7.7.2015
Kategorie: Společnost

Václav Moravec má zřejmě některé občany České republiky za hloupé ovce

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR KVAPIL 07|07|2015

Rádoby sympatický moderátor České televize Václav Moravec se ve svých posledních otázkách opět ukázal v tom nejlepším světle a některými svými větami opět přesvědčil o svých kvalitách, coby precizního manipulátora. Hned v úvodu si pan Václav položil takovou krásnou otázku, zda se nemáme více bát pravých Čechů, Moravanů a Slezanů co demonstrují v ulicích s maketami šibenic.

Nevím, kde vzal moderátor informace, že lidé s šibenicemi byli jak Češi, tak i Moravané a Slezané, možná má nějaké své kontakty na BISce. Ale jde spíše o tu krásnou manipulaci, kdy se zkrátka pokouší svými větami dát divákům informaci, že na tyto demonstrace chodí jenom tito radikální lidé. Nevšimnul jsem si totiž, že by se v pořadu zmiňoval i o lidech, kteří nemají tak radikální myšlení a byli na demonstraci též přítomni a chovali se jistě slušněji než třeba partička zelených. A pokud se moderátor bojí více těchto českých extrémistů, kteří spíše zatím mají silná slova a gesta, jak islamistů co odřezávají lidem hlavy, pak panu Moravcovi závidím jeho odlišný práh bolesti a strachu.

Další věta pana Moravce, že tito extrémisté mají takový prostor, protože veřejnost není ochotna se vypořádat s vlnou uprchlíků, mě docela pobavila. Veřejnost začala sepisovat petice, psát různá prohlášení, konat demonstrace, zakládat sdružení atd. A to je její projev vypořádání se. Že to není projev, který není po chuti panu Moravcovi, neznamená, že je to neochota. A už vůbec nechápu, proč tu neochotu hází na nás občany, když toto mají za úkol hlavně politici, aby se s tím nějak vypořádali.

Pak se pan Moravec trochu odvázal a začal si hrát i na premiéra této země a říkal panu Chovancovi, co má dělat. Hlavně ministrovi nařídil, že by měl najít odvahu a aby se více obracel na soudy. Pan Moravec, už tedy není jen moderátorem, ale i nadřízeným ministra vnitra, výborně.

tentacles_dees

Další perla se týkala jeho úvahy, že co se týká uprchlických vln, má už asi Česká republika to nejhorší za sebou. Zřejmě tedy pan moderátor sleduje zprávy z jiných kontinentů a pak se mu to všechno plete, stejně jako prezidentovi, který se díky kvalitě vysílání České televize domníval, že když sleduje zpravodajství TV Nova, tak jde o zprávy v České televizi. S tím co předvádí třeba pan Moravec, bych toto pomýlení panu Zemanovi dokázal odpustit.

A jako poslední důkaz o tom, co si myslí pan Moravec o nás hloupých spoluobčanech, je jeho prohlášení, že lidem by se mělo vysvětlit, že vlna uprchlíků neznamená zaplavení Evropy džihádisty či muslimy, kteří jsou po zuby ozbrojení a rozvrátí Evropu.

Nechci se tedy nikoho dotknout, ale myslím, že každý informovaný občan jistě ví, že většina imigrantů sem přijíždí s holýma rukama a zadkem. Zkrátka, lidé sice mají strach i z těch pár procent, kteří mohou mít u sebe zbraň, ovšem nejsou tak pitomí, aby si mysleli, že každý uprchlík má u sebe bombu či samopal. To si o nás občanech může myslet opravdu jen pan Moravec. Lidé nemusí mít strach z uprchlíků ani ne tak kvůli zbraním, ale také kvůli jejich celkovému počtu a zcela odlišné kultuře. A je tu spousta dalších věcí. Jenže pan Moravec zkrátka a zřejmě schválně zbagatelizoval celou paniku a udělal z nás občanů lidi s nízkou rozlišovací schopností.

Takže nezbývá, než si položit tu známou otázku z tohoto pořadu. A o jakých tématech se bude po dnešních otázkách hovořit?  Asi hlavně o tom, zda si pan Moravec uvědomuje, že je moderátor televize, která má zveřejňovat a brát v potaz všechny názory a nepodléhat pouze názorům svým, jak už to předvádí za naše peníze docela dlouhou dobu. 

ZDROJ: Lubomír Kvapil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.