bathroom
4.1.2018
Kategorie: Kultura a tipy

V panelových domech s bytovým jádrem žije polovina české populace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Bydlení v panelových domech je v Česku poměrně běžné. Velký vliv na to má éra komunismu, protože právě za ní se postavilo hodně těchto domů. V této době se také běžně využívala bytová jádra – hotový produkt vyrobený předem, který se jen zakomponoval do bytu, a tím urychlil výstavbu. Na hlediska designu a trvanlivosti se tehdy moc nemyslelo. V dnešní době jsou umakartová jádra považována za nevyhovující a trendem je jejich vybourání a kompletní nahrazení novými příčkami.

Nebudeme předstírat, že jsou rekonstrukce bytových jader jednoduché. Vybouráním jádra a nahrazením sádrokartonem zasáhnete do koupelny, záchodu i kuchyně. Připravit si musíte aspoň 100 000 korun a také je dobré se po dobu rekonstrukce někam přestěhovat. Ale neděste se. Nic není tak problematické, jak se může na první pohled zdát.

Proč se vůbec do rekonstrukce pouštět?

Mnoho lidí ji odkládá právě z výše zmíněných důvodů. Jde o nákladnou investici, kvůli níž se navíc na několik dní musíte vzdát svého domova. Bez koupelny a záchodu prostě fungovat nelze. Přesto je mnoho aspektů, kvůli nimž byste se do vybourání umakartového jádra pustit měli.

Umakart rozhodně neodpovídá moderním trendům. To se dá sice vyřešit třeba tapetami, nicméně ostatních nedostatků se nezbavíte. Ve vlhku se časem začne kroutit a prohýbat a jako další velký problém lidé vnímají špatnou izolaci zvuku. V koupelně ani na záchodě prostě nikdy nemáte soukromí, vše je slyšet. Prostřednictvím rekonstrukce koupelny si navíc můžete dopřát, co jste vždycky chtěli – třeba rohovou vanu. Do bytu se vejde, když trochu změníte dispozice jednotlivých místností. Při předělání celého jádra je to možné.

Jak všechno organizačně vymyslet?

Nejrozumnější je pozvat si firmu, která se postará o vše od A až do Z. Navrhne vám vizualizaci nového domova, rozplánuje rekonstrukci a následně ji provede. Například pardubická firma PEOPS svým zákazníkům dokonce nabízí ubytování zdarma po dobu rekonstrukce. Máte-li do Pardubic daleko, zkuste zapátrat po firmách ve vašem okolí. Možná i některá z nich nabízí podobné služby, díky nimž nebude rekonstrukce bytového jádra žádný problém.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.