demonstracemilion
22.6.2019
Kategorie: Politika

V neděli nepřijedu

Sdílejte článek:

LU LINA

Nedávno  jsem poprvé slyšel osobu zodpovědnou za nynější demonstrace hovořit souvisle delší dobu. Díky tomu jsem se utvrdil v dosavadním přesvědčení, že to nejrozumnější, co mohu ve vztahu k aktivitám pana Mináře udělat bude i nadále je ignorovat. Nicméně jeho originální myšlenkové toky mne přivedly k úmyslu proniknout do jeho světa trochu hlouběji.

Navštívil jsem tedy webové stránky Milionu chvilek pro demokracii. Tady bych rád udělal malou odbočku. Zkušenost mne naučila, že když má něco v názvu slovo „demokracie“, vnější projevy subjektu tomu zpravidla vůbec nenasvědčují. Což se potvrdilo například poměrně nedemokratickou a poměrně totalitní snahou Milionářů zabránit jmenování pánů Štěpánka a Jakla (který ji zakládal a psal o ní zákon…) do RRTV jen proto, že jejich názory nejen na veřejnoprávní média silně neladí s názory pana Mináře a spol. A nyní zpět k meritu věci.

Kromě úvodní informace, která zatím není podložena ničím jiným kromě dojmů, že „Babišův střet zájmů je zcela nepřijatelný“, je  návštěvník stránek dále konfrontován s hlavními požadavky pana Mináře a jeho následovníků. Jde o pět následujících požadavků, viz printscreen:

MILSCREEN

Podle pana Mináře a jeho podporovatelů by tedy Andrej Babiš, respektive jeho „bývalé“ firmy, měly nejprve vrátit všechny dotace a žádné další už nikdy nepobírat, poté by se premiér měl zbavit médií a následně, když všechny tyto požadavky splní, by měl podat demisi. Zajímavé. Musí to být radost, mít takto intelektuálně zdatné odpůrce.

Kromě toho Milion chvilek pro demokracii (ignoroval bych je i jen kvůli tomu imbecilnímu názvu) dále požaduje „lepší vládu“ a „nezávislou justici“. Hm.

To jako, že vláda bez Babiše bude lepší? V čem? Bude méně buzerace, méně servility vůči Bruselu a Washingtonu, méně rozhazování, méně daní a větší platy? Nebo jsme snad už nějakou „lepší vládu“ měli? Pokud ano, tak mi to bohužel ušlo.

Jedna každá vláda od roku 1989 byla nemlich jako ta Babišova. Nejdřív to tady rozprodali a rozkradli, pak nás vecpali do druhého RVHP a potom už nám všichni jenom zvyšovali daně a zmenšovali svobodu – pravice nebo levice. A jeden každý premiér byl nemlich jako Babiš. Musel bych dlouho přemýšlet, kdo z nich byl větší kokot. Zeman s Klausem, Gross, Paroubek, Topolánek, Sobotka nebo snad byla „lepší“ vláda „paní Nagyové“ a pan Minář ji chce zpátky? Byla by vláda Antify Bartoše „lepší“, než Agroferta Babiše ? Silně pochybuji. Všichni možní náhradníci jsou stejní jako Babiš, případně dokonce mnohem horší. Všichni chtějí k moci, chtějí jí mít ideálně na furt, a všichni si velice přejí, aby jim do jejich osvíceného vládnutí lidi hlavně moc nekecali.

Protože oni nejlépe vědí, co je pro nás dobré. Jediný rozdíl je v tom, že je nikdo trestně nestíhá. Zatím.

Čímž plynule přecházíme k požadavku „nezávislé justice“. Trestní stíhání si lze v tomto Banánistánu prokazatelně objednat. S tím se prostě smiřte. Jako si lze objednat mnoho jiných zajímavých věcí, máte-li dostatečnou moc, nebo dost peněz, nebo obojí. Policistu si lze koupit, žalobce sil lze koupit, soudce si lze koupit. Jsou to jen lidé a každý touží zabezpečit rodinu. Příkladů je plný internet. A z „nezávislosti justice“ nedělají vtip pouze peníze, ale také třeba osobní vazby nebo mediální či politické tlaky. Byl Kramného soud produktem „nezávislé“ justice? Rathův? Nečesaného? ČSSD vs. Altner? A to nemluvím o faktu, že v zemi, která má dva miliony často navzájem si odporujících zákonů, se může každý ocitnout u výslechu dřív, než řekne borůvkový koláč.

S Benešovou to nemá nic společného. Rovnost před zákonem je pouhý mýtus.

A to je těch pár hlavních důvodů, proč já v neděli na Letnou tu dobrou věc podpořit nepřijedu. Jen velice nerad totiž dělám někomu kaštana. A pokud bych snad i někdy pocítil značně nepravděpodobnou potřebu někomu kaštana dělat, tak by to rozhodně musel být jinačí formát, než je tenhle frustrovaný, nápadně nevýrazný potroubek s požadavky jak z mateřské školky. Poprvé a naposledy jsem tak činil  v roce 1989 a tato velice zajímavá a inspirativní zkušenost mi bohatě stačila.

Kromě toho mám skutečně velkou potíž se identifikovat s někým, kdo mi silně připomíná nadšené svazáky mého mládí, jako byla třeba paní Pajerová, kteří se místo činností přirozených a obvyklých pro mladé lidi všech režimů tedy souložení, promiskuitě, konzumaci levného alkoholu a užívání lehkých drog také raději věnovali schůzování, politické agitaci a organizování peticí a demonstrací o ničem.

Být na Babišově místě, jsem úplně klidný a chytám motýle. Audit z Brusele nemá cenu ani papíru, na kterém je vytištěn, potenciální soud daleko, třetina voličů stále jistá, protivníci úchvatná jelita a ta avizovaná „půlka národa“, co za nimi prý stojí má do skutečné půlky nekonečně  daleko.

Celkem trefně to popsal nedávno Petr Holec: „Babiš nemá důvod odstupovat. Chtějí to po něm hlavně ti, co mu hlas stejně nikdy nedají. Čísla Medianu ukazují, že demonstrace spíš než většinu lidí zajímají většinu novinářů.“

Představa, že i díky mému spontánnímu mávání vyfasovanou unijní vlaječkou či plakátkem v angličtině pan Minář uspěje, Babiš podá demisi, následně prohraje díky prozření voličů předčasné volby, díky čemuž toho zkorumpovaného autoritáře konečně nahradí nějaký pravý a nezkorumpovaný demokrat, třeba pan Rakušan, je totiž natolik vzrušující a lákavá, že to raději nebudu riskovat.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 071,00 Kč
Vybráno 23.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 160 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (64 votes, average: 4,66 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
203 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.