pot-15020_960_720
11.1.2016
Kategorie: Společnost

V lidech to už vře. Ten lidský papiňák může bouchnout …

Sdílejte článek:

FANTOMKA 11|01|2016

Co se to s námi děje? To se stále častěji a s většími obavami ptá řada lidí. A stejná řada lidí bezmocně říká, že vlastně vůbec neví, jak z toho marasmu ven. Stále ale ještě v lidech cítím, že nedočkavě vyhlížejí toho, kdo to řešení najde a Evropu s její kulturou, zvyky a občany zachrání.  

Přelom roku přinesl neobvyklé ‘obohacení’

Přelom roku a silvestrovská noc nám vnesla na Starý kontinent nový fenomén – nebo chcete-li – obohacení. Kulturní bych si ho nazývat netroufla, ovšem troufnu si tipnout, že jde o obohacení, kterého bychom rádi byli ušetřeni. Přesto ho tu máme a přesto se s ním budeme muset smířit. Nikdo totiž není schopný zaručit, že nebude dál gradovat.

Policie v Kolíně nad Rýnem do soboty minulého týdne zaregistrovala už 379 trestních oznámení, která v německém velkoměstě souvisejí s událostmi silvestrovské noci. Dosud se přitom hovořilo o třetinovém počtu. Zhruba ve dvou pětinách případů jde o sexuální napadení, uvedla s odvoláním na policejní údaje agentura DPA.

Jak již víme, i když informace k nám nejspíš původně proniknout ani neměly, podle svědků mladí muži arabského a afrického vzhledu v kritickou noc obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali, přičemž policie jejich konání nedokázala zabránit. Zmiňuji sice jen Kolín nad Rýnem, kde se zřejmě jednalo o největší incident (i následky), ovšem poté, co vše nakonec přece jen prasklo a dostalo se k lidem, se ukázalo, že něco podobného zaznamenala i další německá města, Curych, dvě rakouská města a také třeba Finsko a Švédsko.

Bohužel v celé nahotě se hned v prvních hodinách nového roku ukázalo, jak se s občany EU hraje „levá“. Pokud platí pořekadlo: “Jak na Nový rok, tak po celý rok”, tak se máme fakticky na co těšit…

Nejdřív snahy mlčet, pak mlžit. A nakonec vodní děla

O masové záležitosti, která se nás týká, původně policie neměla nikoho informovat – vše vyplynulo na povrch tudíž až čtvrtý a pátý den poté. Aby se přece jen ještě asi něco zachránilo, tak v prvních hodinách převládaly snahy o to, sdělovat lidem zprávy, že vlastně ale vůbec nešlo o imigranty a že to mohl být tudíž kdokoli. I to se během krátké doby zbortilo – i když zapojená do výplachu mozků svých občanů byla v Německu i místní televize ZDF. Ta měla za úkol informovat korektně (korektní je napsat spíš lživě či alespoň manipulativně či propagandisticky) a tudíž tak, aby ze zpráv nebylo jasné, kdo nezvyklé povyražení v německých ulicích spískal. Ani to naštěstí dlouho neobstálo, takže nakonec musela televize vyrukovat s omluvou vůči svým divákům a spoluobčanům.

Ono totiž nešlo o nějaké nedorozumění. Televizní redaktoři zakazovali lidem pozvaným do vysílání, aby spojovali kolínské události s uprchlíky. Nejde o drb, vymyšlená někde ve virtuálním světě, ale napsal to tento pátek německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Citoval přitom kriminologa Christiana Pfeiffera, který v TV pořadu Phoenix-Runde potvrdil: „Televizní redaktoři v rozhovoru před vysíláním dávali pokyn, aby hosté v souvislosti s událostmi v Kolíně nemluvili o uprchlících. Jinak bude rozhovor přerušen.“

Hlavu na špalek dal policejní prezident. Frau Angela kraluje dál

I když to tedy mocní nechtěli, pravda nakonec vyšla ven. Místo kancléřky Angely Merkelové to ale odnesl nakonec obrazně svoji hlavou a místem „jen“ kolínský policejní prezident Wolfgang Albers, což je skutečně úsměvné. Prý kvůli tomu, že dlouho zamlčoval informace o běžencích mezi podezřelými.

Anebo to úsměvné ani není, ale jaksi každopádně „mimo“ to je určitě. Právě kancléřkou a jejím pozváním se totiž někteří delikventi později oháněli, když za nimi přišla policie, aby objasnila, co se to o Silvestra stalo.

Přesto snahy manipulovat s něčím, co bylo už zřejmé a nešlo zapřít, nebo o tom alespoň mlčet, se stále v různých formách objevovaly. Britský deník The Guardian si všiml, že zatímco zpráva o násilí v Kolíně se do oficiálních médií dostala až v pondělí, už o víkendu výpovědi svědků přinášely sociální sítě.

Politicky nepohodlná pravda

„To spolehlivě živilo a živí přesvědčení mnohých Němců, že mainstreamová média se bojí o tomto tématu psát, že zakrývají pravdu, protože je politicky nepohodlná a nezapadá do opojení z vítání uprchlíků,“ shrnul zmiňovaný britský deník.

Bylo jasné, že z toho může být pořádná polízanice. Přesto se jí nikdo nesnažil zabránit. Naopak.

Korunu všemu nasadila primátorka Kolína nad Rýnem Henriette Reker, když německým ženám oznámila, že si za to vlastně můžou samy. Měly se od přistěhovalců držet na délku paže. Její názor hodně lidí rozesmál, hodně pro změnu naštval, každopádně jistě jí ho asi hned tak občané nezapomenou.

Pohřeb jedné (bezstarostné) éry?

Ostatně, jak se zdá, doby, kdy jsme se mohli v časech radosti a souznění v rámci naší kultury objímat třeba i s cizími lidmi – třeba při vyhraném sportovním zápase – odcházejí do minulosti. Ačkoli my jsme obyvatelé Evropy! Chtě nechtě jsme dostali ale jasně najevo, že se budeme muset přizpůsobit „hostům“. Hostům, které tu mnoho z nás nechtělo, odmítalo nebo alespoň upozorňovalo na to, že by jejich příchod měl mít jasná pravidla se stanovenými ještě jasnějšími povinnostmi…A to prosím, nemám na mysli skupiny extremistů, radikálů a podobných živlů.

To mám na mysli lidi, kteří se zdravě podivovali nad tím, co najednou v Evropě bylo povoleno a možné.

To mám na mysli lidi, kteří hned v prvních měsících, stejně jako já, začali mít strach, že se řítíme do průšvihu o rozměrech, které ani neumíme odhadnout. Lidi, kteří se bojí ještě více teď – nikoli iracionálním strachem, ale kvůli tomu, že neví, jestli ještě vůbec existuje cesta, jak něco, co většina občanů v EU nechce a odmítá, zvrátit. Zvrátit to, i když mocní – politici – své občany zřejmě zrazují nebo zaprodávají. Vždyť přece není možné, aby nevěděli, co se děje v obrazném „podzámčí“. Vyložit to opravdu pak jde jedině tak, že to vědí, ale mají v tom nějaké zcela jiné zájmy… A navíc se (mylně ovšem) domnívají, že vše, co se může v blízké budoucnosti dít, se jich nedotkne …

A tak se lid bojí, jede v setrvačnosti své životy, aby vydělal na živobytí a skřípe zuby nad tím, jak spravedlnost a vše, co bylo pro náš kontinent i díky úsilí a boji našich předků typické a „naše“, dostává najednou na frak.

Co se bude dít v létě, až se Evropanky odhalí? Nebo se to stihne zakázat?

Až přijde léto, Evropanky opět odhalí své nohy, ramena i dekolty, jak byly po dlouhá desetiletí zvyklé, kdo ví, co to udělá s těmi, co sem přijeli, aby nás „obohatili“. Je totiž nutné mít na paměti fakt, že jejich exodus nekončí ani teď v zimě, i když trochu zpomalil. Na jaře se dá čekat, že bude pokračovat ve stejné intenzitě. A až se třeba rozhodnou sousedi na západ od nás, přece jen uprchlíkům nějak zpřísnit pravidla, dá se očekávat, že si to namíří i k nám – i když jsme pro ně nebyli dosud zemí zaslíbenou.

A zatím se dá očekávat, že se Evropou bude šířit “extremismus” i různé domobrany i občanské nepokoje (což všechno zase může být důvodem k tomu, aby se proti lidem vytáhly různé restrikce, nástroje k omezení svobody a soukromí). 

Téměř se zdá, jakoby to někdo naplánoval. Vše, co se děje, totiž rozevírá nůžky spravedlnosti mezi původními občany Evropy (ti nemůžou všechno, ale musí dodržovat všechna pravidla) a lidmi, co si to k nám namířili z Afriky a Asie (kterým toho projde mnoho a ještě se o tom nesmí psát ani mluvit, nehledě na to, že ani netušíme, kdo většina z nich skutečně je).

V lidech to už vře. Ten lidský papiňák může bouchnout…

Sobotní zásah policie vodními děly proti protestům Pegidy v Kolíně nad Rýnem, jasně potvrdil, jakým směrem se asi spravedlnost pro Evropany bude ubírat – i když se to někomu může zdát přitažené za vlasy. Ano, ze záběrů, které bylo možné vidět v televizi, se opravdu mohlo zdát, že protestovali jen podivní radikálové bažící po krvi nebo alespoň po střetech a konfliktech, jenomže… Za poslední měsíce (a teď i dny) jsme byli svědky tolika vykonstruovaných manipulací s veřejností, že se nelze divit tomu, když už prostě lidi nevěří všemu, co média nabízejí a předkládají.

Bohužel, rozhodnutí zakročit tímto způsobem mezi naštvanými lidmi, kteří ztrácejí trpělivost s politickými špičkami, ztrácejí v ně svoji důvěru, protože vědí, že jsou to oni, kdo přispívají těm špičkám k jejich vysokému životnímu standardu, nemůže dle mého vést k ničemu dobrému. Ti lidé, kteří navíc tuší, že jejich (stále usilovněji, tvrději a vynalézavěji vybírané) daně z odvedené práce, jdou nejen na politickou reprezentaci, která na ně kašle, ale i na uprchlíky, kteří už odhalují, že jsou schopni nám likvidovat kulturu a dědictví zanechané u nás generacemi našich předků, se prostě rychle mohou už pořádně naštvat. Budou volat po jednoduchých a rychlých řešeních – protože ta, která donedávna byla možná – prostě nikdo aplikovat v pravou chvíli neuměl (nebo nechtěl) … Prohrát pak můžeme všechno.

ZDROJ: Fantomka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
41 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.