zemancina
6.5.2020
Kategorie: Politika

V jaké zemi to žijeme?

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

V neděli večer jsem utrpěl skutečný šok: reportáž v pořadu České televize 168 hodin. Primářka na patologii v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem se kroutí a vymlouvá jako malý chlapec, co míčem rozflákal okno, ale faktem je, že pozůstalí předsedy českého Senátu Jaroslava Kubery DODNES (Jaroslav Kubera zemřel 20.ledna!) neviděli jeho pitevní zprávu! Je tohle vůbec možné? Konala se dvě oficiální pietní rozloučení se zesnulým, jedno v Praze a jedno v Teplicích – ale DODNES oficiálně nevíme, jaká byla diagnóza, na kterou zemřel (existují jen spekulace, že na infarkt).

 

V jaké zemi to žijeme?

Jakou roli hrál v nátlaku předsedu Senátu (ústavního činitele č. 2) prezident republiky (ústavní činitel č. 1)? Kdo tady jedná v zájmu Čínské lidové republiky? Přímo prezident republiky? Anebo svévolně jeho úředníci? Nevíme, nic nevíme, máme k dispozici jenom spekulace.

Hradní kancléř pohrdá poslaneckým výborem: „Nepřijdu a na řádné otázky vám nebudu odpovídat!“

Předseda zahraničního výboru horní komory Parlamentu řekne na kameru: „Kancléř je úředník; zodpovědnost má prezident republiky, ten by měl reagovat,“ ale nic se neděje, nikdo prezidenta k zodpovědnosti nevolá.

V jaké zemi to žijeme?

Prezident neodpoví na dopis novému předsedovi Senátu, a ani na druhý dopis, a ani na třetí dopis.

Kde to jsme, v jaké zemi to žijeme?

Velvyslanec Čínské lidové republiky, naší koloniální mocnosti (jinak to neumím říct) ministrovi zahraničí přizná, že výhružný dopis (pokud uskutečníte návštěvu Tchaj-wanu, budou následovat sankce proti českým firmám), jejž našla rodina v pozůstalosti za podivných okolností zemřelého předsedy Senátu, je autentický – ale nic se neděje.

Minimum aspoň trochu důstojné odpovědi, kdybychom byli ještě samostatný stát, by bylo, že se povolá český velvyslanec z Pekingu domů na konzultace a zůstane v Praze několik měsíců.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 476 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 2,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.