prahacr

V prvním kole prezidentské volby se Praha opět oddělila od zbytku země

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Podle volebních výsledků prvního kola prezidentské volby zveřejněných na serveru iDnes se znovu ukázalo, že hlavní město je oproti zbytku země jiným světem. Zatímco v Praze zvítězil kandidát Jiří Drahoš, ve všech ostatních okresech zvítězil prezident Zeman.

Zatímco Zeman je v této volbě kandidátem spíš konzervativních, pronárodních voličů, kteří mají strach, aby Česká republika neskončila jako západ Evropy, Drahoš je kandidátem spíše těch druhých.

Proč tedy Praha volila tak jak volila? Má na to vliv anonymita velkoměsta, která k žití v něm přitahuje příslušníky různých menšin, kteří by na české vesnici svítili jako červený hadr a kteří bývají obvykle a pochopitelně liberálními voliči? Může za to fakt, že ve velkoměstě se soustředí většina liberálních aktivistů, kteří prostými Čechy z venkova obvykle pohrdají jako nevzdělanými burany? Je na vině to, že Praha od revoluce prošla mohutnou demografickou proměnou, když velká část dnešních Pražáků se v Praze nenarodila?

Ať je to jak chce, jde o fenomén, který by bylo dobré pořádně prozkoumat.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
188 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.