KOVACIK
15.12.2017
Kategorie: Společnost

V rámci demokracie nebuďme cimprlich, apeloval komunista Kováčik

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

Pojem demokracie už před časem degradoval na výklad demagogracie. Tentokrát to potvrdili naši komunisté.

Komunista Ondráček, zvaný Mlátička, dnes neuspěl ve volbě na předsedu komise pro kontrolu GIBS. To, že je to pro mnohé z nás příjemná zpráva, zde nechci rozebírat. Za šokující totiž považuji vyjádření předsedy poslaneckého klubu komunistů Pavla Kováříka, který dle zdroje prohlásil: „Chceme-li, aby se společnost více demokraticky sžila, musíme apelovat na to, aby lidé nebyli tak cimprlich. Musí prostě něco vydržet, protože ostatní lidé zase musí vydržet je“.

Kováčikova partaj se rozhodla otestovat si, kam až může zajít v poslanecké sněmovně, jejíž momentálně nejmocnější uskupení drží na háku, a pokusila se prosadit na post důležitého kontrolního orgánu svého evidentně nejsurovějšího a nejzavilejšího zastánce předlistopadového režimu. Podle Kováčíka nemáme být cimprlich, i když se díváme na záběry mlácení demonstrantů z listopadu 1989 a na dobovou obhajobu těchto policejních zákroků mladým Ondráčkem, vše černé na bílém, se všemi náležitostmi nefalšované reportáže. Demokraticky se sžít znamená podle Kováčíka evidentně akceptovat veškeré odpornosti totality a hlavně se v nich nepárat, nepřipomínat je. Oni ti nešťastní komanči, musí přece vydržet šílené pnutí, vyplývající z privatizace, kdy se oni v první linii zmocňovali privatizovaného majetku a pustošili dál jakékoliv ideály. Málokterý z nich zalezl do díry hanbou za to, na čem se za totality podílel. V podstatě, kam oko dohlédne, všuce páchne nějaký exkomunista, takže, pane Kováčíku, hanebnosti jste páchali a hanebnosti i nadále páchají vaši bývalí příslušníci, i když se k vaší partaji již veřejně nehlásí.

V myslích mnoha prostých lidí, kteří totalitu museli žít, je totalita hluboce zakořeněná a komunisté to vědí. Jejich pokus s Ondráčkem připomíná nenápadné ďábelské našeptávání „vždyť o nic nejde, my jsme pro demokracii, my víme, jak na to …“ . Poslanci tentokrát obstáli a je to dobře. Když to dokázali jednou, snad jim to vydrží i v budoucnosti. Protože naše republika to musí ještě nějakou dobu vydržet, než všichni komunisté z éry totality budou pod drnem.

A výrazem demokracie by se mělo více šetřit, vypadá to totiž, že se dá do něj vměstnat snad cokoliv.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.