BABISEU
20.7.2020
Kategorie: Politika

V Evropské unii se zbláznili

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Andrej Babiš z Bruselu hlásí, jak nám místní byrokraté přidali z balíčku, který předurčili k obnově ekonomik poškozených covidem. Opět se ukazuje, do jak špatné společnosti jsme se dostali a jakou reprezentaci na jednání vysíláme.

Záchranný balík peněz dosahuje obrovské výše a je předurčen k obnově ekonomik, které umrtvila nesmyslně vytvořená koronavirová ,,pandemie‘‘. Aspoň tak je prezentován. Ve skutečnosti bude velká část použita na udržení Itálie v EU, záchranu potápějícího se Španělska a dotaci Francie, která je na tom díky socialistickým vládám vcelku poměrně dost špatně. Dále budou tyto vypůjčené peníze investicí do pochybného pokusu přestavět Evropu na světadíl nevytvářející uhlíkovou stopu nazvaného Zelený úděl pro Evropu. Tento domeček z karet, který se může velmi snadno zbortit, bude stát tolik peněz, že si to nikdo z nás nedokáže ano představit.

Podstatné je, že kompletní částku si půjčuje Evropská unie jako celek, takže ji stejně bude splácet. Komu, to je víceméně jasné. Soukromým bankám. Je vcelku logické, že v tu chvíli se bankéři schopní poskytnout tyto peníze stávají nejmocnějšími lidmi v Evropě, zároveň už tak bohatí zbohatnou ještě mnohem více. Je tedy otázkou, zda li se politici, kteří přišli s tímto nápadem (Merkelová a Macron) dopředu nedohodli právě s nimi a nejde jen o obrovský byznys. Dalším podrazem zůstává skutečnost, že do dluhu byly zataženy i státy pohybující se mimo eurozónu, kterých se dosud například řecké, italské či španělské závazky nijak nedotýkaly. Jestliže máme zkušenosti s tím, jak německé banky zplundrovaly řecké hospodářství a majetky, aby bylo nakonec celé Řecko předhozeno Turkům, což se momentálně ze strany Německa skutečně děje, pak je nelogické si podobnou oprátku nasazovat na vlastní krk. Zvláště, když Evropská komise požaduje, aby státy, které si půjčí ze záchranného balíčku, předaly dohled nad svým rozpočtem právě Evropské komisi, která jde na ruku především německým a francouzským zájmům. Jde o drzost a šílenost zároveň.

Proti těmto snahám se staví především Maďarsko a Polsko. Je s podivem, že dosud jsme nezaslechli, že by se k nim přidal i Andrej Babiš. Jeho pověřil Parlament ČR k jednání, které lze považovat za zradu ostatních států V3. V3 proto, že Slovensko k Visegrádské čtyřce už příliš nepřísluší, neboť jeho vedení v čele s Čaputovou vystupuje extrémně prounijně a v podstatě skáče tak, jak Brusel píská. A pomalu se k němu přidává i naše vláda. Záchranný balík peněz tak má sloužit především k zacyklení Evropské unie a k znemožnění dalších snah kohokoliv opustit ji. Společné zadlužení a splácení dluhu nastaví úplně jiné podmínky uvnitř EU. Je totiž jedno, kolik z EU dostaneme, protože tyto jidášské peníze do společné kasy ovládané Němci zase vrátíme, a to i s úroky, které jsme si sami nedohodli.

Andrej Babiš samozřejmě vyzvedává pouze jeden jediný kladný aspekt z celé té maškarády. Pokud si teď více vezme, bude mít na chvíli zaplněnou státní pokladnu. Ale až ji vyprázdní, už nám nebude patřit ani ta kasa, a ani zdroje, které ji mají naplnit. Nebudeme to už my, kdo tu bude hospodařit. Správným krokem bylo vetovat vznik jakéhokoliv záchranného balíku, respektive jeho půjčení si. Zároveň bychom si svou ekonomiku měli restartovat sami, když už jsme ji zazdili. Již dávno jsme ztratili samostatnost, následuje svrchovanost. Opravdu máme být Babišovi za co vděční? Právě se přidal na stranu opozice a odkopal se. V podstatě skočil na tzv. evropské rychlé prachy. Jenže budoucnost ukáže, jak hrozně moc byly drahé.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 049 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.