babissmich
14.6.2021
Kategorie: Politika

Vadí? Nevadí!

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Zatmělo se mi před očima, když jsem ho na televizních záběrech viděl, jak klade věnec při pietě v Lidicích a slyšel pak, jak žvaní o tom, že je i dnes je mezi lidmi nenávist – a tak se nepřímo srovnává s s lidickými mučedníky.

Nový a další vrchol nestydatosti v naší zemi!
.
A zvedla se snad vlna odporu z úst jeho politických protivníků, kteří se chystají proti němu kandidovat ve sněmovních volbách? Ne.
.
Zdá se, že Andrej Babiš ve skutečnosti nevadí.
.
Je to pro mě nepochopitelné.
.
Je pro mě nepochopitelné – ale je to tak – že premiérem evropské demokratické země, jejímž jsem občanem, zůstává bývalý komunista a bývalý agent tajné policie, což soud v definitivní instanci potvrdil. Agent tajné policie zaměřené na potlačování jakéhokoliv svobodnějšího projevu občanů Československé socialistické republiky, totalitního diktátorské země, jejímž občanem jsem tehdy byl. (Pokud se dalo vůbec mluvit o občanství, a ne jenom o poddanství.) Agent tajné policie, která se i v době, kdy byljejím agentem, neštítila žádného prostředku pro udržení totalitní moci, včetně vražd (smrt Přemysla Coufala, smrt Pavla Švandy). Je pro mě nepochopitelné, že jsem příslušníkem země, kde skoro čtvrtině obyvatel to nevadí. A Andreje Babiše se chystají volit do čela vlády i na příští legislativní období…
.
.
Je pro mě nepochopitelné, že orgány vyšetřování a justice v demokratické evropské zemi nejsou s to vyšetřit a odsoudit tak evidentní podvod, jakým je, když miliardář oddělí formálně kousek svého majetku, nad kterým si ovšem i nadále ponechá plnou kontrolu, vezme na něj dotaci pro malé firmy a pak ho zase připojí k svému impériu, je pro mě nepochopitelné, že velké části mých spoluobčanů nevadí ta babylonská věž lží a protiřečení, které v souvislosti s touto kauzou pronesl. A jak je možné, že se netěší všeobecnému pohrdání a opovržení člověk, který v Poslanecké sněmovně futroval své lži slovy „na zdraví mých dětí“ – a potom dal svého mentálně postiženého syna odvézt na Rusy okupovaný Krym a pak izolovat u Ženevského jezera, aby syn o kauze nemluvil?
.
Vadí mi, že žiji někde, kam mohou ne jenom jedno malé dítě, ale i nejrůznější evropské orgány volat, že „císař je nahý“, leč Andrej Babiš se stále producíruje před veřejností, jako že není ve střetu zájmů – a české orgány, placené z našich daní, ho v tom podporují se stále absurdnějšími argumenty. Vadí mi, že tolika lidem nevadí. Nebo si snad někdo myslí, že miliardář se opravdu zcela vzdal svého obrovského majetku, který už mu nepatří, jen proto,že je premiérem? Bere miliardové dotace – i má podíl na rozhodování o nich, a lidem to nevadí a platí i na něj své daně a budou ho znova volit.
.
Vadí mi to.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 235 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 2,97 out of 5)
Loading...
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)