dobrozlo
23.4.2018
Kategorie: Společnost

Válka s údajným dobrem

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

„Není větší lži, není většího podvodu, než když přijde státní úředník a tvrdí, že Vám přišel pomáhat s podnikáním,“ pronesl kdysi americký prezident Ronald Reagan a platí to stále a všude. Pokud bychom si výrok přizpůsobili pro dnešní dobu, pak platí, že „Není větší lži, není většího podvodu, než když přijde aktivista z neziskové organizace tvrdí, že přišel pomáhat s uprchlíky a že tak činí pro Vaše dobro.“

Nová doba, nové pohledy

Ještě včera jsme mnozí posílali tu menší, tu věští příspěvky mnoha organizacím, o nichž jsme se domnívali, že pomáhají lidem v nouzi. Nepochybně tak některé opravdu i činily. Dnes, když se poptáte v okolí, tato pomoc od lidí téměř ustala. Neziskové, údajně pomáhající organizace platí v miliardách stát z našich daní, nebo podivní sponzoři z nich jeden se stal symbolem doslovného zla. Ať už právem či neprávem je jím George Soros. Nadace tohoto amerického finančníka maďarského původu byla v Maďarsku označena jako téměř zločinná a jeho Open Society Foundation (OSF) oznámila odchod z Maďarska. Stěhuje se do Berlína. Kam asi jinam, chtělo by se dodat. Svůj ke svému… Maďarský premiér Orbán líčil Sorose prakticky jako hlavního nepřítele maďarského státu, který řídí masový příliv migrantů do Evropu a jména dvou stovek lidí z jeho skupiny Orbán označil za „Sorosovu žoldáckou armádu“.

Jiné nadace a spolky

Ohromujících 193 romských organizací v České republice je číslo, které vyrazí dech každému. Že existují skupiny Romů, kteří skutečně potřebují pomoc se není třeba přesvědčovat. Ale, že by k tomu bylo potřeba 193 organizací, tomu asi neuvěří nikdo soudný. Jistěže, kdokoliv si může založit jakýkoliv spolek (pokud to není v rozporu se zákonem), ale zdá se, že sami Romové by měli usilovat o koordinaci a nikoliv o zjevnou roztříštěnost. To je ovšem na nich. Ostatní občany bude zajímat, kolik z jejich daňově vybraných peněz vynakládá stát na těchto 193 organizací a zda jsou to výdaje, které pomáhají. Moc toho veřejnost neví a to věci samé škodí. Více transparentnosti by rozhodně neuškodilo.

Další dovozy lidí do EU

Německo své dovozy lidí z Afriky a Blízkého východu nazvalo: Přesídlovací program. Proč jej zavedlo, a proč letos doveze prvních více než 10 tisíc uprchlíků asi nikdo soudný nechápe. Oficiální argument, že se tím Německo bráni nelegální migraci je přímo směšný. Žádné pašeráky to neodradí. V rámci přesídlovacích programů nabízí lidem z krizových regionů pomoc a útočiště, aniž by tito museli žádat o azyl (!). Povolení k pobytu dostanou automaticky. Ačkoliv si Němci sami stanovili roční kvótu 200 tisíc nových migrantů, v kontextu toho, že v krizových regionech žije přes 500 miliónů lidí si každý občan členského státu Evropské unie musí položit otázku, kdy tohle nucené osidlování Evropy skončí, pokud vůbec skončí a jak asi skončí při stavu, když pro drtivou část těchto dovezených lidí není žádná práce. Navíc Němci poručili, aby ostatní členské země EU podobným „dovezencům“ poskytly stejné finanční zabezpečení jako Spolková republika. Což je téměř absurdní cíl. Toto „dobro“ Německa je pro Evropu tragické. Co Evropskou unii ještě čeká se dá jen odhadovat. Ale optimistické to není ani vteřinu.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.