canmesita
30.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

V Kanadě se opět vraždilo za pokřiku Allahu akbar! Kanadský premiér však vítá všechny uprchlíky z muslimského světa

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při střelbě v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Policie ve svém vyhlášení potvrdila, že jsou na místě mrtví a že také zadržela dva podezřelé. Svědci při střelbě však slyšeli, jak útočníci křičí Alláhu akbar!

 

Kanadský premiér Justin Trudeau označil čin za „teroristický útok na muslimy”. „Odsuzujeme tento teroristický útok na muslimy v centru modliteb,“ uvedl Trudeau. Vyjádřil také soustrast pozůstalým: „Kanaďané dnes truchlí za ty, kdo byli zavražděni v tomto zbabělém útoku na mešitu v Quebeku. Myslím na oběti a jejich rodiny“.

„Zdálo se mi, že hovoří s quebeckým přízvukem. Začali střílet a křičeli Alláhu Akbar. Kulky ty lidi zasáhly, když se modlili. Mou hlavu těsně minula kulka. Byly tam i děti. Jednomu byly dokonce jen tři roky,“ citují média svědkyni incidentu.  

Tolik základní fakta z agenturních zpráv. K incidentu pár komentářů ze sociálních sítí: Policie se zatím vyhýbá tomu, zveřejnit identitu střelců v mešitě. Některé věci jsou však už jisté teď.

Pokud dojde k útoku na naše lidi, žádný premiér neřekne, že “došlo k útoku na křesťany, naše lidi, Němce” nebo jiné označení našich občanů. Pokud dojde k útoku na naše lidi, je to vždy útok ojedinělého fanatika, který nemá nic společného s ničím.

Pokud dojde k útoku na skupinu lidí vyznávajících islám, řekne politik, že je to útok na všechny chudáky muslimy, jak již kanadský premiér svým vystoupením naznačil.

Pokud se ukáže, že útočili nemuslimové, nebude to útok ojedinělých fanatiků nemajících nic společného s Kanadou. Bude to tzv. “rasový útok” naší zlé civilizace, a my všichni budeme za ně kolektivně zodpovědní.

Není co dodat, píše v reakci M. Konvička a pokračuje: Snad jenom detail, že k té střelbě došlo den poté, co Kanada slíbila přijmout všechny machomety, které z USA vykope prezident Trump. Kanaďani si holt zvolili sluníčkového multikulturalistu – jejich věc.

Aktualizace: Podle Radio Canada útok mají mít na svědomí dva muži, oba studenti místní univerzity Laval. Mohamed Khadir a Alexandre Bissonnette, tak zní jména dvou zatčených podezřelých ze střelby. Prvním je původem Maročan, druhý je pak konvertita k islámu, Kanaďan. Zprávu přináší i Fox News.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.