ostrava2
10.12.2019
Kategorie: Společnost

V ostravské nemocnici se střílelo: Šest mrtvých, útočník se zastřelil (aktualizujeme)

Sdílejte článek:

COM

V ostravské Fakultní nemocnici se ráno po sedmé hodině střílelo. Útočník zabil šest lidí a je na útěku. Policie hledá 180 cm vysokého muže v červené bundě. Uzavřela okolí nemocnice a blízkou univerzitu. Ve městě operují speciální jednotky.
 .

Proběhla evakuace osob,“ informovali na svém twitteru policisté. Ministr uvedl, že na místě zasahují speciální policejní jednotky včetně Útvaru rychlého nasazení a policejního vrtulníku.

Policie posílila dohled nad vybranými měkkými cíli po celé České republice. Uzavřená je i nedaleká Vysoká škola báňská.

ostrava1

Pravděpodobný svědek

10:10 Policií původně zveřejněna fotografie zobrazuje důležitého svědka události, střelcem však pravděpodobně není. Nyní policisté ale pracují s jinou verzí a pátrají po jiné osobě.
Pachatel střelby v ostravské nemocnici je na útěku, policie věří, že ho brzo dopadne. Zná jeho identitu i popis jeho auta, je zřejmě ozbrojen.
 .
10:15 Policie: V souvislosti se střelbou patráme po nebezpečném ozbrojeném pachateli, který se pohybuje v stříbrno šedém vozidle Renault Laguna 9T57401. Pachatel je nebezpečný, pravděpodobně ozbrojen, prosíme, nepokoušejte se jej zadržet a volejte ihned linku 158.
.
10:35 Policie vypátrala vozidlo, z místa nálezu se ozvala střelba. Zjistujeme totožnost muže, který se před zásahem policie střelil do hlavy.
.
10:40 Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant ČTK řekl, že ve zdravotnickém zařízení zabíjel takzvaný tichý střelec. Bez varování začal střílet na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance mezi 07:00 až 07:30.
.
10:42  Podle Havrlanta útočník postřelil celkem devět lidí, šest jich zemřelo. Další tři byli zraněni, dva by mohli být mimo ohrožení života, další ale podstupuje rozsáhlejší operaci.
.
Policie zveřejnila bez dalších informací tuto fotografii. Pachatel?

Policie zveřejnila bez dalších informací tuto fotografii. Pachatel

11:30 Byl to takzvaný tichý střelec, jak se označují pachatelé, kteří jsou noční můrou všech policistů. Jejich činy jsou totiž rychlé, nepředvídatelné a mají tragické důsledky. Dvaačtyřicetiletý stavební technik, který zabíjel dnes ráno v ostravské fakultní nemocnici, použil nelegálně drženou zbraň české výroby, ráže 9 milimetrů. Z nemocnice ujel zhruba ve chvíli, kdy do ní přijížděla zásahová jednotka policistů. Když ho policejní vrtulník dostihl na Opavsku, obrátil zbraň proti sobě. Nezemřel hned na místě střelby – jako většina jeho obětí – ale až po převozu do nemocnice.

11:40 „Po nemocnici běží informace, že se muž chtěl pomstít lékaři za zdravotní stav svého syna. Není to ale nic ověřeného. Konkrétnější informace ale nemáme.“ sdělila další z personálu. Podle iRozhlasu byl střelcem stavební dělník Ctirad V. jeho šéf Aleš Zygula serveru řekl: „Vzal si do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit. Docházel všude. Poslední měsíc nechodil do práce, měl volno, před 14 dny přišel s tím, že je na nemocenské. Víc o tom nechci mluvit.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 838 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
politicon.cz
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.