eu-parliament-flags2560x1600
20.1.2020
Kategorie: Společnost

V Evropském parlamentu zakázali národní vlaječky. Už šijí jednotné uniformy?

Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ VYORAL

Podle informací českých europoslanců předseda Evropského parlamentu David Sassoli zakázal na poslanecké lavice stavět národní vlaječky, které nově zařadil do kategorie „banner“ (bannery, plakáty a jiné transparenty). Jedna říše, jeden národ, jeden vůdce? To by bylo, aby nám jednotu EU sojuzu a ideu Panevropy někdo narušoval jakýmkoliv retro-národním balastem!
 

Je tak nějak všeříkající, že vedoucí představitelé Evropské unie mají zřejmě veškeré zásadní problémy, jakými jsou třeba řízená migrační invaze a nedostatečné hlídání vnějších hranic unie, vyřešeny, a tak řeší problémy s vlaječkami národních států.

Národní státy a jejich symboly jako překážka

Ačkoliv chápu, že pro huráevropany hájící panevropskou myšlenku (sjednocení starého kontinentu coby Spojených států evropských) jsou národní státy, tedy i jejich symboly, docela výraznou překážkou.

„Na četné dotazy potvrzuji, že předseda Evropského parlamentu (členy předsednictva EP jsou mj. čeští europoslanci D. Charanzová za ANO a M. Kolaja za Piráty) zakázal stavět národní vlaječky na poslanecké lavice v plenární místnosti EP (některé národní delegace tak tradičně činily dlouhá léta). Národní vlajka byla nově zařazena do kategorie ‚bannery‘, jejichž používání je na plénu zakázáno,“ informoval v týdnu europoslanec Jan Zahradil.

„Nechal nám odstranit národní vlajky ze stolů řka, že bannery, plakáty a jiné transparenty do sálu nepatří. Symbol svrchovaného státu je pro něj banner. Hnus, co si ta socialistická soldateska dovoluje,“ dodal další český europoslanec Hynek Blaško.

Jednotné modré uniformy? Jazykem angličtina, němčina, nebo něco nového?

Ostatně je známým faktem, že poslanci Evropského parlamentu mají jednat zejména s ohledem na blaho a dobré jméno parlamentu a EU, nikoliv s ohledem na zemi, odkud pocházejí. K čemu pak nějaké vlaječky?

Jsem pak velmi zvědav, s čím přijdou dále. Už nechal italský předseda Sassoli šít jednotné modré uniformy s pěticípými hvězdami na prsou? A co jazyk? Viděl bych to na němčinu, angličtinu (nikoliv ve spojitosti s Velkou Británií, ale s USA) nebo na zcela nový jazyk Evropské unie. Europoslancům by možná stačilo jedno, dvě slůvka, jako jsou „ano“ nebo „souhlasím“ – čest výjimkám.

Ostatně co si budeme povídat, Evropský parlament je víceméně jen kývačskou institucí de facto bez obstrukcí schvalující veškeré geniální myšlenky a nápady vzešlé z Evropské komise.

Otec Panevropy: „Euroasijsko-negroidní rasa nahradí rozmanitosti národů“

Na závěr si pro ilustraci dovolím citaci z díla Practical Idealism (1925) od duchovního otce Panevropské unie Richarda Mikuláše Coudenhove-Kalergiho, rakouského politika a filozofa s japonskými kořeny a československým občanstvím, který to (EU) – slovy Karla Schwarzenberga – „všechno vymyslel“.

„Člověk budoucnosti bude míšenec (mongrel). Dnešní rasy a třídy zmizí v důsledku zániku prostoru, času a předsudku. Eurasijsko-negroidní rasa budoucnosti, podobná svým vnějším vzhledem starověkým Egypťanům, nahradí rozmanitosti národů a jedinců,“ píše Kalergi.

„Je to dost legrační. My máme velmi protievropskou pověst, ale to není pravda. Sama idea panevropanství byla vynalezena v této zemi. Coudenhove-Kalergi, který… Hrabě Coudenhove-Kalergi… Coudenhove-Kalergi, ano… Který ideu panevropanství před 90 lety vymyslel,“ říká Karel Schwarzenberg někomu anglicky do telefonu v dokumentu „Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!“

A poté na kameru dodává: „Mluví o Evropě a nevěděj, kdo byl Richard Coudenhove-Kalergi, což je ostuda. Který to celý vymyslel. A pocházel odtud z Ronšperka. Celá myšlenka spojené Evropy pochopitelně byla tady vynalezena. První s ní přišel Jiří z Poděbrad a poté Richard Coudenhove, kterého jsem ještě docela dobře znal.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč


Celkem za měsíc: 17 270,78 Kč
Vybráno 49.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 878 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.