hranice_turecko-recko
19.5.2020
Kategorie: Politika

V médiích nic…

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Vraťme se dneska opět na tureckou hranici, kde dochází na pokračování politiky jinými prostředky. Turecký sultán přitvrzuje a vyhlašuje své nároky na leckteré řecké ostrovy u kterých prý bude probíhat bojenské cvičení a střelby ostrými a tak bude lepší, když tam turisté raději nepojedou.

Ve veřejnoprávních a pravdomluvných médiích ani čárka, ani slovo, ani krátký šot na kameře. Nula. Zprávy podává jen Ivan David a pár dalších blogerů, kteří už jen informováním o této věci dokazují svojí xenofobii, proruskou propagandu a nedemokratické smýšlení.

Mezi námi… já se Erdoganovi vlastně ani nedivím. Ono se mu v poslední době nějak přestalo dařit všeobecně…

Jak je to dlouho, co poslal migranty na hranice, že jim nebude bránit v cestě do ojrópy? Pár měsíců? Zajímavé na tom bylo, že migranti byli jen a výhradně na řecké hranici. Na té bulharské nebyli, protože bulhaři jsou teď s turky kamarádi a tak si nedělají naschvály.

Už tenkrát, když to začalo, tak tou nás mělo charakter zpráv zcela mimo hlavní vysílací čas. Chvíli se mluvilo o potyčkách na hranicích, párkrát se objevil kouř z dýmovnic a slzného plynu, párkrát ukázali zkrvavený obličej nějakého syřana, který bezvadnou ongličtinou referoval, jak ho zlí Řekové zákeřně napadli zatímco pokojně překračoval hranici. A pak… konec.

Já se nedivím ani novinářům. Ty obrázky z hranic moc pěkně nevypadaly. Vůbec nepřipomínaly humanitární katastrofu, ale úplně normální pouliční nepokoje. Takhle nějak to vypadalo v Praze, když zasedal MMF. Ani krátké střihy nezabránily celkovému dojmu značné organizovanosti. Přidejme k tomu záběry autobusů svážející migranty z celého Turecka a tureckou armádu v pozadí, která vypadala jako jednotky NKVD nebo jako německé Einsatzgruppen, které zajišťovaly, aby to žádného migranta nepřestalo na hranicích bavit.

Tohle se strašně blbě okecává Všichni mají mobily, všichni natáčejí videa a kromě toho má už dneska každý blbec dron s kamerou. Pravdě a lásce celkem logicky nezbylo nic jiného, než to přestat ukazovat. Ono to bylo strašně kontraproduktivní a dokonce i velmi zelený a liberální dojčlanďák by po shlédnutí pár reportáží mohl třeba začít myslet vlastní hlavou, takže bylo lepší reportéry odvolat, kamery vypnout a dělat, že se nic neděje.

No jo… ale co chudák Erdogan? Taková pěkná mediální ofenzíva – migranti se derou přes hranice a ti hajzli evropani o tom nepíšou, nenatáčejí a nevysílají to. Takový krásný vydírací potenciál a on je v hajzlu, protože to nikoho neznepokojuje, protože o tom nikdo nemluví. Kromě toho máme koronavirus a ten zatím plní první stránky deníků spolehlivěji.

Tož přitvrdíme… zcela poklasicku, když to nejde silou, půjde to větší silou. Řešením problémů EU je více EU. podle stejného vzoru doveze turecko víc migrantů na hranice. Pak jim dají nějaké ty petardy a bumajzle, tu a tam nějakou tu zápalnou lahvinku, nebo alespoň ingredience, možná i nějaká ta pistolka se rozdá, dodají se velitelé vybavení zpravodajskými informacemi, dělá se větší bordel a zase větší bordel… a nic.

Čím větší bordel, tím víc se ARD i ČT bojí o celé věci referovat. Ono to totiž už vypadá skoro jako válka. Je tam moc sanitek, moc rozbitých hlav, jsou tam i nějaké utržené ruce, průstřely od gumových projektilů, vyražené zuby i oči. Sakra sakra, to přece nemůžeme vysílat. Lidi by mohli nejen začít myslet, ale dokonce by se mohli vyděsit. I politici by se mohli vyděsit ještě víc než jsou.

A to je celé přátelé… Erdogan přitvrzuje, protože nikdo o něm nepíše a celý jeho vydírací potenciál je tím pádem v háji. Jeho PR dělostřelba bije do prázda, nepřítel se chová, jako by se nic nedělo. Tož je třeba zvětšit kalibry. Uděláme námořní cvičení, Řekové budou ještě důrazněji žádat o pomoc. A novináři se ještě víc stáhnou a nejenže se budou tvářit, že se nic neděje, ale začnou o tom, jak se nic neděje, dokonce i psát.

Svým způsobem chce Erdogan to samé co naší liberální novináři. On chce migranty udat, novináři chtějí, aby si je EU vzala. Ale tentokrát se nějak blbě domluvili. Erdogan nerozumí evropské mentalitě a jeho poradci mu zřejmě musejí říkat, co chce slyšet. A tak dělá něco, co je kontraproduktivní a nechápe, proč to nefunguje.

Abych to vidlácky shrnul.. Erdogan chce vydírat a chce z Německa miliardy EUR.  Ale aby je dostal, musí být německá veřejnost znepokojena osudem chudáků migrantů. Aby mohla být znepokojena, musí masmédia dodat příslušnou porci srdcervoucích fotek i komentářů.  Protože je nedodávají, je třeba více přitvrdit, aby bylo co natáčet. Jenže masmédia natáčet nemohou, protože to vůbec nevypadá jako katastrofa, ale mnohem víc to připomíná plán Barbarossa. Jakákoliv reportáž bude působit zcela obráceně než novináři i Erdogan potřebují.

Nejsem žádný odborník na Turecko ani na Řecko ani na migraci. Ale můj dojem je přesně tento. Tentokrát to prostě blbě zkoordinovali.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 600,00 Kč
Vybráno 7.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 539 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.