4949347-milion
13.11.2019
Kategorie: Společnost

V sobotu se bude demonstrovat a někdo už teď propadá panice

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

O spolku milion chvilek pro demokracii mám trochu nejednoznačné mínění. Nevím proč, ale přestože jejích myšlenka je správná, ty akce mi chvílemi připadají trochu nešťastné a přehnaně patetické.

Asi je to i tím, že už mi leze krkem, když vidím na demonstracích davy se zvednutými dvěma prsty a vřískající “kde domov můj”, případně modlitbu pro Martu. Na tu jsem obzvláště alergický a důvod je prostý. Čeho je moc, toho je příliš. Stejně jako Hutkovy Náměště, kteroužto písničku, stejně jako Martu Kubišovou a její modlitbu mám jinak moc rád a o státní hymně se snad nemá ani smysl vyjadřovat, protože tu si všichni, kdo pocházíme z toho malého plácku uprostřed Evropy, nosíme v srdci.

Jenže, jak jsem napsal, už je toho moc a zavání to zneužitím. A já mám na všeliké zneužívání dosti citlivý frňák.

Na druhou stranu ovšem, hovoříme li o spolku Milion chvilek pro demokracii, jedna věc se jím musí přiznat. I když to nikdo nepřizná, ani Babiš, ani Benešová a Zeman už vůbec ne, tato partička, donedávna naprosto neznámých lidí dokázala, že se jmenovaným pořádně klepou kolena strachy. Oni to samozřejmě nemohou dát najevo, jenže těch 250 tisíc lidí z minula, to není tak nepatrné množství, jak se snaží například pan Čumpelík sugerovat. A jestli se podaří v sobotu dostat na Letnou stejné množství, či dokonce ještě více účastníků, pak si myslím, že až tam bude slyšet nervozní bušení srdcí všech vládních mocnářů, co jích v Česku je. Snad jen komunisti budou v klidu, protože ti žádná srdce nemají. A duše už dávno propadly peklu.

Jenže to všechno je sice moc hezké, ale co dále? Na nějaká ultimata, která dává národ se v Česku nehraje. V roce 1989 to trvalo několik týdnů intenzivního boje, než bolševická hydra lekla. V současnosti se podobný boj očekávat nedá, protože dostat lidí do ulic každý den je nemyslitelné. Kromě toho, zmíněný spolek sice řekl A, nicméně už zapomněl na ostatní písmena abecedy, takže ultimatum bylo vyřčeno, co se ovšem stane, když dotyční nevyhoví, to už nikdo neřekl. Stejně jako nikdo neřekl, co se stane když by nějakým dílem nebeského zázraku Babiš, Benešová a v lepším případě i Zeman odstoupili. Skončily by demonstrace, ale co dále?

Vždy je třeba nabízet nějakou alternativu k řešení a tady jí nevidím. Vidím jen usměvavé a místy rozhněvané tváře mladší, mladé a starší mladé generace, hlásající cosi ale už neříkající co má být dále.

Ti kteří našli zalíbení v současné vládní a hradní garnituře, mi občas vyčítají, že ze zámoří radím a poučuji. Je to kravina. Nikomu neradím, nikoho nepoučuji. Nemám na to právo ani “pouvoir” jak moudře říkají Francouzi. Já jen píšu co vidím, co vnímám a jak to vnímám a rozhodně nepíšu tak, abych se někomu zalíbil. Kdybych to měl takto nastavené, pak bych z toho blbince jménem Československá socialistická republika nebral raketovou rychlostí před léty dráhu.

Jednu malou radu si ale dovolím dát. Buďte opatrní vůči těm, kterým nasloucháte. Protože hezká slova, ta se říkají moc snadno a nádherné zní z reproduktorů. Vzpomeňte jak jste kdysi tleskali Havlovi, který říkal to, zač jej někteří z vás o pár let později nenáviděli. A totéž platí o Klausovi a mohl bych jmenovat další.

Sobotní demonstrace bude v každém případě ukázkou síly vůle a odhodlání. A i když nikdo nerezignuje a neodstoupí a neposype si hlavu popelem, jedno se vám podařit může. Pokud se vás sejde dost, pak to bude ukázka toho, že si Čechové už sice pomalu, ale jistě přestávají nechat dělat ze sebe blázny. A to je ten důležitý první krok k tomu, abyste to mohli naplno ukázat v příštích volbách. Budete li chtít a mít sílu. Říct rozhodné ne všem, kteří uplynulé roky lhali, podváděli, a kteří ze země udělali názorovou stoku. A já jsem si naprosto jistý, že právě toho se současní vládci nejvíce bojí, a proto oni sami a i s pomocí svých věrných příznivců, šíří dezinformace a lži a pomluvy. Všude kde mohou a kde jím naslouchají.

K následujícímu videu už jsem se vyslovil v jedné diskusi. Tento hudební styl nemám rád a děsí mně, jak se stává populárním. I ten text je hodně naivní. Ale vzpomeňte si, že to byli herci, zpěváci, tanečníci a tanečnice, umělci všeho druhu, kteří v roce 1989 byli vám všem vzorem. A vzpomeňte si, že tehdy, mocní reagovali stejně, jako někteří občané reagují dnes. Tedy zesměšňováním a slovy jako ” vy raději hrejte nebo zpívejte a do politiky se necpěte” Dnes se situace opakuje a znovu jsou zde tací, co chtějí umlčovat. Navzdory nim, první video je od Báry Basikové a Galena. Protože pýcha opravdu předchází pád.

A když už jsem tu vložil Ewu Farnou, mimochodem, jedna z mála jejích písniček, zní libě mým uším, tak ještě přidám video jejího rozhovoru pro DVTV, kde hovoří i o případu Andreje Babiše v souvislosti s Polskem , což kupodivu někdo pochopil tak, že snad, možná Ewa vyzývá k násilí v ulicích. Takže se podívejte a poslechněte si, co skutečně řekla.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 894 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 1,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.