migranti
6.3.2021
Kategorie: Ekonomika

V květnu proběhne sociální summit EU, který sjednocuje sociální politiku

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jedná se o konečné schválení tzv. „Evropského pilíře sociálních práv“, který už většina zemí odsouhlasila. Pro ty, kdo náhodou neví, co bude konečné schválení tohoto dokumentu znamenat jen připomínám, že se samozřejmě – mimo jiné – jedná také o jisté sjednocení sociálních dávek přivanrovalcům, pro něž je při výběru cílové země jeden z nejdůležitějších faktorů výše sociálních dávek.

 

 Až se začátkem května v Portugalsku uskuteční „sociální summit“ EU, bude tento dokument zaveden do praxe pod vlivem virové krize. O zavedení jednotné sociální politiky již hlavy států a předsedové vlád EU rozhodli v Göteborgu v roce 2017 , kdy bylo znění „evropského pilíře sociálních práv“ schváleno, avšak zatím nebyl uveden do praxe. Mimochodem, tehdy byla Merkelová kupodivu jediná, kdo na tento pilíř nekývl. Pilíř sociálních práv totiž nezahrnuje zdaleka jen dávky pro invazisty, takže Německo by na tom nevydělalo až tak, jak se na první pohled zdá.

V té době bylo přijato 20 zásad sociální politiky, které spolková vláda odmítla jako „samozřejmé“. Ostatní zúčastněné země to však chápaly zcela odlišně, zejména ty ekonomicky slabší. V souladu s hospodářskými a sociálními problémy způsobenými virovou krizí má být nyní v Portu přijat akční plán týkající se „sociálního pilíře“ s cílem přijmout konkrétní opatření ke sblížení sociální politiky v EU.

Aby bylo možné dosáhnout dlouhodobější standardizace sociálních norem v EU, mají být tyto normy stanoveny na úroveň, která je výrazně vyšší než úroveň států, jako je Řecko, Bulharsko nebo Portugalsko, ale hluboko pod úrovní Německa nebo Nizozemska.

Pilíř sociálních práv je samozřejmě i o jistém sjednocení dávek v rámci EU – tedy např. zaměstnanec z jiné, chudší země EU, pracující třeba v Německu, Rakousku či Nizozemsku, by měl mít právo na stejnou výši přídavků pro děti i tehdy, kdy má rodinu ve své domovské zemi. To dnes například neexistuje, některé země vyplácí tyto přídavky podle životní úrovně v zemi, odkud zaměstnanec pochází.

Výše uvedený příklad je jen jedním z mnoha, kterých se „pilíř sociálních práv“ týká. Právě podobná pravidla budou zřejmě patřit k těm, která vadí Německu, ale naopak vyhovují chudším zemím.

Nicméně pro nás je podstatné, že se „pilíř“ týká i sociálních dávek, které budou země povinny platit žadatelům o azyl. Nyní zatím nejsou jednotné, přičemž nadstandartní dávky nyní lákají vetřelce zejména do Německa, které je v současné době zřejmě nejštědřejší.

Ovšem nové dávky by byly o poznání nižší, než v Německu, základ by byl někde „uprostřed“ (tedy ani německý nadstandard či třeba rumunský nebo bulharský podstandard). Čeho se tím má zřejmě docílit je asi docela jasné. Na druhou stranu nejsou dávky tím jediným, co invazisty do Evropy láká, muslimská ghetta jsou nejspíš lákadlem ještě o poznání větším. Takže i po sjednocení dávek budou země s muslimskými ghetty žádanější, než zatím nepříliš islamizované země.

Plánovaný summit mi tedy docela zapadá do v poslední době trvajících tlaků na přerozdělování muslimských vetřelců z přetížených zemí do těch invazí nezatížených. Konečným schválením „Evropského pilíře sociálních práv“ se dávky srovnají a značné části muslimských vetřelců bude celkem jedno, kde nakonec skončí.

Lze předpokládat, že v brzké době dojde i k Německem a Itálii požadovanému schválení migračního paktu EU, který už je víceméně „na stole“, stačí jen souhlas ministrů vnitra či zahraničí zemí EU. Bylo by tedy logické, kdyby byl pakt schválen zhruba ve stejnou dobu jako Evropský pilíř sociálních práv. Pak by už „přerozdělování migrační zátěže“ nic nebránilo.

Nakonec, schvalování podobných dokumentů v současné době drtivé většině lidí unikne. Jen málokdo se o podobné záležitosti nyní zajímá. A toho budou chtít politici využít…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 086 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)