salviniit
30.11.2019
Kategorie: Společnost

V Itálii se proti Salvinimu houfují Sardinky. Připomínají milionchvilkaře

Sdílejte článek:

MONIKA PILLONI

Sardinky jsou malé ryby, jednotlivě bezbranné a bezmocné, které se choulí k sobě a pohybují v hejnech, čili v davu. Ty lidské se považují za protiklad bývalého ministra vnitra, kterého mají za žraloka…

Lidský dav „sardinek“ se poprvé „vyrojil“ 14. listopadu na náměstí (Piazza Maggiore) ve městě Bologna v jakémsi „flash mobu“, zorganizovaném několik dní dopředu na sociálních sítích. Účastníci protestu proti bývalému italskému ministru vnitra Salvinimu se vždy dostaví s rybou vystřiženou z kartónu – sardinkou. První mobilizace byla naplánována na den, kdy tam Matteo Salvini ze strany Liga zahájil ve sportovní hale PalaDozza volební kampaň do krajských voleb v Emilia-Romagna (budou se konat 26.ledna příštího roku) a představil kandidátku na pozici prezidentky krajské vlády. Tuto kandidátku vybrala středopravice (strany Liga, FdL, FI) a je jí senátorka Lucia Borgonzoni(ová) z Ligy. Pak přišlo náměstí Piazza Grande ve městě Modena. Také v tomto případě flash mob zaměřen proti Lize a zároveň za účelem bojkotování kandidatury senátorky Borgonzoniové na vedení regionu. Následovala další města, kde byla nahlášena přítomnost Mattea Salviniho, a to nejenom v kraji Emilia-Romagna.

Zúčastněte se první rybí revoluce v historii

Výběr jména vysvětlili tvůrci myšlenky, kteří vymysleli též slogan znějící „Emilia Romagna neskočí na návnadu“ (v originále L’Emilia Romagna non abbocca), a k tomu vybrali příslušný symbol – sardinku. Sardinky jsou totiž malé ryby, které se choulí k sobě a pohybují ve skupinách. Ty lidské jsou považovány za protiklad bývalého ministra vnitra, kterého mají za „žraloka“. Pokud se tyto malé ryby, jednotlivě bezbranné a bezmocné, pohybují kompaktně jako jediné stvoření, vytvářejí „masu“ a v případě lidských sardinek jde o dav lidí. Tvůrci tohoto experimentu (Sardinky nejsou hnutí s organizační strukturou obsahující pravidla a povinnosti) jsou čtyři, vesměs, třicetiletí přátelé: Mattia Santori, Andrea Garreffa, Giulia Trappoloni a Roberto Morotti. Náměstí plné lidských revoltujících Sardinek se zrodilo přes Facebook. Stalo se tak za jedné Santoriho bezesné noci. Nemohl totiž přijmout fakt, že v tradiční „rudé tvrzi“ jako je město Bologna, provedla Salviniho Liga volební kampaň na podporu kandidatury Lucii Borgonzoniové v opozici vůči odcházejícímu lokálnímu prezidentovi za stranu PD, jímž byl Stefano Bonaccini. „A my k tomu všichni mlčíme?“ řekl si Santori. Poslal tedy zprávu svým přátelům a všichni se sešli v kuchyni a tam se zrodil nápad: „Salvini dorazí do sportovní haly PalaDozza. Budova má 5 570 míst. Musí nás být více“. Odtud pochází flash mob Šest tisíc sardinek (Seimila sardine). Pozvánka zněla: „Žádná vlajka, žádná strana… Vytvořte si vlastní sardinky a zúčastněte se první rybí revoluce v historii“.

Opravdu žádná strana v pozadí?

Takže účastníci – ozbrojeni kartonovými sardinkami – by měli být součástí nepolitické demonstrace, ale ve skutečnosti mnoho lidí za nimi vidí loutky, zatímco ideology projektu vidí jako loutkáře levice, kteří v pozadí scény tkají řady potenciálního hnutí vzniklého z nižších vrstev. To se objevuje ve stále více městech. Několik příkladů:

  • Lídr PD (Demokratická strana, italsky Partito Democratico, PD, je italská sociálnědemokratická politická strana) Nicola Zingaretti chválí iniciativu tím, že „řídí otcovství hnutí ryb pod stranickým křídlem“.
  • Davy – někdy velké a někdy žalostné – zpívají píseň Bella ciao (https://www.youtube.com/watch?v=4CI3lhyNKfo)
  • Song zní vždy na manifestacích levice, progresistů a za účasti sociálních center a stal se svého druhu italskou pravdoláskařskou hymnou. Slogany a fráze účastníků jsou naprosto stejné, takže vše vypadá, jako by se někdo snažil přebalit tento balíček do občanského pozlátka, protože jak je známo, strana PD spolu s koaličními soudruhy již voliče dlouho netáhne.
  • Samar Zaoui(ová), stoupenkyně levicového sdružení universitních studentů, organizátorka demonstrace „Demokratické sardinky“ (Le Sardine Democratiche) v Modeně, se dovolávala a modlila se za sociálního mstitele, aby odstranil Salviniho! A tak Salvini musí čelit nenávisti Sardinek jako je tato, která mu přeje smrt.

Sardinky říkají: „Jsme jen protilátky proti fašismu“. K tomu přistupuje rétorika skupin jako je například Antifa.

Klima-sardinky dnes stávkují po vzoru Grety

Mattia Santori, jeden z tvůrců Sardinek, je spolupracovníkem časopisu RiEnergia, který má spojitost s italským levicovým politikem Romanem Prodim. S ním Santori dělá často (ve spolupráci s někým dalším) rozhovory. Sardinky se také houfují u levicově a progresivisticky smýšlejících Italů i v zahraničí. Ti plánují „flash mob“ v Dublinu, Londýně, Amsterdamu, Berlíně, Paříži, San Francisku a Bostonu. Právě dnes se navíc koná čtvrtá globální klimatická stávka s FridaysforFuture, což je – jak známo – hnutí pro mladé lidi bojující za životní prostředí inspirované Gretou Thunbergovou. V Itálii se koná na 100 náměstích a tentokrát budou přítomné také Sardinky!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 651 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)