HOKEJ
18.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

V rasově nebílé Americe se buď lední hokej zabarví, nebo zemře. Hrozí experti

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Když se vás zeptají na typicky bílý sport v dnešní době, je to bezesporu lední hokej. To, že tomu stále je i v době rostoucí rasové diverzity, má více důvodů.

Ačkoliv lze lední hokej hrát i v hale na slunné Floridě, k lednímu hokeji prostě patří led. A spojení ledu a sportu je typické pro severské země obývané ne výlučně, ale především Evropany. Jako Afričan, Vietnamec, Havajec, jihoamerický Indián, nebo Arab prostě mnoho možností vyrazit s partou na zamrzlý rybník nemáte. Pro evropské děti je to ale běžná kratochvíle většiny zim. Máme to v genech.

Hokej také není úplně pro každého. Kromě drahého vybavení vyžaduje rodinnou podporu při častých a náročných trénincích. A bílé rodiny mají v tomto směru hned z více úhlů výhodu.

A konečně, v dnešní době je takové vědecké zkoumání absolutní tabu, ale musejí existovat fyziologické důvody pro to, že jsou různé rasy úspěšné pro různé typy sportů. Viz nadproporční podíl černochů v NBA a NFL, versus jejich minimální zastoupení v NHL. S tím ale dnes chtějí sociální inženýři zatočit. Lední hokej se prý má diverzifikovat, neboli vyrovnat s demografickou proměnou Ameriky, nebo zemřít.

Ve Wall Street Journal vyšel zásadní článek, který vysvětluje, že v současné době dvě pětiny Ameriky nejsou bílé, a v roce 2040 nebude v USA mít žádná rasa většinu. A lední hokej se prý tomuto trendu musí přizpůsobit, jinak zahyne. Bafuňáři ledního hokeje už proto v USA spustili program “Hokej je pro všechny”, který cílí na menšiny a nízkopříjmové skupiny s cílem je ke sportu přilákat. V současné době je v NHL totiž jen 50 nebílých hráčů, což je zhruba jen 6 procent.

NHL se od nynějška bude muset řídit novou politikou, která je shrnuta následujícími slovy autorů programu “Hokej je pro všechny”:

“Nyní, více než kdy jindy, se hokejové komunity a jejich vůdci, musejí zaměřit na drastické demografické a kulturní změny, které přicházejí. Je to povinností těch, co nyní hrají, pro budoucnost hry, aby se zajistilo, že sport je přijímán a vítán všemi.”

Tedy buď začnou hokejové týmy masově přijímat nebílé hráče, a jak to známe z pozitivní diskriminace i na úkor lepších bílých hráčů, nebo bude hokej čelit bojkotu jako rasistický sport bílých mužů.

V tomto ohledu je dobré se podívat na statistiky, které nikdo neřeší a které nevedou k žádné tvorbě nové politiky, která by věci změnila. V NBA, což je liga pro basketbal, je 75 procent hráčů černých, ačkoliv v USA tvoří jen 13 procent populace. A Asiaté v NBA v podstatě téměř vůbec nejsou. Kde je program, který by do NBA dostal malé asijské hráče, nebo reflektoval ještě stále většinu, kterou v USA tvoří bílí lidé? Zkuste to a všichni, včetně levičáků, vám řeknou, že rasové složení NBA je takové, protože černým basket prostě jde lépe, než ostatním.

Podobná čísla jsou i v americkém fotbale, kde je černých 68 procent, a malého drobného Číňana byste zde museli hledat s hodně velikou lupou. Důvody jsou jasné. Pro tuto hru je důležité být hodně veliký a silný, a tělo Asiata tomu obecně není uzpůsobeno. Nicméně opět procento černochů několikanásobně převyšuje jejich procento v populaci a procento bílých je asi třikrát nižší, než jich je v USA.

V případě NBA ani NFL nevidíme kampaně, které by mířily na snížení počtu černých v těchto ligách. Nikdo nemluví o rasismu, protože fyzicky černí mají prostě pro tyto sporty výhody. Stejně tak přirozeně hokeji dominují bílí, protože mají pro tuto hru nejen dostatečnou tělesnou stavbu, ale jsou v této hře na ledě obecně šikovnější.

Pokud bude muset v budoucnu NHL zavést nějaké kvóty na počet nebílých hráčů, tak přesně tohle lední hokej zabije. Nikoliv fakt, že jde o bílý sport. Vše, kde úspěch není zasloužen, ale je přidělen, aby to někomu nebylo líto, postupně zemře.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 422 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)