BABISVAKCINA
22.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Vakcinační šlendrián se snad bude řešit

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRI žák základní školy spočítá, že 200 000 naočkovaných občanů za měsíc se rovná 2,4 milionu za rok, tzn. že očkování se mnozí tímto tempem ani nedožijí. Premiér Babiš proto už oznámil, že bude hledat cesty další, tedy užití ruské a čínské vakcíny. Tu britskou zatím EU neschválila, ačkoliv se s ní zhruba dva měsíce očkuje. Asi z „politických“ důvodů, aby Britové náhodou něco nevydělali. Tahle „politická“ řešení si mnozí ze socialismu pamatujeme, se zdravým rozumem to mnoho společného nikdy nemělo. Ostatně celá ta vychvalovaná Evropská komise působí spíše dojmem duševně narušených lidí.


Rusko již požádalo EU o schválení své vakcíny Sputnik, protože vedle České republiky projevuje zájem Maďarsko a Argentina ji dávno nasadila. Přísliby z Ruska jsou sice skoupé, ale tonoucí se stébla chytá a platí to pro premiéra Babiše stejně jako pro Orbána, maďarského premiéra. Občany totiž problémy nezajímají. Chtějí řešení a výmluvy na EU, jakkoliv objektivní, jsou každému fuk. Ví se, že je dost možné, že se očkování bude muset po roce opakovat, takže nasazené české tempo nejenže není dostatečné, ale je doslova katastrofální. Proč asi tak Američané očkují 800 000 lidí denně a hodlají to zvýšit na 1,2 milionu, aby stihli proočkovat během jediného roku celou populaci?

Špatně prováděné očkování může hnutí ANO prohrát volby, pokud s tím něco rychle nezačne dělat. Vyjádření prezidenta Zemana, že bude jmenovat největší stranu či hnutí, nikoliv případnou vítěznou koalici situaci nejenže neuklidňuje, ale spíše si Zeman koleduje, aby odešel z funkce stejně tak ostudně jako Václav Klaus. Vyčítat současným stranám, že dělají účelové koalice je totiž směšné. Byl to Zeman, který podepsal tzv. „Opoziční smlouvu“ s Václavem Klausem, a to ze stejně účelových důvodů a demokracie v České republice má od této doby jen sestupnou tendenci.

To, že občané ztrácejí důvěru i trpělivost, za to si tato vláda může sama. Řídit pandemii stylem „pal nepal“ (zde připomínka slavného filmu Limonádový Joe), to žádnou důvěru vyvolat ani nemůže. A číst denně, jak to dělají jinde (a mnohem lépe), to také nepřidá. Česká republika má podle hodnocení evropských států nejhorší výsledky ve všem a svést to na pár neukázněných skupin jen tak nejde. Tento fakt žádná účelová propaganda nevylepší. Vždy platí, že se počítá , co je na stole. A vláda tam položila jen sliby, chiméry, zákazy a nejistotu. Podnikatel Babiš se proto rozhlédl kolem a hledá řešení a nechce čekat, až se EU k něčemu rozhoupe. Jako vždy: Naděje umírá poslední.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 282 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.