ZEMANNEM
11.10.2021
Kategorie: Politika

V jakém stavu je prezident Miloš Zeman?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPokud nám jsou ukazovány záběry pohybu neschopného prezidenta republiky, samozřejmě že spekulace o jeho faktickém stavu létají prostorem. Lékařská etika a politika byly a budou v takovém případě ve sváru.

Článek Džamily Stehlíkové o tom, že prezident Miloš Zeman trpí cirhózou jater a deliriem tremens jsem samozřejmě zaregistroval. K tomuto článku se vyjádřila paní Daniela Kovářová. Stehlíkovou zkritizovala z pohledu lékařské etiky a slibu. Odsudek je to zásadní. Nicméně nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

K článku Stehlíkové mohu jenom konstatovat, že ve svých útocích na Zemana pokračuje s tím, že Zeman má hluboce poškozený mozek. A dodám jen, že podobně dnes píše část médií v USA stranící bývalému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Všímají si toho, že Joe Biden už není dokonce schopen správně číst ze čtecího zařízení, nepamatuje si jména politiků, se kterými jedná. Zveřejňují údajné EKG Bidena a dokazují, že tak vypadá mozek hluboce dementního člověka. Opět tedy nic nového pod Sluncem – i naši aktivisté a protizemanovská média dávají prostor „vědeckým názorům“ na zdravotní stav Miloše Zemana. Že je to lékařsky sporné je v daném případě způsobeno rolí Zemana v našem ústavním systému. Je prezidentem s důležitými pravomocemi a po volbách, které tu proběhly, by bylo dobré, aby byl plně při smyslech a mohl se účastnit povolební diskuse.

Nějaké informace jsou jménem prezidenta do éteru vypouštěny. Blahopřeje tak nové zvoleným poslancům a vítězům voleb. To je ale pouhá formalita. Každého v Česku zajímá, jak se bude povolební situace vyvíjet a jestli Zeman splní to, co říkal před volbami- totiž, že pověří jednáním o sestavení vlády vítěze nejsilnější poslanecké frakce, nikoli vítěze v koalici. Největší poslanecký klub bude mít samozřejmě hnutí ANO – dvakrát více jak poslanecký klub ODS – a tak by měl Zeman pověřit jednáním o sestavení vlády Andreje Babiše. Nyní by záleželo na tom, zda by Zeman zpodmínkoval vznik vlády „stojedničkou“ nebo dokonce tím, že vítěz voleb dle stran nesmí být z vlády vyloučen. Mohl by tak teoreticky souhlasit s menšinovou vládou ANO, která by v poslanecké sněmovně nezískala podporu a poté by Zeman pověřil jednáním o vládě Petra Fialu- předsedu ODS. Takový scénář bych si dovedl představit v případě, že by byl Zeman relativně fit a v úřadu. Už vůbec si ho nedovedu představit v situaci, kdy leží na JIP v nemocnici. Ale možná se mýlím a Zeman je schopen i na JIP dál hrát své politické hry.

Volby prostě dopadly tak, jak dopadly, a hnutí ANO bude z vlády vyšachováno. Političtí soupeři spoléhají na to, že Babiš z politiky odejde a hnutí se rozdrolí a v dalších volbách už bude mít problém se do sněmovny vůbec dostat. Ale i v tomto se ti, kteří se připravují na převzetí moci, mohou mýlit a Babiš v politice zůstane. O konkrétním osudu Babiše navíc rozhodne soud, kam směřuje Babišova kauza Čapí hnízdo. Neočekávám totiž, že nový ministr spravedlnosti bude k Babišovi shovívavý, ale naopak bude politicky působit na soudní projednání kauzy. Babiš by sice mohl z kauzy udělat trochu divadlo pro veřejnost a mstu nové vlády, ale soudu se zřejmě nevyhne.

Osobně se domnívám, že Miloš Zeman je ve vážném stavu – lze ho sice nazývat eufemisticky “stabilizovaný” , ale na rozehrání nějakých šachových povolebních partií zřejmě Zemanovi síla nezbude. Vládě SPOLU a PIRSTAN není schopen bránit a ta dříve či později vznikne. Zda je to pro Česko taková výhra, jak to hodnotí Brusel a proevropské síly, si ale nejsem jistý. Obávám se totiž, že premiér Petr Fiala nebude schopen odporovat bruselským direktivám a pokud by jim odporoval, ihned bude ze škatulky „proevropské“ hozen do „protievropské“. A k tomu Fiala skutečně nemá ony pověstné Topolánkovy „koule“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 642 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)