malyvaclav
5.1.2018
Kategorie: Společnost

Václav Malý urazil jako nevzdělané lidi z venkova, dostalo se mu této odpovědi

Sdílejte článek:

COM/MILAN JANČA

Pomocný biskupe Václave Malý,
jak je možné, že si dovoluješ říct tato slova: “Bohužel musím říci, že naivita, nezodpovědnost a duševní lenost části našich spoluobčanů jsou zarážející…. Pokud budeme pokračovat po této cestě, po které kráčejí především lidé z venkova a lidé méně vzdělaní, může být naše demokracie ohrožena”, tvrdils předevčírem v Parlamentních listech. Já říkám, to je tvoje naivita, nezodpovědnost a duševní lenost. To nejsou hloupí a nevzdělaní lidé, ale ti, kteří si ještě uchovali zdravý a kritický rozum, který se u tebe kamsi vytratil. Těmto lidem se v současnosti říká také “náckové, fašisti a rasisti”. Tak nějak titulovali komunisti svého času nás, disidenty, v tomto smyslu prožívám teď na Západě déja vu.

Kam Evropu přivedli “více vzdělaní lidé” pozorujeme každý den. Pokud budeme dále kráčet po cestě, kterou nám vnucují tito více vzdělaní lidé, jako jsi ty, bude to v naší republice záhy vypadat tak, jak to vypadá na Západě. Tedy místy jako v Chartumu. No-Go-Areas, paralelní společnosti ovládané arabskými klany, kde v ulicích vidíš jen muslimské šátky a slyšíš pouze arabštinu nebo turečtinu a žádný policajt si tam netroufne. Kolem většiny vánočních trhů vidíš letos betonové bariéry proti teroristickým útokům, které jsou místy dojemně zabalené jako vánoční dárky. Nevíš, jestli se máš smát, nebo brečet. Masová policejní prezence na všech hromadnějších akcích, miliardové částky vynakládané na odhalení plánovaných útoků na “nevěřící”, což se pokaždé nepodaří… a tak bych mohl ještě dlouho pokračovat. Vánoce se opět přejmenovávají. Tentokrát na “Svátky světla,” svatomartinský svátek na “Svátek Slunce, hvězd a Měsíce”, to abychom neprovokovali naše muslimské spoluobčany ….. a vůbec se i ty můžeš pomalu přeškolit na imáma, což tobě asi moc vadit nebude. Tomu převlečenému marxistovi v Římě a jeho lokajům, jako jsou kardinálov Marx a Bedford-Strohm v Německu jistě také ne. Hlavně, že se rubl koulí, to je totiž to, o co jde. Azylový průmysl přináší cirkvím větší zisky než kdysi obchod s odpustky. Proto se církve nestarají o oběti islámských útoků, ani o pronásledované křesťany v muslimských zemích, ani o to, kolik už v této zimě, která dosud žádná nebyla, umrzlo lidi. Starají se především o invazory z arabského světa a z Afriky.

Angela Merkel, kterou tak obdivuješ, nám ukázala, co je podle ní demokracie. Na podzim roku 2015, když dala státní území a sociální systémy Německa k dispozici zbytku světa, se zachovala jako absolutní monarcha. Hodila přes palubu všechny smlouvy a zákony a připravila tím Německu škody a problémy, jejichž celý rozsah zatím nelze dohlédnout. Teď se nám proti naší vůli z Bruselu snaží vnutit kvóty tzv. uprchlíků, kteří můžou zrovna tak změnit strukturu naší společnosti. To je ta demokracie, kterou vidíš v ohrožení? V Německu neprobíhá v současnosti nic jiného, než výměna obyvatelstva. Rada Merkelové těm, kteří se bojí islámského teroru zní: “Když se bojíte islamizace, běžte do kostela.” Tomu ty říkáš starost o bezpečnost občanů? Merkelové trvalo celý rok, než na nátlak veřejnosti vyjádřila účast pozůstalým obětí islámského útoku na berlínském vánočním trhu, (kde zahynula i jedna Češka). Pachatel, islamista, kterého nebezpečnost byla úřadům známa, v Německu působil pod 14 (slovy čtrnácti) identitami. Asi bylo nekřesťanské, tohoto “uprchlíka” zavřít nebo odsunout…

Němci, kteří kdysi vyvraždili miliony Židů, otevírají dnes brány jejich úhlavním nepřátelům. Výsledek už teď můžeš např. v Berlíně obdivovat. V současnosti pálí muslimové izraelské vlajky a v německých ulicích se řve: “Juden ins Gas”, tedy “Židé do plynu”, jak si jistě umíš přeložit. Jenže tentokrát to nejsou němečtí náckove, ale naši “hoste”, naši chráněnci. Drtivá většina “potřebných” nad kterými pláčeš, jsou mladí, zdraví muži, kteří – a to je zvláštní – ztratili své doklady. Nejmodernější mobilní telefon neztratil žádný z nich. Jak můžeš toto srovnat s Marií a Josefem? Mnohému “nezletilému”, který stojí daňového poplatníka zhruba 10 000 € měsíčně už šediví spánky a spousta “ochranu hledajících” se přihlašuje pod více identitami a kasíruje velkorysé podpory hned několikanásobně. Když na to poukážeš, už máš problém. Už máš razítko rasisty, fašisty a homofoba, který situaci “instrumentalizuje pro své nízké cíle”! Co to má dělat s křesťanskou láskou, nechat se vodit za nos? Žádné náboženství tohoto světa nepřikazuje sám sebe poškozovat, či dokonce zničit.

Tady v Německu je už naprosto zřejmé, kam tato naivita vede. V České republice zatím takové problémy jako my tady na Západě nemáte a aby to tak zůstalo i nadále, je potřeba lidi typu Tomia Okamury, Miloše Zemana a Dominika Duky – zaplať pánbůh za ně!

Tebe já znám hlavně jako svatouška, který v době, kdy bylo nutno s komunismem zúčtovat, nechtěls o tom (spolu se svým velkým vzorem svatým Havlem) ani slyšet (“nejsme přece jako oni!”). Ale znám tě také jako člověka ne příliš férového. Jistě si vzpomeneš, jak jsi mi v roce 1985 na rakouské ambasádě v Praze “pomohl”. Jako nepodporovače tě znám také v mém letitém usilování za to, aby se také v České republice konečně opět respektoval nedělní klid. Ty, jakožto duchovní, jistě dobře znáš třetí boží přikázání. Mne šlo konkrétně o: Žádné vrtání v bytových domech, žádné mlácení kladivem, žádné cirkulárky, žádné motorové sekání trávy o nedělích a svátcích, atd. aby člověk, který si chce jeden den v týdnu odpočinout, měl k tomu možnost. Jako všichni politici (i lidovci!!), jsi ani ty o rehabilitaci neděle a státem uznaných svátků neprojevil vážnější zájem. Teď opět roníš krokodýlí slzy, pláčeš na nesprávném hrobě a urážíš rozumné lidi a vlastence. Každý méně vzdělaný člověk z venkova si tě namaže na chleba, pomocný svatoušku z biskupského paláce. Měl bys z něho občas vylézt a porozhlédnout se po českých a moravských vesnicích a po lidech, kteří mají zdravý selský rozum. Po takových, kteří si váží lidí, jako je kardinál Duka, prezident Zeman a šéf SPD Okamura. Protože oni – na rozdíl od tebe, Halíka, Dienstbiera, Schwarzenberga a Šabatové – doufám nepřipustí zpustošení naší země barbarským islámem.

Ostatně já pocházím také z vesnice a mám jen základní vzdělání. Patřím tedy podle tebe také k těm hloupým, kteří nepochopili, co je pro ně dobré. Za komunistického režimu, jehož protagonisty jsi ty po “převratu” tak udatně s Havlem bránil, jsem byl – na rozdíl od tebe – dlouhé roky vězněn a vláčen po blázincích. Zdůrazňuji, že jsem byl jak za věznění, tak za ty blázince dávno plně rehabilitován.

Když jsem před 32 lety přijel na Západ, vládl tady zdravý rozum, pořádek a zákon. Já jsem se nezměnil, změnil se Západ. Lidé jako já, kterým se to nelíbí, mají opět problém. A ty jsi tentokrát součástí tohoto problému.

Milan Janča, signatář Charty 77, München

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 336 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
11 komentářů