injekceockovani
15.10.2021
Kategorie: Společnost

Vakcinační povinnost postupuje ve Francii, Itálii …

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonZe všech informací o tom, že se tak zvaně „stupňuje tlak“ na neočkované ve Francii a Itálii, vyplývá, že tak zvané covidpasy v EU jsou dnes využívány k prosazení stoprocentní vakcinace pod pohrůžkou ztráty zaměstnání.

Itálie zavádí povinné covidpasy pro vstup do zaměstnání. Způsob kontroly potvrzení o bezinfekčnosti či o očkování proti covidu-19 si stanoví každá organizace či firma sama, může být namátková či při vstupu na pracoviště a za nedodržení nové povinnosti hrozí pokuty zaměstnancům i zaměstnavatelům. Například italští poslanci budou od pátku smět do práce jen s covidovým certifikátem, rozhodlo ve středu vedení dolní komory parlamentu. Pokud poslanci a jejich asistenti certifikát nepředloží, nebude jim umožněn vstup do areálu sněmovny. Poslancům navíc hrozí vyloučení ze zasedání po dobu dvou až 15 dnů, čímž by přišli i o část platu.

V Událostech na ČT dne 14.10.2021 referoval francouzský zpravodaj ČT o tom, že neočkovaným již nebudou poskytovány příspěvky na testy. Antigenní test stojí podle zpravodaje 25 EUR, PCR test je asi dvakrát dražší. Současně se zkrátí doby platnosti testů, což by vedlo k tomu, že neočkovaným bude aktivně bráněno navštěvovat místa, kde je prokázání tak zvané bezinfekčnosti nutné, tj. restaurace, společné prostory – kina a divadla – apod.

Není bez zajímavosti, že v těch samých Událostech už oznamovala zkrácení doby platnosti u výsledků PCR testů na tři dny a antigenních testů na den hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Opět se rozviřuje otázka hrazení těchto testů. Ještě před volbami vláda rozhodla o tom, že se bude pokračovat hrazením testů ze státního rozpočtu. Zkrácením doby platnosti testů by při zachování tohoto hrazení testů opět zvyšovalo výdaje rozpočtu. Neoficiální kandidát na nového ministra zdravotnictví Vlastimil Válek za TOP 09 už prohlašoval, že by hrazení testů mělo pokračovat ze státního rozpočtu, že by ale zvažoval jejich nutnost. Poté, co ještě vláda Andreje Babiše rozhodla o tom, že se říjnové testování žáků na školách zruší, se údajně ze škol ozývají hlasy, které by toto testování požadovaly. Česká hygiena například stále postupuje tak, že když se ve třídě vyskytne jeden pozitivní případ covidu, celá třída končí na 14 karanténě, a i když by mohly děti do školy chodit (mají negativní testy), stejně se učí na dálku. To vše je jen dokladem toho, že Česko spolu s dalšími státy EU nevzalo covid na vědomí jako něco, co tu s námi už zůstane, ale naopak se stále s covidem vede společenský boj. Opět se politici vyjadřují ke zhoršující se situaci u nás – je naprosto stejná jako v Dánsku či Norsku či lepší než ve Spojeném království (ve státech, kde už s covidem nebojují) – a vyhrožuje se novými zákazy – tak zvanými „režimovými opatřeními“.

Podíval jsem se pro zajímavost na údaje z října 2020, tj. před rokem. Podle informací ministerstva zdravotnictví v Česku do večera (25.10.2020) přibylo 4 577 případů koronaviru, zhruba o tři čtvrtiny víc než minulou neděli za stejnou dobu. Za neděli přitom bývají čísla kvůli menšímu počtu provedených testů nižší než v jiných dnech. Počet úmrtí s nemocí covid-19 od rána stoupl na 2 167, počet pacientů ve vážném stavu se zvýšil na 800. V současné době máme podle Ministerstva zdravotnictví v těžkém stavu asi 70 pacientů, tj. desetinu proti loňskému roku. Zcela v souladu s tím, že máme asi 67% dospělé populace proočkováno. V Česku nyní na covid umírají asi tři lidé denně, před rokem to byly desítky osob denně. Podobné statistiky úmrtí dnes mají i Dánsko či Norsko, které všechny restrikce zrušily během září.

V rádiu Impuls jsem slyšel propagaci očkování ve stylu – maminko, proč nejedeme k moři, není to tím, že nejsme očkovaní? – na ČT pak propaguje očkování duo Vladimír Kořen – Adela Elbel. Kořenovi stačí pár vteřin na to, aby Elbel přesvědčil o výhodě očkování. Vytratilo se úplně racio – očkujeme se proto, abychom byli lépe chráněni a ne proto, abychom mohli jezdit k moři. To je dle mého největší slabina těchto propagací. Navíc, očkování žádnou tečku za covidem neudělá a bude s námi, ať očkovanými či neočkovanými – už napořád. A mohou onemocnět samozřejmě i lidé očkovaní, mají však větší šanci na to vyhnout se těžkému průběhu nemoci.

Jsem rozhodným zastáncem svobody volby, tj. domnívám se, že Dánsko či Norsko a Spojené království, přistoupily ke covidu rozumně, Itálie či Francie směřují svou politikou povinné vakcinace společnost do těžkého konfliktu. Obrázek níže převzatý z ourworlindata ostatně ukazuje, že počty zemřelých jsou mezi Itálií a Spojeným královstvím za poslední týdny srovnatelné a o opatřeních se dnes rozhoduje politicky – nikoliv podle aktuálního stavu.

V Česku se už také vede boj s covidem iracionálně a bez dlouhodobé perspektivy. Je nejvyšší čas přenechat otázku očkování lidem ke svobodnému rozhodnutí a všechny restrikce uvolnit. Každý je, byl a bude strůjcem svého štěstí sám a je odpovědný samozřejmě za své zdraví rovněž sám. Stát mu vytvořil podmínky – objednal vakcínu – a každý se může svobodně rozhodnout, jak s očkováním naloží. Není náhodou, že v populaci 65+ je vakcinace téměř na 75 %. Tato generace má již leccos za sebou a chová se podle toho – racionálně. Většinu těchto lidí není potřeba přesvědčovat cestou k moři – jsou rádi, že jsou tady a dělají to pro sebe a své zdraví.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 217 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,26 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)