valkova
29.1.2020
Kategorie: Historie

Válková nezná, nevzpomíná si, nepamatuje

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Helena Válková podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku, který připomněl, že se v minulosti spolu s Urválkem podílela na utahování totalitních šroubů. Po vzoru prominentních komunistů si prý na nic takového nepamatuje.

Její masakrální výpadky paměti připomínají frašky A. Babiše a M. Zemana. První si nevzpomněl, že Čapí hnízdo přepsal na vlastní děti a nevěděl, že v době normalizace nemohli lidé svobodně cestovat. Druhý, největší privatizační vekslák, který zašantročil státní majetek za mnoho stovek miliard, zase plácal Ištvána po zádech s výkřiky o boji proti lobistům a privatizačním šejdířům. Na mlácení študáků pendreky si taky moc nevzpomíná. O jeho účelově selektivní paměti škoda slov.

Kauzu Heleny Válkové netřeba připomínat. Tato normalizační komunistka a aktivní konstruktérka totalitní rudé zvůle byla Babišem nejenže výsměšně nainstalovaná na post předsedkyně Rady vlády pro lidská práva, ale s podporou M. Zemana se sápala i na pozici Veřejného ochránce práv. A to v barvách hnutí ANO, které má spolu s SPO-Zemanovci (původní název) ve svých řadách, čistě náhodou, nejvíc bývalých komunistů. Jen připomenu, co tyto funkce obnáší:

Rada vlády pro lidská práva se zabývá otázkami ochrany lidských práv a základních svobod zejména v souvislosti s dodržováním Ústavy.

Veřejný ochránce práv mj. chrání osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pokud je toto jednání v rozporu s právem a neodpovídá principům demokratického právního státu.

Po vlně veřejného rozhořčení Válková kandidaturu na post obmudsmana vzdala. Ovšem jak předeslala už dříve, bude se mstít. Mimo jiné žádá i omluvu od historika Petra Blažka za tvrzení, že o zlovůli komunistického aparátu musela dobře vědět, když se na něm sama podílela. Ona sama si není ničeho vědoma. Po vzoru jiných prominentních komunistů prý nevěděla, ničeho si nevšimla, nevzpomíná si. Je načase ji paměť znovu trochu pootevřít.

V době kdy končila střední školu, tedy ve věku, kdy je mladý člověk nejcitlivější, vtrhly do naší země ozbrojené bolševické hordy. Úřady byly obsazeny agresorem, naše politické špičky odvlečeny k převýchově do Moskvy, stovky lidí zemřelo v ulicích. O rok později, kdy se hlásila na studia práv, Lidové milice spolu s armádou agresivně potlačily demonstrace v ulicích. Použily slzné granáty, střelbu a brutální teror. Minimálně pět lidí bylo zabito na místě, desítky zraněných, stovky občanů bez příčiny surově zmláceno, tisíce zatčených. To vše v přímém rozporu s právním řádem a Ústavou. Bez možnosti obhajoby, vyšetřování či podání odvolání. Toho si budoucí obhájkyně lidských práv asi tak nějak nevšimla. Stejně jako si nevšimla pendrekového zákona, který byl vydán ve formě “opatření předsedy Federálního shromáždění ČSSR”, tedy prozatimní totalitní nařízení, a klidně nastoupila na právnickou fakultu. Komu chce tohle Válková nacpat?

Ve druhém ročníku, vtrhla do její Alma mater normalizace. Předcházela jí celá řada totalitních nařízení k protiprávní likvidaci třídních nepřátel, rozuměj ideově nespolehlivých. Zmiňme jen např. nový Vysokoškolský zákon a nový Zákoník práce. Podle obojího bylo možno vyhodit okamžitě na dlažbu kohokoliv od profesora, přes studenta až po dělníka. Což samozřejmě ostře odporovalo i samotné ústavě z roku 1960, zvlášť hlavě II. o právech občanů. O tom co se tenkrát dělo nejlépe vypovídá srovnání s rokem 1950 po komunistickém puči:

Akční výbory 1950 na VŠ zavedly prověrkové komise studentů a profesorů, tisíce jich vyhodily na dlažbu, pozatýkaly, zavřely do rudých koncentráků (a to i protinacistické odbojáře), mnohé popravily ve vykonstruovaných procesech. Ve druhé, ještě důkladnější vlně prověrek převzaly jejich úkol organizace KSČ. Studenti byli nahrazování rudými frekventanty dělnických kurzů ADK, kde půlroční školení nahrazovalo gymnázium. Byla zrušena řada fakult, a samozřejmě všechna teologická studia. Ta byla nahrazována katedrami Marx-Leninismu, což mělo být vůdčí ideou všech studijních oborů. Byly zrušeny některé tituly, např. JUDr. a nahrazeny dělnickými (promovaný právník). Čistky byly katastrofální. Bylo vyhozeno přes čtvrtinu studentů a mnohde až polovina vyučujících. To stejné se pak víceméně opakovalo i po maďarských událostech 1956.

Za normalizace 1970 byly rozpuštěny “nakažené” základní organizace KSČ a nahrazeny akčními výbory KSČ. Ty zavedly prověrky pod záminkou obnovení stranických legitimací (vydávaly se nové). Vše opět probíhalo ve dvou vlnách, protože s tou první nebyla Moskva spokojena, jak pravil ústřední výbor KSČ ve svém usnesení ze 14. dubna 1970 o „nepřekonatelných sklonech k liberalismu, falešné solidaritě a „přítelíčkování“. Mnoho stovek studentů a profesorů vyhozeno, mnoho kvalitních pedagogů emigrovalo. Vyučující byli nahrazováni docenty a profesory bez habilitačního řízení pouhým jmenováním. Řada studijních oborů byla zrušena, nebo sloučena. Byl zaveden Kabinet rusko-českých a sovětsko-československých vztahů, což byl vulgární výsměch všem obětem a postiženým z let nedávných. To stejné se prakticky vedlo na všech úrovních školství. Devastace úrovně našeho vzdělávacího systému byla katastrofální.

Nic z toho si Válková nepamatuje, anebo jí to přišlo naprosto normální. Naprosto v pořádku bylo to, že kolem ní mizeli lidé, celé fakulty, učitelé ba i spolustudenti jak na běžícím pásu. Spokojena s takovým pojetím lidských práv vstupuje budoucí veřejný ochránce v té době do KSČ, jak sama říká, už přesně ani neví kdy (1972-73-74). A poté si to zamíří rovnou na Generální prokuraturu, aby tam pracovala pro dobrou věc. A komu zase tohle chce nabulíkovat?

Na novém místě raketového postupu začala pracovat s krvavým řezníkem Urválkem, na kterého si prý vůbec nepamatuje a ani nevěděla kdo to je, na analýze ochranného dohledu. Což byl naprosto protiprávní sovětsko-bolševický nástroj k likvidaci nepohodlných importovaný k nám z GP SSSR. K jeho specifikům patřilo zejména to, že i po odpykání trestu vás mohl stát legálně ještě tři roky bez jakékoliv příčiny buzerovat v pozici nevolníka. Takto postižený měl celou řadu ponižujících zákazů od omezení pohybu, svobodné činnosti až po libovolný počet důkladných domovních prohlídek v kteroukoliv hodinu podle rozmaru náčelníka místního obvodního oddělení. Válková to označuje za prevenci kriminality recidivistů. Sama k tomu říká, že chtěla po důkladném studiu sovětského, polského, anglosaského a jiných probačních systémů, vytvořit vhodný sociální výchovný nástroj. A i přes to, že ho v úvodu svého pojednání (s Urválkem) popisuje jako dovršení nápravy odsouzeného k dodržování pravidel socialistického soužití, nikdy jí prý nenapadlo, že by toho mohl režim zneužít. A komu chce zase nacpat tohle? Ona sama vyrostla v prostředí totalitního bezpráví, měla ho denně na očích a vůbec o tom nevěděla a ani jí to nenapadlo? A to přišla včera od kolotočů, nebo co nám tím chce namluvit?

V době, kdy trojopička neviděla, neslyšela a nemluvila, se už ochranný dohled docela plošně zneužíval na všechny nepohodlné občany režimu. Existovala Charta 77 a její Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS), který zprávy o porušování lidských práv a soudní zvůle zasílal automaticky také všem státním orgánům, tedy i Generální prokuratuře ČSSR. Jen do vydání jejího prvního velkodíla jich bylo takto zveřejněno 158, do roku 1984, kdy Válková vydala samostatnou studii dokonce 411! A ona si ničeho nevšimla? Ona si nepamatuje ty zahraniční protestní nóty ohledně porušování lidských práv u nás? Ona jako právnička nevěděla, že recidivista není jen lupič, ale třeba i opakovaně odsouzený za letáček, politický vtip, či píseň? Ona analyzovala roky účinnost dohledu a v těch stovkách kauz přehlédla desítky absurdních odsouzení za výtržnictví třeba jen za veřejnou produkci západní hudby? A to nám chce tvrdit, že není padlá na hlavu, nebo že jsme naopak my? Už jako patnáctiletý jsem samozřejmě věděl co se tu děje. Od koho si mám tajně půjčit jaké nahrávky, ve které hospodě seženu samizdat zakázané knihy a že před policajty nemám žádná práva. A ona to ve třiceti ani po studiu stovek případů a s neomezeným přístupem do všech soudních složek nevěděla? Ona si nepamatuje kdy vstoupila do strany ani s kým sepsala odbornou studii? A koho chce potom v roli ombudsmana chránit, když je podle vlastního vyjádření mentálně nedostatečná, nic neví, ničeho si nikdy nevšimla a nic ji nebylo divné? Jaká lidská práva kde chce ochraňovat, když s ní nehnula ani střelba do davu, mizející lidé kolem ní a plné kriminály lidskoprávních aktivistů, kam je poslala její vlastní strana, na jejichž schůze a politická školení pilně docházela?

Hlavně, že onen článek nezapomněla označit za účelovku. Aspoň je hned všem jasné jak by asi Válková chránila řadového občana ve sporu se státem. To už musí být povědomé i příznivcům naší vládní garnitury

Jak dlouho se budeme ještě rochnit v tomhle politickém rudém hnoji, než dostaneme šanci se znovu nadechnout?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 315 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
106 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.