goya
11.7.2020
Kategorie: Společnost

V USA chtějí bojkotovat firmu Goya Foods, která podpořila Trumpa. Bude to test

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA 

Kampaní, která se nakonec může obrátit proti jejím iniciátorům, je výzva k bojkotu americké společnosti Goya Foods, která na trh dodává především fazole v plechovkách, a je na americké poměry poměrně gigantem. Je vlastněna hispánskou rodinou Unanue už třetí generaci a byla založena španělským imigrantem. V současnosti se podle některých analytiků jedná o největší společnost s hispánským vlastnictvím v USA.

Do problémů s levičáky se firma dostala v posledních dnech, kdy se majitel společnosti Robert Unanue zúčastnil v Bílém domě setkání s prezidentem Trumpem, a pochválil jej. Řekl, že je dobré mít vůdce jako je Trump, který buduje.

V podstatě vzápětí se na internetu začaly objevovat hashtagy #BoycottGoya, #GoyaFoods and #Goyaway. Kritici, kromě toho, že šlo o samotnou podporu “Satana” Trumpa, tvrdí, že nerozumí, jak hispánská firma může podporovat člověka, který měl údajně hispánskou komunitu v minulosti urážet. Ačkoliv Trump vždy útočil jen na nelegální migranty. A internetově organizovaný levicový dav byl opravdu masivní. Od velkých médií, hollywoodských a sportovních celebrit, až po “běžné” Hispánce. To vše s jediným cílem. Aby se společnost za svou podporu Trumpa omluvila, a připlazila se, tak jako mnoho jiných před ní, k levicovým aktivistům po kolenou.

Ale firma se poté začala dočkávat i podpory. Kromě prezidenta Trumpa i ze strany mnohých dalších, kteří zveřejňují, jak si právě byli něco od Goya Foods nakoupit.

V USA tvoří nebílí lidé výraznou kupní sílu. Určitou kupní silou jsou i ukřičení aktivisté, kteří vytváří dojem, že jich jsou miliony. Největší kupní silou Ameriky je ale stále “mlčící většina”. I ta má své názory, ale nemusí je nutně ventilovat na veřejnosti. Jsem si jistý, že ač Goya Foods nyní o pár zákazníků přijde, více jich získá už jen z principu. Čísla promluví. A když se ukáže, že bojkot a řev aktivistů nemá na čísla prodejnosti negativní vliv, nebo spíš naopak, může to dodat odvahu všem ostatním. A už se nebudou opakovat případy, kdy společnosti vyjádřily podporu Trumpovi, a pak se lekly internetového davu. Tak jako předtím Under Armour a další.

Odvahu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 511,00 Kč
Vybráno 44.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 595 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.