euparlament102017
24.10.2017
Kategorie: Společnost

V Evropském parlamentu prý dochází ve velkém k sexuálnímu obtěžování

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Vyšetřování odhalilo, že Evropský parlament je “doupě sexuálního harašení,” kde starší europoslanci “kteří si myslí, že jim vše projde,” obtěžují mladé dívky.

List Sunday Times zveřejnil článek s rozhovory s více než deseti stážistkami, vysoce vzdělanými dívkami, které se v EP školí pro budoucí úřednickou práci v EU, které pocítily nechtěnou pozornost starších, často ženatých evropských politiků.

Některá z odhalení jsou velice vážná, kdy nejméně jeden europoslanec byl obviněn z masturbace před mladou stážistkou.

Jedna žena popsala, jak jeden prominentní europoslanec – téměř šedesátiletý – ženatý se dvěma dětmi, ji zablokoval ve výtahu cestu, dotýkal se ji a šeptal ji oplzlé poznámky.

“Tahal mě za vlasy, pak se mě dotýkal na krku, na zádech… Stála jsem jako přikovaná, byla jsem vyděšená,” řekla.

“Řekla jsem to kolegyni, která mi řekla, ať to nahlásím, ale nakonec jsem to neudělala… bála jsem se, že ztratím práci, nebo se ztrapním a zničím si kariéru.”

Většina obětí mluví stejně a všechny chtěly zůstat v anonymitě a odmítly jmenovat i útočníky, z obavy z jejich odvety.

Jeden politik byl ale přeci jen jmenován. Yves Cochet, bývalý francouzský ministr životního prostředí za Zelené.

Novináři tvrdí, že viděli sms, které tento již 71-letý dědeček posílal 25-leté asistentce jiného europoslance, kde ji psal, že by si s ní chtěl promluvit o jejích vášních, snech a fantaziích a pak ji vyčítal, že odmítla jeho pozvání na večeři.

“Vím, že je to klišé, když zve starý muž mladou pěknou dívku. Ale bojíte se, co řeknou lidé? Bojíte se mě? Nebo se chvějete skvělým ale zneklidňujícím očekáváním?”

Jiná, 24-letá asistenka, právnička, popisuje, jak ji jeden z čelních německých europoslanců sledoval na mítinky, a nakonec ji dělal neslušné návrhy.

“Natáhl ruku, aby mi zablokoval cestu, když jsem odcházela z konferenční místnosti, dotkl se mého hrudníku a začal se mnou mluvit a dávat mi komplimenty ohledně mého vzhledu,” řekla.

“Je to otázka moci: má první reakce byla, jestli nemám na sobě něco provokativního, co by ho donutilo se takto chovat. Europoslanci se cítí být mocní, protože mohou asistentky vyhazovat kdy se jim zachce a jsou téměř zcela mimo reflektory médií. Cítí, že si mohou dovolit cokoliv.”

Není to poprvé, kdy byli čelní muži EU obviněni z nepatřičného chování.

V březnu 2017 obvinila polská europoslankyně Krystyna Pawłowicz Jean-Claude Junckera, z “nechutného chování vůči ženám, které byly příliš zdvořilé, než aby mu řekly, aby přestal.” Junckera také obvinila ze závislosti na alkoholu.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 47 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.