na přepracování. Součástí kritiky byl mimochodem i bezesporu v historii nejliberálnější papež František. Ten její chování přirovnal ke snahám nacistů a komunistů, kteří se také snažili zlikvidovat křesťanský základ, na kterém Evropa stojí. Nepovedlo se.

Svojí kolegyni političce přispěchala ihned na pomoc česká poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09), která vše prohlásila za jeden velký hoax. (Asi zase nějaká chyba ve strategické komunikaci…) Přitom tyto dámy kromě křestního jména a posedlostí EU nemají moc společného. Jedna je silně levicová a věnuje se rovnosti. Druhá se považuje za pravicovou, chodí do kostela, a tvrdí, že se věnuje vědě a výzkumu.

Proč má toto eurokomisařka Helena Dalliová zapotřebí? Jsou jen dvě možnosti. Buď se trochu zbláznila, nebo se jí zalíbila politika frakce EP Identita a demokracie, která usiluje o rozpad EU, spiklenecky se s ní spojila a od té doby se snaží čímkoli, co dělá, strašit a děsit vlády jednotlivých národních státu, jež má v úmyslu vyprovokovat k postupným odchodům z EU. Posuďte sami.

Mimochodem, český pirátský europoslanec Marcel Kolaja se zjevně pravidel pro inkluzivní jazyk drží, i když jsou zatím ve fázi „určeno k přepracování“. Alespoň podle jeho inkluzivního vánočního přání, kam se vlastně vánoce ani nedostaly…

Transgender Marie ve jménu rovnosti a pokroku

A u pokrokářských záchvatů kreativity unijních byrokratů ještě chvíli zůstaneme. O pořádný poprask se postaral zvláštní zmocněnec Evropského parlamentu pro LGBTQ+ agendu a genderový aktivista Riccardo Simonetti, který se vedle černošského Josefa nechal ztvárnit v rouchu Panenky Marie s malým nemluvnětem v náruči.

Tento počin v bizarnosti trumfne už jen jeho vlastní zdůvodnění. Aktivista Simonetti v něm na Facebooku vysvětluje, že stejně jako ignorujeme Josefovu barvu kůže, ignorujeme možnost, že Marie mohla mít vousy. Proč by prý nemohla.

Tento „bojovník“ za práva LGBTQ+ komunity si vysloužil takovou vlnu odporu, že se nakonec rozhodl příspěvek smazat. To je jasný signál, že se stále ještě vyplatí nemlčet a nenechat si podobné nechutné provokace líbit. Proč „nechutné“ nechám na vašem posouzení. A proč „provokace“? Nic jiného to totiž není. O žádný pokus o zlepšení života lidí s jinou sexuální orientací nejde. Naopak. Toto se kromě hrstky berlínských ultralevicových aktivistů nemůže nikomu líbit. Jen to z tolerantních lidí tvoří homofoby. Tvoří to agresi a nenávist. Němečtí neonacisté mohou panu Simonettimu poděkovat za pomoc.

A neodpustím si ještě jednu drobnou poznámku. Příští rok by mohl zkusit Mohameda, ne? Bylo by to takové sociálně spravedlivé a vyvážené. Jak to má progresivní levice ráda. Muslimové budou jistě radostí skákat dva metry do vzduchu, až zjistí, že někdo kráčí v šlépějích Samuela Patyho, redakce Charlie Hebdo… a nese jejich odkaz.

Banky za zelené svátky

O solidní dávku nesmyslů, popřípadě materiálu pro pobavení či kroucení hlavou, se postarala tento rok Komerční banka, která do svých reklam nasadila ne zrovna známé influencery.

Jakási Lucie Zelinková, která nedávno označila populární spisovatelku J. K. Rowlingovou za „zvláštní bytost“ a „nekvalitního člověka“, protože se prý vyhraňuje vůči transsexuálům a megalomansky vydělává hodně peněz, nám v jedné z reklam s laškovným výrazem sděluje, že Češi na Vánoce spotřebují 18 tun kaprů, což prý vyprodukuje 32 tun CO2. Kdyby měla paní Zelinková pravdu, každý by během pár dnů snědl zhruba 1,7 kilogramu kapra, a to včetně miminek, veganů nebo prostě lidí, kteří na Štědrý večer raději upřednostní kuřecí. Paní Zelinková ale bohužel zapomněla dodat, že první číselný údaj odpovídá celkové produkci kaprů za rok. Velká část z toho ještě k tomu míří na zahraniční stoly. Ale proč by se aktivisté zaobírali něčím tak nepodstatným, jako jsou fakta, že?

 

Další reklamy bychom mohli nazvat: Influenceři v roli počtářů CO2. Tito moudří lidé, jímž jde tak moc o naše blaho, nám zde přepočítávají doslova každý krok na objem CO2, který (možná) vyprodukuje.

Pozadu však nezůstala ani Česká spořitelna, která ve své reklamě vsadila na zarmoucenou holčičku, která běhá za svým tatínkem a nabádá ho k odmítnutí igelitového sáčku, nahrazení automobilu bicyklem nebo například k důslednému utáhnutí vodovodního kohoutku.

Usmažená bytost a umučený smrček

Živo bylo samozřejmě i na sociálních sítích, kde se vyrojili všemožní moralisté s hysterickými apely na náš „soucit“ a „udržitelné“ chování. „Zavraždili jste letos opět další strom?“ ptá se uživatel Twitteru. „Krvavá jatka!“ „Zvolte soucit místo utrpení!“ „Bolestný němý výkřik nevinné bytosti!“ rezonuje snad v každém pomyslném oku každé sociální sítě na adresu rybářů. Komický je fakt, že ti samí lidé, kteří bojují za životy kaprů, často bojují zároveň za ultraliberální přístup k interrupcím.

Jednotlivými aktivisty se nenechaly zahanbit ani celé organizace. Greenpeace například radí s ekologickým balením dárků. Prý máme použít přírodní elementy a staré noviny. Každý přeci chceme dostat nové hodinky zabalené v dvojstraně nějakého bulváru. Ještě přilepit suchou větvičku nebo nějaký pěkný list a dárek snů je na světě. Ale teď vážně. Jak dlouho toto zůstane v rovině výzev a podněcování zahanbení z nedostatečně eko přístupu? Neporučí nám to časem někdo?

Kazisvěti vítězí…

Ve výsledku ale vše zůstává při starém. Nepřítelem číslo jedna lidí, kteří si o sobě myslí, že jsou lepší a chytřejší, a cítí potřebu nás – normální lidi – poučovat, kárat a ztrapňovat, zůstává stále vzorný táta od rodiny, který si dá čtyřiadvacátého řízek, pustí si bílou Libušku Šafránkovou a oktávkou si zajede na půlnoční.

Takových „kazisvětů“ je však v naší zemi stále ještě drtivá většina, a pokud to tak zůstane, pokud většina stále bude mít ráda svůj národ, kulturu a tradice, žádní aktivističtí „Grinchové“ nejen letošních svátků nic nezmůžou.

Veselé Vánoce!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 761 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)