HOKEJ
18.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

V rasově nebílé Americe se buď lední hokej zabarví, nebo zemře. Hrozí experti

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Když se vás zeptají na typicky bílý sport v dnešní době, je to bezesporu lední hokej. To, že tomu stále je i v době rostoucí rasové diverzity, má více důvodů.

Ačkoliv lze lední hokej hrát i v hale na slunné Floridě, k lednímu hokeji prostě patří led. A spojení ledu a sportu je typické pro severské země obývané ne výlučně, ale především Evropany. Jako Afričan, Vietnamec, Havajec, jihoamerický Indián, nebo Arab prostě mnoho možností vyrazit s partou na zamrzlý rybník nemáte. Pro evropské děti je to ale běžná kratochvíle většiny zim. Máme to v genech.

Hokej také není úplně pro každého. Kromě drahého vybavení vyžaduje rodinnou podporu při častých a náročných trénincích. A bílé rodiny mají v tomto směru hned z více úhlů výhodu.

A konečně, v dnešní době je takové vědecké zkoumání absolutní tabu, ale musejí existovat fyziologické důvody pro to, že jsou různé rasy úspěšné pro různé typy sportů. Viz nadproporční podíl černochů v NBA a NFL, versus jejich minimální zastoupení v NHL. S tím ale dnes chtějí sociální inženýři zatočit. Lední hokej se prý má diverzifikovat, neboli vyrovnat s demografickou proměnou Ameriky, nebo zemřít.

Ve Wall Street Journal vyšel zásadní článek, který vysvětluje, že v současné době dvě pětiny Ameriky nejsou bílé, a v roce 2040 nebude v USA mít žádná rasa většinu. A lední hokej se prý tomuto trendu musí přizpůsobit, jinak zahyne. Bafuňáři ledního hokeje už proto v USA spustili program “Hokej je pro všechny”, který cílí na menšiny a nízkopříjmové skupiny s cílem je ke sportu přilákat. V současné době je v NHL totiž jen 50 nebílých hráčů, což je zhruba jen 6 procent.

NHL se od nynějška bude muset řídit novou politikou, která je shrnuta následujícími slovy autorů programu “Hokej je pro všechny”:

“Nyní, více než kdy jindy, se hokejové komunity a jejich vůdci, musejí zaměřit na drastické demografické a kulturní změny, které přicházejí. Je to povinností těch, co nyní hrají, pro budoucnost hry, aby se zajistilo, že sport je přijímán a vítán všemi.”

Tedy buď začnou hokejové týmy masově přijímat nebílé hráče, a jak to známe z pozitivní diskriminace i na úkor lepších bílých hráčů, nebo bude hokej čelit bojkotu jako rasistický sport bílých mužů.

V tomto ohledu je dobré se podívat na statistiky, které nikdo neřeší a které nevedou k žádné tvorbě nové politiky, která by věci změnila. V NBA, což je liga pro basketbal, je 75 procent hráčů černých, ačkoliv v USA tvoří jen 13 procent populace. A Asiaté v NBA v podstatě téměř vůbec nejsou. Kde je program, který by do NBA dostal malé asijské hráče, nebo reflektoval ještě stále většinu, kterou v USA tvoří bílí lidé? Zkuste to a všichni, včetně levičáků, vám řeknou, že rasové složení NBA je takové, protože černým basket prostě jde lépe, než ostatním.

Podobná čísla jsou i v americkém fotbale, kde je černých 68 procent, a malého drobného Číňana byste zde museli hledat s hodně velikou lupou. Důvody jsou jasné. Pro tuto hru je důležité být hodně veliký a silný, a tělo Asiata tomu obecně není uzpůsobeno. Nicméně opět procento černochů několikanásobně převyšuje jejich procento v populaci a procento bílých je asi třikrát nižší, než jich je v USA.

V případě NBA ani NFL nevidíme kampaně, které by mířily na snížení počtu černých v těchto ligách. Nikdo nemluví o rasismu, protože fyzicky černí mají prostě pro tyto sporty výhody. Stejně tak přirozeně hokeji dominují bílí, protože mají pro tuto hru nejen dostatečnou tělesnou stavbu, ale jsou v této hře na ledě obecně šikovnější.

Pokud bude muset v budoucnu NHL zavést nějaké kvóty na počet nebílých hráčů, tak přesně tohle lední hokej zabije. Nikoliv fakt, že jde o bílý sport. Vše, kde úspěch není zasloužen, ale je přidělen, aby to někomu nebylo líto, postupně zemře.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 678,00 Kč
Vybráno 39.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 279 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.