KLAUSML
29.9.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Václav Klaus junior šokoval: Trikolóra není strana pravicová

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKR„Trikolóra není strana pravicová,“ uvedl překvapivě Václav Klaus junior (VKj) pro iDnes (1) v předvečer ustanovujícího sněmu v Brně. Tam byl VKj zvolen do čela hnutí a v kandidátském projevu označil konzervatismus za punk dneška. Přiznejme si, že to nepochybně mnohé voliče a příznivce muselo lehce šokovat, protože údajné neexistující dělení na pravici a levici stále existuje, byť možná některé hrany už nejsou tak ostré.
Také v rozhovoru pro Echo 24 Václav Klaus junior vyloučil, že by mělo být hnutí pravicové, ale jako pravicový by se dle něj mohl označit programový pilíř s názvem „Bohatství vzniká z práce“. Dělení politiky na pravici a levici dle něj upadlo. „Žádné pravice jsem se nevzdal, ale teď je to posunuté tak, že jsou lidé, kteří jsou na straně svobody – na straně těch, kteří pracují, vychovávají děti, platí daně“ řekl Klaus junior (2). Na této straně jsou ale voliči obou směrů, tedy levice i pravice.

My, co pamatujeme hesla: „Více práce republice“ víme, že to s tím zaklínadlem o práci není až tak horké a ani tak neomylně pravicové. Ale budiž, voliči a příznivci Trikolóry jistě tomu rozumí a VKj si je vědom toho, že mediální obraz pravice za pravicové vlády Topolánka a Nečase velmi utrpěl, a navíc s politickým výrobkem zn. Kalousek uštědřili tito jmenovaní konzervativismu a pravici velmi citelné rány.

Václav Klaus junior se bude muset vyvarovat chyb nejednoznačnosti či mlžení, přílišného strachu, aby Trikolóra nebyla označována jako „ODS B“ (stejně tomu tak ze strany politických protivníků bude) a toho, aby hned na začátku plánoval cíle, kterých nebude možné dosáhnout. Nereálné ambice politický program posouvají do směšnosti a taková strana a takoví politici nevyhrávají.

Poptávka pro nové straně (hnutí) reálně existuje, neboť tzv. „demokratický blok“ se popravuje sám v přímém přenosu a je evidentně zcela neschopen eliminovat nepřijatelné tváře i nepřijatelné poklonkování bruselským papalášům. Pokud Václav Klaus junior neudělá vetší chybu a nebo mu ji někdo z jeho okolí nevyrobí, jeho hnutí by proto mohlo už v prvních celostátních volbách dosáhnout dvojciferného výsledku.

.
(1) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/klaus-mladsi-rozhovor-trikolora.A190927_504365_domaci_zaz

(2) https://echo24.cz/a/S5ykL/klause-zvolili-temer-jednohlasne-predsedou-trikolory-chce-se-utkat-s-neomarxisty-a-maoisty

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 000,00 Kč
Vybráno 5.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 307 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.