internetcenzura
22.1.2021
Kategorie: Společnost

Válka proti teroru se vrací

Sdílejte článek:

RON PAUL

Čistky na sociálních sítích z minulého týdne – které započaly trvalým zablokováním presidenta Trumpa na Twitteru a na jiných sítích – nás šokovaly a zchladily, zvláště nás, kteří si cení svobodného vyjadřování a svobodné výměny idejí. Podaná obhajoba umlčení širokého záběru veřejného názoru nedává žádný smysl a proces byl čímkoliv jiným než transparentním. Nikde ve „vinných“ dvou twítech presidenta Trumpa, pro příklad, nebyla vyjádřena přímo či nepřímo podpora násilí. Byl to klasický případ prvně odsoudit a rozsudek až pak.

ron-paul.jpgMnoho Američanů vidělo tento útok na účty na sociálních mediích jakožto útok liberálů a Demokratů na konzervativce a Republikány, ale v tom se mýlí. Zužování dostupného názoru na virtuálním veřejném prostoru není žádnou konspirací proti konzervativcům. Jak progresivista jako Glenn Grennwald tvrdí, je to širší útok na jakýkoliv názor, který se otáčí od směru akceptovaných parametrů elity hlavního proudu, která je utvořena jak z Demokratů tak Republikánů.

Ano, je to částečně pokus vymazat Trumpovo hnutí ze stránek historie, ale je to také pokus umlčet jakoukoliv kritiku vynořujícího se politického konsenzu o nadcházející Bidenově éře, která přichází z progresivních nebo antiválečných kruhů. Potom všem, pohled na Bidenovi přicházejících „experty“ ukazuje, že to budou ti samí zkrachovalí neokonzervativní intervencionisté, kteří nám podávali týdenní přehledy zabitých, nekončící útoky dronů a puče v zámoří a i vládu Spojených států zabíjející Americké občany v cizině. Progresivci, kteří si stěžují na tuto „zpět do budoucnosti“ hledící zahraniční politiku jsou si také jisti, že jejich  hlas bude umlčen.

Ti, co pokračují v argumentaci o tom, že společnosti provozující sociální sítě jsou čistě soukromým podnikáním jednajícím nezávisle na vládě USA ignorují realitu. Společné korporativistické sloučení „soukromých“ amerických společností provozujících sociální sítě s cíli americké vládní zahraniční politiky má dlouhou historii a je hluboce namočené v hyperintervencionismu Obamovsko-Bidenovské éry. Společnosti „Big Tech“ se před dlouhou dobou spolčily s Obamovsko-Bidenovsko-Clintonovským ministerstvem zahraničí, aby propůjčily své nástroje americkým „měkkým mocenským“ cílům v zámoří. Jedno zda to byly pokračující pokusy o změnu režimu v Iráku, puč z roku 2009 v Hondurasu, katastrofální Spojenými státy vedený puč na Ukrajině, „Arabské jaro,“ destrukce Sýrie a Libye a mnoho dalších, velké americké technologické firmy vesele spolupracovaly s ministerstvem zahraničí a americkou zpravodajskou službou tak, aby poskytly nástroje posilující ty, u kterých USA chtělo, aby získali moc a umlčovaly ty, kteří byli v nemilosti. Ve zkratce, vládní elity Spojených států v zámoří po léta spolupracovaly se společnostmi „Big tech“ stran toho, kdo má právo hovořit, a kdo musí být umlčen. Co se změnilo nyní, je to, že nasazení „měkké moci“ ve službách tvrdé moci Washingtonu se vrátilo domů do svého pelechu.

Tak, co by se mělo udělat? I alternativní sociální sítě, které jsou pro svobodu slova, jsou pod útokem Big Tech/vládního Leviatana. Nejsou zde žádná jednoduchá řešení. Ale musíme si vzpomenout na disidenty v éře sovětské tyranie. Ti neměli žádný internet. Neměli žádné sociální sítě. Neměli žádnou schopnost komunikace s tisíci a miliony stejně smýšlejících milovníků svobody. No, použili neuvěřitelnou kreativitu v tváří tvář neuvěřitelné nepřízni osudu, aby pokračovali v šíření svých idejí. Protože žádná armáda  – ani Big tech spojený s Big vládou – nemůže zastavit ideje, jejichž čas přichází. A svoboda je tou idejí. Musíme jíti dopředu s kreativitou a odvahou!

  • bawerk.eu
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 542 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)