SLAVIA2
8.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

V Londýně se hraje o normální svět

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

Fotbalový zápas mezi týmy SK Slavia Praha a Arsenal FC má dnes trochu jiný náboj. Po březnovém incidentu mezi obráncem Slavie Ondřejem Kúdelou a záložníkem Rangers FC Glenem Kamarou, kdy měl Kúdela údajně rasisticky urážet záložníka skotského klubu, se fotbalisté Slavie tentokráte postaví velkoklubu z Londýna. Dnešní fotbalové klání, ale nebude jen o fotbale a postupu do semifinále Evropské ligy.


Politika bohužel pronikla i do sportu. Kdykoli v minulosti sportovec udělal nějaké politické gesto, nebo měl na sobě nějakou symboliku něčeho, tak byl potrestán. Člověk může věřit v cokoli, podporovat kdekoho, ale své přesvědčení by neměl tahat do sportu. V dnešní době se ale přesně tohle děje. Fotbalové kluby po celém světě na znamení solidarity se zabitým Američanem tmavé pleti Georgem Floydem klekají před začátkem fotbalového zápasu na podporu hnutí Black Lives Matter. Dělají politická gesta. Na mistrovství světa ve fotbale roku 2018 také došlo na politiku. Při zápase Švýcarska proti Srbsku – hráči Granit Xhaka a Xherdan Shaqiri (švýcarští reprezentanti albánského a kosovského původu) oslavili vstřelený gól Švýcarska tím, že překřížili palce a mávali jakoby křídly. Symbolizovali tím dvouhlavého černého orla, což je symbol vlajky tzv. Velké Albánie. Oba byli potrestáni pokutou 8.680 euro (asi 225 000 Kč). Dnešní fotbalisté ale za svá politická gesta nejsou nikterak potrestáni. Naopak, jsou spíše vyzdvihováni. Britská média se zase podivovala nad tím, proč čeští fotbaloví reprezentanti nepokleknou před utkáním s Walesem. Holt zase ti „burani“ z východní Evropy, kteří pořád nic nechápou a zůstanou zaostalí asi už navždy.

Mimo jiné např. v současné době sílí tlak zejména ze strany USA na zrušení pravidla 50 Olympijské charty o tom, že „na hrách není povolena žádná forma politických, náboženských nebo rasových protestů či propagandy.“

V případě obránce Slavie Ondřeje Kúdely, tak bylo jasné, že nějaký trest přijde. V dnešní „moderní“ době stačí jen náznak toho, že došlo k nějaké formě rasismu a okamžitě platí presumpce viny. Co na tom, že nejde nijak dokázat Kúdelova vina. Kamarovi prostě něco řekl, on prohlásil, že to byla rasistická nadávka, a to bohatě stačí. Kamarovo fyzické napadení Kúdely za asistence trenéra Gerrarda už opravdu nikoho nezajímá. Kúdela navíc ještě dostal nášup v podobě surového loktu do obličeje při reprezentačním utkání od velšského útočníka Balea. Tím byl vyřazen ze zápasu Slavie s Arsenalem. UEFA už pak celkem zbytečně zakázala Kúdelovi start v tomto zápase. Bale se o to postaral spolehlivě.

Přeji si, aby dnes Slavie vyhrála nejen kvůli tomu, že jsem fanoušek Slavie, ale také proto, že český fotbal a čeští fotbaloví reprezentanti a kluboví hráči zastupují tu část světa, kde zdravý rozum ještě vítězí nad progresivismem Západu. Slavie do toho!!!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 947 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.