10.6.2014
Kategorie: Humor, Společnost

V létě bude teplo, led na slunci taje aneb blíží se okurková novinářská sezóna

Sdílejte článek:

OD: JANYS 10|06|2014

A je to zase tady. Léto. Studenokrevnými živočichy milované roční období, kdy se taví asfalt, na koupalištích není přes lidské hlavy vidět vodní hladina a z horka se kroutí kvalitní české koleje, takže vlaky mají stejná zpoždění jako v zimě. A jako každoročně vyblijou česká média sadu článků dle zajetých šablon, jen si musí dávat pozor, aby nezapomněli změnit letopočet z předchozího roku na ten současný.

 

 

Není potřeba se ani dívat do Karlových křišťálových koulí, abychom s naprostou jistotou určili, které články se v následujících týdnech v předních českých masmédiích objeví (a nebo se už objevily).

 

Hurá do Chorvatska!

 

Patří to tak nějak k českému životu. Nebudeme tady dělat laciné fórky na zapařené salámy a levné paštiky udící se v prastaré Felicii, která si to s bandou obdobně zapařených a vyuzených Čechů jechá k moři. Jak nahlížíte na epický Quest for Jadran, to je čistě vaše věc.

 

Důležité je, že budete mít podporu předních českých médií, a tak se setkáte s články jako Tipy na cestu do Chorvatska nebo 4 trasy, kterými se vydat k moři, případně Na co si dát po cestě k Jadranu pozor (plus asi 300 dalších variant). Redaktoři vám připomenou, že pojedete po nebezpečné dálnici D1, vysvětlí, že i tento rok si musíte směnit české chechtáky za kuny a dost možná vám i prozradí, že si s sebou musíte vzít opalovací krém. A hlavně bacha na úžeh.

 

Pod článkem se pak rozjede klasický flamewar mezi fanatickými zastánci Chorvatska, co si vaří Vifony na parkovšiti, a těmi, co si mohou dovolit letenku na Maleďyvy.

 

V létě je horko!!

 

I letos jsou čeští novináři zaskočeni teplotami nad 30°C, což asi nikdo nečekal. Proto se dočteme o tom, jak lidé kolabují, asfalt se roztéká a koleje se vlní. Lepší weby možná zařadí rozhovor s lékařem na téma, co se děje s lidským tělem v horku. Weby o zdraví doporučí dodržovat pitný režim a weby pro ženy nabídnou 5 receptů na domácí limonády, které vás spolehlivě ochladí.

 

Sekce zabývající se kutilstvím a domovem obecně zase vyzpovídají zástupce české firmy, která se zabývá montováním fólií na okna a následně vám lékařka prozradí, proč si nesedat přímo pod výdech klimatizace.

 

Z regionálních zpráv se dozvíme, že když je horko, jezdí češi na plovárny, dočkáme se možná i sofistikovaného rozhovoru s hlídačem parkoviště u přírodního koupaliště, který nám exkluzivně prozradí, že sem jezdí jakože fakt hodně lidí, no blázinec to je.

 

Ale víte, kdo je na tom nejhůř? Zemědělci! Maximálně do pár dnů se objeví zpráva, že pokud budou taková vedra pokračovat, bude špatná úroda a bude se zdražovat. Tak, to máte za to!

 

Autoweby

 

Cestu do Chorvatska jsme už naťukli, tudíž se autoweby chytí za nos a přinesou nám testy navigací, testy autoledniček a upozorní na nebezpečí neudržované klimatizace. S tím se bude pravděpodobně často pojit i obecné téma o klimatizaci – tedy jak správně klimatizovat, proč na sebe nenechávat foukat nejstudenější vzduch přímo, kdy klimu vypnout a hlavně pro fanatické české šetřílky: test spotřeby se zapnutou a vypnutou klimatizací. To abyste si rozmysleli, jestli radši budete napouštět svoji sedačku potem jako houbu a nebo zatnete zuby a snesete o litr vyšší spotřebu.

 

Ani autoweby vám nezapomenou připomenout, že s sebou máte mít dostatečnou zásobu kapalin (tedy především čisté vody) a co byste za volantem neměli pít.

 

Dost možná se objeví článek pojednávající o tom, jaká teplota může vzniknout v černém autě stojícím na přímém slunci, a proč byste v takovém autě zásadně neměli nechávat nic, na čem vám záleží (ať už je to iPhone, čivava nebo třeba dítě). Dost možná se o tom dočteme v černé kronice.

 

 

Zo sveta

 

Tradičně se dočteme i o tom, jak léto probíhá v jiných zemích, mediální mrdka navleče fakta tak, aby to vypadalo, že našich 34°C ve stínu je úplnej prd a nemáme si vlastně na co stěžovat. V článku bude patrně i přepočet teploty na Václaváky nebo něco takového.

 

Některé deníky možná vyšlou redaktora k moři (tzn. do Chorvatska), aby se místních optal, co si myslí o Češích. Pod článkem se rozvine výživná diskuze ve stylu „Stydím se, že jsem Čech.“ Tu a tam možná prosákne nějaká zpráva, jak se nějaký český Pepík někde bizarně zranil.

 

Kvůli šílenému suchu vypuknou v několika zemích rozsáhlé požáry, které zdevastují značnou část úrody a dokonce i mnohé lesy. Ekonomické weby přinesou zprávy o tom, že je to pro majitele benzínek důvod ke zdražení nafty. Eurohujeři budou chrochtat a poukazovat na globální oteplování.

 

Televize

 

Bohužel, telku už pár let nevlastním, a tak si jen dovolím tipnout, že TV zN@va rozjede akci pojmenovanou „Letní filmové osvěžení“ nebo něco podobně debilního, což jim dá záminku rotovat dokola filmy, které mají alespoň něco vzdáleně souvisejícího se sluncem. Většinou se bude jednat o retro z komunistické éry – možná Slunce, seno a další voloviny.

 

V Televizních novinách si pak poslechneme všechno výše uvedené a to v prezentaci Raye Korantenga, který před hustou dotykovou obrazovkou bude stát v plavkách a se šnorchlem v hubě, aby názorně demonstroval, že je léto! Následovat bude statistika mrtvých dětí, které se upekly v autě a vše završí záběry koupajících se vyder („A Baťulka s Lukíškem mají nejlepší recept, jak strávit horké dny – hezky ve vodě“)

 

ZDROJ: kyblmrkve.cz (titulek redakčně upraven)

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.