armageddon-2546068_960_720valka
29.8.2018
Kategorie: Politika

Válka začala …

Sdílejte článek:

IN

Nadpis článku se zdá být šokující. Podobným způsobem fungují především bulvární média, když se snaží zaujmout své čtenáře a přilákat je k naprostému škváru. Ale o to nám nejde. Skutečný boj na mnoha frontách je prostě tady a končící prázdniny a blížící se komunální a senátní volby tomu ještě přidají. Jde o hodně.

Vláda nad radnicemi znamená sedět nad obrovským balíkem peněz a s možností ovlivnit každodenní kvalitu života občanů, které budou příslušní politici denně potkávat. Jejich konání bývá často trnem v oku těch, kterých se týká, a jen vyspělá kultura a inteligence Čechů a Moravanů brání tomu, aby nebyli lynčováni na ulici. Například vedení Prahy zastoupené primátorkou Krnáčovou, dále Dolínkem, Kolínskou a mladým zámeckým pánem Stropnickým by pravděpodobně za svou dopravní a výstavbovou politiku trávilo na pranýři dlouhé týdny, také brněnské Žít Brno by určitě nemohlo dokončit svůj funkční mandát nějakým omylem v posledních volbách získaný. Též teplické směřování k první muslimské osadě na našem území stojí za zamyšlení. Nyní se však blíží bod nula a s ním se na nás pohrnou další sliby velmi často hraničící s naprostou debilitou. Balík peněz je obrovský, zaručené živobytí minimálně na 4 roky lákavé a zodpovědnost nijak podstatná.

Největší boj lze očekávat o hlavní metropoli. Její specifikem je koncentrace lidí žijících mimo realitu. Uvědomit si musíme především skladbu obyvatelstva. Poklesl počet manuálně zručných pracantů, místo nich je město plné bankéřů, počítačových expertů, úředníků státní správy i v soukromém sektoru a lidé pracujících v kultuře. Dále absolventů středních a vysokých škol, z nichž se většina zabývá především humanitními obory. Takže jsou v Praze právníci, sociologové, novináři, politologové a zaměstnanci nadnárodních korporací majících v hlavním městě svá sídla či pobočky. Je tam i domovská půda většiny celostátních médií. V přilehlých oblastech jsou ještě logistická centra velkých zahraničních firem. Už tato skladba předznamenává pravděpodobný úspěch stran blízkých nereálnému intelektuálnímu světu, v němž se více mluví, než koná. Všichni tito spoluobčané jsou ovlivněni pražským životem. Vynechme nyní Českou televizi, jejíž ,,nezávislost” je výsměchem tomu, jak by se měla informovat a bavit nestranná veřejnoprávní stanice s obrovským rozpočtem plynoucím z kapes daňových poplatníků a nedobrovolných koncesionářů. Koncentrace politiků, aktivistů, studentů vysokých škol procházejících masovou indoktrinací a vysoká možnost setkávání se ideologů a jejich věrných způsobuje obrovské riziko, že s do čela města dostane takové nebezpečí, jakým je nekonstruktivní Pirátská strana. Recese, která je dostala do popředí v parlamentních volbách, by měla skončit a realistické uvažování se vrátit zpět právě před komunálními volbami.

Komu dát ale svůj hlas? V menších městech a obcích budou vznikat různé koalice tvořené často místně známými lidmi napříč politickým spektrem. V Brně půjde o to vyrovnat se s šílenými následky vládnutí Žít Brno, jen blázni by mohli opakovat chybu mít ve vedení Hollana a Freunda. Ostatní velká města zažijí boj mezi ANO a zbytkem, velký vliv budou mít zkušenosti posledních let s tím, jak se chovali předešlí vládci. Praha je však centrem dění a nejen díky mamutímu rozpočtu lákavým soustem. Zároveň jde o základní kámen veřejného vědomí úspěšnosti politických subjektů. I proto se už nyní dozvídáme, co nám nabízí kandidáti do funkcí na pražských radnicích a na hlavní magistrát, taktéž do Senátu. Koukněme se však zpět.

ANO vládlo poslední 4 roky a větší chaos v pražských ulicích nebyl nikdy. Také se téměř zastavila výstavba bytů a nepokročil ani rozvoj dopravní infrastruktury. Letošní rok se stal noční můrou Pražanů brodících se bahnem desítek staveb spuštěných bez rozmyslu a na poslední chvíli. Nesystematičnost vedení města je do očí bijící i tím, že koordinace staveb se Středočeským krajem je nulová a příjezd do města se stal překážkovou dráhou ve všech možných směrech. Jde o naprostou aroganci a neschopnost vedení města, mimochodem Středočeský kraj ovládlo také ANO, mohli se domluvit.

ODS proslula svými kmotry stejně, jako ČSSD. Ve vedení se nakapsovalo plno lidí z obou stran a řada předražených a zcela nepovedených projektů znamenala obrovský únik peněz. Navíc oba tyto tradiční subjekty prochází existenční krizí. Jak Fiala v čele ODS, tak i Hamáček u ČSSD jsou přímo odstrašujícími typy lídrů, kteří staví jeden na filosofických ideálech nepodložených realitou a druhý zachraňuje existenci předlužené strany nedodržující české zákony (úhrada dluhu potomkům advokáta Altnera) a svým promuslimským přístupem ohrožuje z pozice ministra vnitra bezpečnost celé země. Připomeneme li ještě oblíbence pražského stranického vedení Pocheho tlačícího se ambiciózně do křesla ministra zahraničí, musíme říct NE! této dvojici dinosaurů. Václav Klaus ml. ODS sám nezachrání, navíc je momentálně pro své odvážné a realitě odpovídající názory trnem v oku předsednictva strany.

Top 09, STAN a Zelení jsou stranami, které prostě nelze chtít na radnicích mít. Rétorika je si navzájem v mnohém podobná, byť Zelení jsou proslulými škodiči v celé Evropě. Topka a STAN dokážou být průšvihem jen u nás, ale o to větším. Dosaďme je společně na radnice a Praha se stane malou Paříží či Londýnem. Tedy aspoň ve změně barvy pleti a vyznání části obyvatel, snížení bezpečnosti a rozšíření počtu lidí žijících na dávkách. To opravdu chtějí pouze idealisté nebo hlupáci.

Výše jsme se zabývali především komunální částí voleb. U budoucích senátorů chce vnímat a naslouchat názorům každého z nich. Nejde o to, za jakou stranu chtějí vstoupit do Senátu ČR, ale o to, jak se dlouhodobě prezentují. Zatímco Jakl jednoznačně a dlouho upozorňuje na mnoho problémů s migrací a EU, Benjamín Kuras má osobní zkušenosti se změnami spojenými s přistěhovalci, exprezidentaský kandidát a obrtlík Drahoš pouze tlachá a pro vstup na politické výsluní je ochotný udělat cokoliv, třeba i pověsit své trenky na kopí sochy sv. Václava na Václavském náměstí či se stát skautem. Otázkou je, kdo o to stojí. Budeme nyní pár týdnů masírováni ze všech stran. Pamatujte, nic není zadarmo, a to, co je, je většinou ještě mnohem dražší. Nevěřte slibům, nikdo nemá v plánu je splnit. Buď na to nestačí, nebo jsou mimo realitu. Jde jen a pouze o koryto. Tedy většině.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.