n-LGBT-628x314

V Plzni na průvodu LBGT protesty podobně jako v Polsku

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRDuhové průvody tzv. hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) vzbuzují stále více vášní a ostrá kritika se ozývá především z řad katolické církve. Polský arcibiskup Marek Jedraszewski svým veřejným prohlášením, že LGBT je ideologie a „duhový mor“, který v Polsku nahradil ten rudý, komunistický, skutečně způsobil poprask. (1)

Jeho výrok se zalíbil i pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi. Ten proto vyjádřil podporu krakovskému arcibiskupovi Jędraszewskému, který ve svém kázání komunitu LBGT označil za „duhový mor“. „Rodiny vychovávají a starají se o své potomky, kteří budou např. také budoucími daňovými poplatníky, bez nichž nebude budoucnosti národa, a Evropa se skutečně vylidní, jako tomu bylo při morových ranách v historii,“ vyjádřil se Duka na svém facebookovém profilu. (2) Další autor, Luboš Zálom, píše: LGBT hnutí je jen jedna podmnožina celé velké politické armády, jejímž cílem je zničení západní společnosti tak, jak ji známe. (3)

Pražský průvod údajné hrdosti příliš narušen nebyl, plzeňský udržela v mezích korektnosti připravená Policie ČR, ale snadno odhadneme, že duhové průvody podporu většinové společnosti nemají. Trefně to vyjádřil autor Jan Soldát, který napsal: „ Druhý rozměr této nevkusné akce je pak její komičnost, spočívající v samotných názvech. Prague pride, pochod hrdosti apod. „Za hrdost platí se samotou“, napsal kdysi Jan Neruda. Účastníci této taškařice vypadali všelijak, jen ne hrdě. Hrdost je přece ctnost, která se neobnažuje v ulicích, která na sebe nemusí dryáčnicky poukazovat, tím se naopak veškerá hrdost ztrácí. Vlastně nikdo nedokáže odsoudit Prague pride a její účastníky lépe, než tak činí oni sami. Svými vyjádřeními, svou sebedefinicí. (4)

Zdeněk Chytra k věci dodává: Společnost je rozmanitá, každý z nás je jiný, každý z nás se řadí do nějaké společenské skupiny. Tyto skupiny se něčím specifickým vyznačují. A proto jsou oddělené. To je to, co lidi dělá lidmi. Bohužel, dnes sledujeme represivní snahy o přeměnu společnosti rozmanité na společnost monogamní, což vede k sociálním prohlubním ve společnosti, k nenávisti, agresivitě a útlaku. Každý má právo na svojí identitu a integritu (pokud je v mezích zákona) a nikdo, ani politici, ani LGBT a Gender lobby a ani jejich mecenáši nemají právo toto komukoliv upírat.(5)

V celé Evropské unii jsme svědky vynucování si jakéhosi „jediného správného názoru“. Stejnou politiku uplatňuje Čína, která za „chybné názory“ posílá do převýchovných táborů. Blízkost pojetí tolerance, práva a svobody mezi Čínou a vedením Evropské unie na čele s Francií a Německem je až zarážející. Ekonomický vzestup Číny se už zastavuje a Evropská unie se ekonomicky i lidsky neskutečně propadá. Dva dělají totéž a výsledek se dostavuje.

V Poslanecké sněmovně leží návrh na to, aby členové LGBT mohli uzavírat manželství. Skupina LGBT se domnívá, že tím završí svůj boj za uznání „normálnosti“. Právně možná ano, společensky se o to povedou nepochybně dál diskuze a budou vyhrocenější a ostřejší.

Mor, který začal zaplavovat Evropu je násilně vynucovaná politická korektnost, což není nic jiného, než jiná forma totalitních praktik. Každá totalita slavila úspěch v určitém období. Může tomu tak být i v EU, která už dávno není svorníkem evropských národů a států. Ti rozumnější ve skupině LBGT by proto měli zvážit pokračování a formu svých průvodů, které spíše než sympatie přinášejí pomalu a jistě opak. Zítra by na ně protestující mohli čekat s nápisy: Morová rána na pochodu. A jen policejní pendreky by tomu zamezily. To ale žádnou přízeň nikdy u nikoho nevyvolá.

Zdroje:
(1) https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/papez-frantisek-dominik-duka-polsko-lgbt.A190811_103113_zahranicni_vlc

(2) https://echo24.cz/a/ScwZs/duka-vs-lgbt-po-podpore-polskeho-arcibiskupa-si-rypl-do-prazskeho-magistratu

(3) https://pravyprostor.cz/festival-prague-pride-a-ideologicka-podstata-lgbt-hnuti/

(4) https://pravyprostor.cz/par-glos-k-prague-pride/

(5) https://pravyprostor.cz/spolecnost-se-radikalizuje/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 498 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.