euparlament102017
24.10.2017
Kategorie: Společnost

V Evropském parlamentu prý dochází ve velkém k sexuálnímu obtěžování

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Vyšetřování odhalilo, že Evropský parlament je “doupě sexuálního harašení,” kde starší europoslanci “kteří si myslí, že jim vše projde,” obtěžují mladé dívky.

List Sunday Times zveřejnil článek s rozhovory s více než deseti stážistkami, vysoce vzdělanými dívkami, které se v EP školí pro budoucí úřednickou práci v EU, které pocítily nechtěnou pozornost starších, často ženatých evropských politiků.

Některá z odhalení jsou velice vážná, kdy nejméně jeden europoslanec byl obviněn z masturbace před mladou stážistkou.

Jedna žena popsala, jak jeden prominentní europoslanec – téměř šedesátiletý – ženatý se dvěma dětmi, ji zablokoval ve výtahu cestu, dotýkal se ji a šeptal ji oplzlé poznámky.

“Tahal mě za vlasy, pak se mě dotýkal na krku, na zádech… Stála jsem jako přikovaná, byla jsem vyděšená,” řekla.

“Řekla jsem to kolegyni, která mi řekla, ať to nahlásím, ale nakonec jsem to neudělala… bála jsem se, že ztratím práci, nebo se ztrapním a zničím si kariéru.”

Většina obětí mluví stejně a všechny chtěly zůstat v anonymitě a odmítly jmenovat i útočníky, z obavy z jejich odvety.

Jeden politik byl ale přeci jen jmenován. Yves Cochet, bývalý francouzský ministr životního prostředí za Zelené.

Novináři tvrdí, že viděli sms, které tento již 71-letý dědeček posílal 25-leté asistentce jiného europoslance, kde ji psal, že by si s ní chtěl promluvit o jejích vášních, snech a fantaziích a pak ji vyčítal, že odmítla jeho pozvání na večeři.

“Vím, že je to klišé, když zve starý muž mladou pěknou dívku. Ale bojíte se, co řeknou lidé? Bojíte se mě? Nebo se chvějete skvělým ale zneklidňujícím očekáváním?”

Jiná, 24-letá asistenka, právnička, popisuje, jak ji jeden z čelních německých europoslanců sledoval na mítinky, a nakonec ji dělal neslušné návrhy.

“Natáhl ruku, aby mi zablokoval cestu, když jsem odcházela z konferenční místnosti, dotkl se mého hrudníku a začal se mnou mluvit a dávat mi komplimenty ohledně mého vzhledu,” řekla.

“Je to otázka moci: má první reakce byla, jestli nemám na sobě něco provokativního, co by ho donutilo se takto chovat. Europoslanci se cítí být mocní, protože mohou asistentky vyhazovat kdy se jim zachce a jsou téměř zcela mimo reflektory médií. Cítí, že si mohou dovolit cokoliv.”

Není to poprvé, kdy byli čelní muži EU obviněni z nepatřičného chování.

V březnu 2017 obvinila polská europoslankyně Krystyna Pawłowicz Jean-Claude Junckera, z “nechutného chování vůči ženám, které byly příliš zdvořilé, než aby mu řekly, aby přestal.” Junckera také obvinila ze závislosti na alkoholu.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 148 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...