hijabsabatova
13.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Válková, Urválek. A co smysl úřadu ombudsmanky?

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaV posledních dnech rozvířila hladinu stojaté vody v našem českém rybníčku kauza článku paní doktorky Válkové vydaného za dob reálného socialismu, kde spolu s paní doktorkou jako autor figuruje doktor Urválek, komunistický prokurátor, který se proslavil svými řvoucími výstupy směrem k odsouzeným, kde pro odsouzené v inscenovaných procesech požadoval „jediný spravedlivý trest a tím byl trest smrti.“ Na začátku 50.let minulého století, kdy komunistický režim rozpoutal v našich zemích teror, se ústy komunistických pohlavárů „kalila ocel“ a soudruh Urválek ji dokázal kalit opravdu razantně.


Urválek byl pro doktorku Válkovou neviditelný Houdini

Paní doktorka Válková si chudák nevšimla, že bývalý řvoucí prokurátor se na její odborné práci připodepsal a jak dále sdělila v médiích, ani pana doktora Urválka neznala. Jeho minulost, jeho procesy, i když vystudovala právní fakultu.

Sice 99% populace při vyslovení jména Urválek začala i za dob jejích studií blednout (nikoliv závistí, nýbrž strachem), ale buďme k vyjádření paní doktorky shovívaví a věřme jí její neinformovanost. A dokonce ani na té chodbě dotyčného ústavu, kde začátkem 80.let vypracovala tu odbornou práci, doktora Urválka, odborníka na vykonstruované procesy, nepotkávala. Škoda, mohl paní doktorce předat řadu zkušeností, které by možná ve své pozdější kariéře využila.

Úřad ombudsmanky, korýtko pro kariéristky

Se slzou na víčku následně v nejobjektivnějším médiu v naší zemi celému národu sdělila, že nebude kandidovat na ombudsmanku. A prozradila, jak se již na kandidaturu těšila. Vždyť již v současné funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva začala nenápadně prosazovat přijetí Istanbulské úmluvy, jednoho z nejzrůdnějších dokumentů bortící rodinné uspořádání zaváděním genderových nenormálností a zřízením neodvolatelného nadnárodního orgánu, obdobě norského Barnevernetu, který je znám svými hrůznými metodami svévolného odebírání malých dětí.

Ale buďme k paní doktorce spravedliví, jiní mladší kandidáti (určitě s těmi správnými názory) „příležitost“ prokázat svůj charakter nezbytný pro vykonávání této funkce neměli.

Smysl úřadu ombudsmana

Dostáváme k meritu celé kauzy, všechna média i široká veřejnost se soustředí na výběr osoby pro vykonávání funkce, nikoliv na smysl samotného úřadu ombudsmana.

Smysl tohoto úřadu má spočívat v napravování nedostatků vybraných úřadů ve vztahu k občanům.  Má se zaměřovat hlavně na svévolné jednání na základě podnětu od osob, jež se cítí být poškozeny jednáním určitého úřadu.

A zde nastává první velký problém, již sama definice cítí být poškozeny je více než problematická a poslední ombudsmanka paní Šabatová tento úřad dokázala přeměnit na kladivo neomarxistů rozbíjející nutná pravidla a z nich vyplývající povinnosti nezbytné pro fungování některých institucí.

Nejkřiklavějším případem je případ nošení hidžábu somálské studentky, která byla ve své zemi tak pronásledovaná, že po příjezdu sem k nám stačila prosazovat islámské právo nosit svůj oděv i na střední zdravotnické škole. Po odmítnutí ze strany vedení školy paní ředitelkou úřad ombudsmanky „práskl kladivem“ a rozjela se právní žaloba, kterou podala „pronásledovaná“ somálská studentka.

Posun od obhajoby jednotlivců k prosazování ideologie

Agenda ombudsmanky se tak místo obhajoby práv osob postižených úřady soustředila spíše na prosazování ideologie práv různých „utlačovaných“ menšin.

Úřad ombudsmana se tak bezděčně zpolitizoval, což určitě nepřispělo k jeho dobrému kreditu u naší společnosti. Úřad možná pomohl některým jednotlivcům za dob transformace naší země, kdy pan doktor Motejl jmenovaný do této funkce byl garantem vysokého morálního kreditu dotyčné instituce, jenže v současné době již množství a počet témat nutných řešit ubývá. A co platí pro každý úřad na světě, platí i pro úřad ombudsmanky. Jeho vedení se bude snažit zdůvodnit smysl jeho existence. Pokud témata a kauzy nemáte, musíte je hledat nebo alespoň uměle vytvářet, tím se zviditelňujete a toto zviditelnění vám může pomoci nasednout do výtahu pozdějších funkcí nejrůznějších bruselských a evropských struktur (Rada Evropy aj.).

Fungování úřadu ombudsmanky pod vedením paní Šabatové dokázalo jediné, že jeho existence je naprosto zbytečná.

Určitě zazní argument pro zachování úřadu ombdsmana, protože v celé vyspělé Evropě tento úřad existuje. Takže my nemůžeme být výjimkou. A určitě na pořad dne vystoupí zákony stanovující existenci úřadu ombudsmana. Tady odpovím jednoduše, není nic jednodušší než tyto zákony zrušit. V posledních letech se ukazuje, že ne každý zákon přicházející z EU je pro naši republiku přínosný a pokud není, měla by být naše reprezentace schopna si prosadit jeho zrušení.

Dnes již úřad ombudsmana, placený z našich daní, ztrácí smysl své existence, proto by měl být bez ohledu na výběr možné kandidátky zrušen. 

Anotace_pod textem_2-1

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 972,00 Kč
Vybráno 34.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 210 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.