hijabsabatova
13.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Válková, Urválek. A co smysl úřadu ombudsmanky?

Loading...
Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaV posledních dnech rozvířila hladinu stojaté vody v našem českém rybníčku kauza článku paní doktorky Válkové vydaného za dob reálného socialismu, kde spolu s paní doktorkou jako autor figuruje doktor Urválek, komunistický prokurátor, který se proslavil svými řvoucími výstupy směrem k odsouzeným, kde pro odsouzené v inscenovaných procesech požadoval „jediný spravedlivý trest a tím byl trest smrti.“ Na začátku 50.let minulého století, kdy komunistický režim rozpoutal v našich zemích teror, se ústy komunistických pohlavárů „kalila ocel“ a soudruh Urválek ji dokázal kalit opravdu razantně.


Urválek byl pro doktorku Válkovou neviditelný Houdini

Paní doktorka Válková si chudák nevšimla, že bývalý řvoucí prokurátor se na její odborné práci připodepsal a jak dále sdělila v médiích, ani pana doktora Urválka neznala. Jeho minulost, jeho procesy, i když vystudovala právní fakultu.

Sice 99% populace při vyslovení jména Urválek začala i za dob jejích studií blednout (nikoliv závistí, nýbrž strachem), ale buďme k vyjádření paní doktorky shovívaví a věřme jí její neinformovanost. A dokonce ani na té chodbě dotyčného ústavu, kde začátkem 80.let vypracovala tu odbornou práci, doktora Urválka, odborníka na vykonstruované procesy, nepotkávala. Škoda, mohl paní doktorce předat řadu zkušeností, které by možná ve své pozdější kariéře využila.

Úřad ombudsmanky, korýtko pro kariéristky

Se slzou na víčku následně v nejobjektivnějším médiu v naší zemi celému národu sdělila, že nebude kandidovat na ombudsmanku. A prozradila, jak se již na kandidaturu těšila. Vždyť již v současné funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva začala nenápadně prosazovat přijetí Istanbulské úmluvy, jednoho z nejzrůdnějších dokumentů bortící rodinné uspořádání zaváděním genderových nenormálností a zřízením neodvolatelného nadnárodního orgánu, obdobě norského Barnevernetu, který je znám svými hrůznými metodami svévolného odebírání malých dětí.

Ale buďme k paní doktorce spravedliví, jiní mladší kandidáti (určitě s těmi správnými názory) „příležitost“ prokázat svůj charakter nezbytný pro vykonávání této funkce neměli.

Smysl úřadu ombudsmana

Dostáváme k meritu celé kauzy, všechna média i široká veřejnost se soustředí na výběr osoby pro vykonávání funkce, nikoliv na smysl samotného úřadu ombudsmana.

Smysl tohoto úřadu má spočívat v napravování nedostatků vybraných úřadů ve vztahu k občanům.  Má se zaměřovat hlavně na svévolné jednání na základě podnětu od osob, jež se cítí být poškozeny jednáním určitého úřadu.

A zde nastává první velký problém, již sama definice cítí být poškozeny je více než problematická a poslední ombudsmanka paní Šabatová tento úřad dokázala přeměnit na kladivo neomarxistů rozbíjející nutná pravidla a z nich vyplývající povinnosti nezbytné pro fungování některých institucí.

Nejkřiklavějším případem je případ nošení hidžábu somálské studentky, která byla ve své zemi tak pronásledovaná, že po příjezdu sem k nám stačila prosazovat islámské právo nosit svůj oděv i na střední zdravotnické škole. Po odmítnutí ze strany vedení školy paní ředitelkou úřad ombudsmanky „práskl kladivem“ a rozjela se právní žaloba, kterou podala „pronásledovaná“ somálská studentka.

Posun od obhajoby jednotlivců k prosazování ideologie

Agenda ombudsmanky se tak místo obhajoby práv osob postižených úřady soustředila spíše na prosazování ideologie práv různých „utlačovaných“ menšin.

Úřad ombudsmana se tak bezděčně zpolitizoval, což určitě nepřispělo k jeho dobrému kreditu u naší společnosti. Úřad možná pomohl některým jednotlivcům za dob transformace naší země, kdy pan doktor Motejl jmenovaný do této funkce byl garantem vysokého morálního kreditu dotyčné instituce, jenže v současné době již množství a počet témat nutných řešit ubývá. A co platí pro každý úřad na světě, platí i pro úřad ombudsmanky. Jeho vedení se bude snažit zdůvodnit smysl jeho existence. Pokud témata a kauzy nemáte, musíte je hledat nebo alespoň uměle vytvářet, tím se zviditelňujete a toto zviditelnění vám může pomoci nasednout do výtahu pozdějších funkcí nejrůznějších bruselských a evropských struktur (Rada Evropy aj.).

Fungování úřadu ombudsmanky pod vedením paní Šabatové dokázalo jediné, že jeho existence je naprosto zbytečná.

Určitě zazní argument pro zachování úřadu ombdsmana, protože v celé vyspělé Evropě tento úřad existuje. Takže my nemůžeme být výjimkou. A určitě na pořad dne vystoupí zákony stanovující existenci úřadu ombudsmana. Tady odpovím jednoduše, není nic jednodušší než tyto zákony zrušit. V posledních letech se ukazuje, že ne každý zákon přicházející z EU je pro naši republiku přínosný a pokud není, měla by být naše reprezentace schopna si prosadit jeho zrušení.

Dnes již úřad ombudsmana, placený z našich daní, ztrácí smysl své existence, proto by měl být bez ohledu na výběr možné kandidátky zrušen. 

Anotace_pod textem_2-1

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 156 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.