SKOLKA
8.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

V Itálii otevřou školku, kde úplně zruší pohlaví

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MONIKA PILLONI

Itálie má spoustu problémů s ekonomikou, imigrací a dalšími věcmi, univerzita v Turíně však vidí priority zcela jinde, chystá se otevřít školku, kde vůbec nebude existovat rozdělení na chlapečky a holčičky. Ve školce sloužící dětem zaměstnanců a studentů univerzity bude vládnout důsledná rovnost pohlaví, na kterou budou dohlížet sami studenti…

Žádné růžové a modré zástěrky ani hry s autíčky pro chlapce a s kuchyňkou pro holčičky. Žádná „klučičí nebo holčičí“ hra. Rovnost pohlaví bude pravidlem pro inovativní a revoluční změnu výchovy.

Rovnost pohlaví má přitom být pouze jedním z prvků revoluční změny předškolní výchovy, která má pod dozorem studentů probíhat. Turínská univerzita se chce inspirovat zejména v zemích severní Evropy, kde jsou podobné experimenty s předškoláky standardem.

Cílem je „zlepšit vnitřní pohodu“ a také přijmout inovativní metody. Experimentální formou bude vedeno i vzdělávání učňů, kteří mají jako vychovatelé ve školce působit. Ve školce se budou na dětech střídat i různé organizace, podporující dětské aktivity. Ty mají vést především k „dekonstrukci stereotypů“, dále pak k respektu k druhým a rovněž třeba k péči o životní prostředí.

Školka by měla být za pomoci mnoha grantů z veřejných prostředků vybudována z bývalé policejní stanice jen pár metrů od univerzitního kampusu. Kapacita revolučního předškolního zařízení má být dvacet až třicet dětí.

Akce má nadšenou podporu turínské starostky Chiary Appendinové, která zastupuje levicové Hnutí 5 hvězd. Ta podporuje vše pokrokové a netradiční, bohatou inspiraci pro své ambice nachází zejména v komunitě imigrantů. Proslavila se osobní účastí na muslimských modlitbách, propagováním halal potravin, pořádáním nejrůznějších islámských kongresů, a dokonce podporou založení islámské banky fungující podle pravidel Koránu.

Turín je za její vlády také na čele podpory LGBT komunity, konají se tam velkolepé pochody hrdosti, gay pride. Založení bezpohlavní školky je tak dalším příspěvkem k této politice.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.