bertramka
10.10.2019
Kategorie: Společnost

V pátek bude smutno i veselo

Sdílejte článek:

J3K

Nejbližší pátek i víkend budou v Praze přinejmenším dobrodružnými. Do hlavního města se chystá mnoho lidí z jiných míst republiky i ze zahraničí. Důvodů je několik. Hlavním je loučení s ikonou české pop-music a skutečnou personou Karlem Gottem. Obliba tohoto zpěváka přesáhla české hranice a je dost pravděpodobné, že Žofín, kde bude loučení probíhat, navštíví nejen Češi, ale i fanoušci z ciziny. Každopádně davy na nábřeží v okolí Žofína znemožní průjezd vozidel a poznamenají provoz v celém městě.

V pátek přijede do Edenu také anglická fotbalová reprezentace sehrát kvalifikační zápas o postup na Mistrovsví Evropy právě s naším týmem. Přestože jde o fotbalový svátek, zdá se, že více příznivců se sejde na Karla Gotta. Nicméně se očekává mohutný anglický doprovod proslulý svými rowdies. Agresivní mladící dokázali v minulosti svou urputnost v nesčetných bitkách a je velmi pravděpodobné, že si je neodpustí ani tentokrát. O to zvláštněji vyznívá vyhrožování z ostrovního týmu týkající se možného odchodu hráčů ze hřiště, dojde li k rasistickým projevům. V podstatě lze konstatovat, že v hledišti se vždy najdou nějací hlupáci, kteří se této výhružky chytnou a bude je inspirovat k vyzkoušení toho, jsou li Angličané skutečně připravení odejít. Představme si modelovou situaci. Rozpití Britové budou v rámci své radosti ze života demolovat nějakou část Prahy a udržovat tak v pohotovosti policejní kordóny. Poté nějaký ,,fanda´´ v hledišti zařve cosi, co bude fotbalista pravděpodobně tmavší pleti považovat za urážku a tým zmizí v šatnách. FIFA či UEFA v rámci svých regulí zkontumuje výsledek, paradoxně ve prospěch anglické reprezentace. Takže řádění ostrovanů bude v pohodě, ovšem my se musíme chovat slušně.

Rasismus do sportu skutečně nepatří, nicméně jeho existence je v poslední době jaksi oboustranná. Zatímco černoši beztrestně na jihu Afriky decimují stavy bílých farmářů, přičemž celý svět mlčí, Turci útočí na Kurdy a dělají jim ze života peklo, v ulicích Londýna a dalších měst na Starém kontinentu dochází k násilným akcím mířeným proti původním obyvatelům, v Evropě je muslim a černoch hájeným druhem a jakákoliv nepozitivní zmínka o něm se trestá příliš přecitlivě. Rodilý Angličan Tommy Robinson sedí v kriminálu za boj proti arabským gangům znásilňujícím mladé dívky, je snaha o jeho vymazání ze světa, ale čutálista se urazí, nazve li ho někdo černochem a chce odejít. Jistě, samotní hráči se soustředí na fotbal, ale má to svá zákoutí. Podíváte li se na složení některých evropských reprezentací, bělochy v nich téměř nenajdete.

Nejdále šla Francie. O mladé bílé kluky tam není téměř zájem, akademie obsadili Afričané. Případný přestup talentovaného bílého hráče je vždy dražší, než sebrání mladého černocha na ulici. Možná řeknete, že tito mladíci mají větší fyzické předpoklady díky stavbě těla, ale jak je tedy potom možné, že se dosud žádný africký tým nikdy nedostal do finále mistrovství světa? To se daří až naturalizovaným černochům vedeným….většinou bílými trenéry. Absence původních Evropanů v některých týmech může být vnímána jako upřednostňování příslušníků jiných národů, jejichž soukmenovci zároveň vytváří v mimosportovním prostředí dusno a plodí násilí, nepořádek a nenávist. Ta se poté přenáší i tam, kde je naprosto zbytečná. Sport má být ukázkou zdravé rivality, přehlídkou cti, hrdosti k příslušnosti k týmu a své vlasti, zapálení pro svou disciplínu. Jenže i v něm už je příliš politiky, která se svou schopností vytvářet nenávist pronikla už všude. Vše souvisí se vším.

Aby toho všeho nebylo málo, Prahu zablokují ještě primitivové hrající si na zachránce planety. Pokud násilné zastavení dopravy na některých místech v hlavní metropoli není extrémismus a kreténismus zároveň, pak už je těžké se vyznat v názvosloví. Za extrémního je označován Tomio Okamura, kterého chce profesor z filosofie učící na Karlově univerzitě poučovat o historii, přičemž většina z nás jistě ví, kterým směrem se tato dosud tak velmi uznávaná škola vydala a patří k jedněm z ohýbačů minulosti, přítomnosti a likvidátorů pozitivní budoucnosti. Podobně jsou dehonestování poslední dva prezidenti a zakladatel Trikolóry V.Klaus ml. Ale takoví Piráti už jsou asi naprosto v pořádku. Zelení se svými exorcismus připomínajícími praktikami také vyhovují a otrávit den tisícům Pražanům je vlastně v pořádku. Nebudeme se ale jistě divit, až se někdo naštve a hlupáka demonstrujícího za záchranu planety přejede. A vůbec to nebude někdo, kdo něco podobného dělá jako pomstu. O vyhrocené situace nebude nouze a lze jen doufat, že té mládeži otravující stále dokola s nesmyslnými tézemi o konci světa už někdo jednu sekne. Papouškování teorií o blížícím se zániku lidstva vypouštěném záměrně médii a politiky jde mladým lépe, než učení se matematických rovnic, chemických vzorců a složení minerálů.

V pátek by bylo lepší v Praze nebýt. Zkušení obyvatelé města se ve čtvrtek vytratí, do centra se nepohrnou a budou doufat, že ten víkend uteče. Rowdies vypijou plno sudů piva a někteří možná ani nestačí zaznamenat, jak uhrála jejich reprezentace zápas v Edenu. Několik ekoteroristů dostane pár facek či skončí na chvilku v cele předběžného zadržení. Pieta spojená s Karlem Gottem si zaslouží slavnostní nádech a klidnou atmosféru. Doufejme tedy, že se angličtí fanoušci vyhnou Žofínu, dopraváci dokáží usměrnit provokatéry z ekoteroristických skupin a na Slavii nikdo nepřipomene některým fotbalistům, že nevypadají jako skuteční Angličané. A kdyby navíc naši kluci neudělali ostudu, bylo by to nakonec fajn.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 11 421,00 Kč
Vybráno 32.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 312 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.