prcr
26.3.2016
Kategorie: Politika

V čem má Babiš pravdu?

Sdílejte článek:

LJN 26|03|2016

Babiš má v jednom pravdu. Stvořili jej předchozí vlády, předchozí vládnoucí politické strany. Je důsledkem (ne)řízené privatizace 90. let, kdy především díky “Oposmlouvě” (Klaus-ODS, Zeman-ČSSD) se doslova rozkradl pod “patronací” politiků, státních úředníků a bank státní majetek. Tehdy se zrodili oligarchové, kde Babiš je jen jedním z nich.

Veřejně známým se stal jen díky jeho vstupu do politiky. Jména dalších oligarchů si každý může najít na www.mapovani.cz. Jen málokdo ví, co vše oligarchové chytají společně s čínským “partnerem” poskupovat a ovládnout. Podle chystaného vítání čínského prezidenta a celé delegace, kdy dokonce zahřmí nad Prahou salva z děl, toho asi nebude málo. Křetínský, Tkáč a Kellner se jistě velmi těší. K čemuž jim užitečného idiota ráth udělá za tučnou provizi pan Tvrdík.

Při projednávání Čapího hnízda v parlamentu jsme my, občané, byli svědky důsledku dlouhodobé naprosté arogance moci a přehlížení politiků lumpáren všeho druhu. Politici (ministři, poslanci i senátoři) se stali pouhými loutkami, pro které se jedinou hodnotou staly prachy a benefity z jejich postavení. Za teplé a dobře placené bydlo zvednou ruku pro cokoli. Sbohem svědomí, důstojnost. Mnozí (jako například Sobotka) se na své politické cestě “namočili” méně či více také, takže se stali vydíratelní, čehož velcí a tuze bohatí sobci a grázlové (oligarchové) bez skrupulí využívají již dlouhou dobu.

Oligarchové si navíc skoupili média, takže je výrazně ztížena informovanost obyvatelstva celé republiky, především menších měst a obcí. Tam si bývalí soudruzi udržují velkou oblíbenost hlásáním demagogie a využíváním populistických témat, kde vrcholem je zneužití migrační krize. K tomu jim, bohužel, výrazně napomáhá zkostnatělost vrcholných politiků celé EU a hlavně Rady EU.

Česká republika se především poslední roky doslova řítí do naprosté centralizace moci. Absolutně nefunguje antimonopolní úřad, na který pokud oligarchové přeci jen občas narazí, pak jej obcházejí přes nastrčené společnosti. Jako by neexistoval zákon o střetu zájmů, Ústava ČR a její součást Listina základních práv a svobod.

ODS a TOP 09 se při projednávání Čapího hnízda ukázaly naprosto bezzubými. A vzhledem k jejich minulosti, kdy neudělaly zhola nic proti klientelismu, korupci a centralizaci ekonomické moci několika osob, se z tohoto důvodu staly pro obyvatele nevěrohodnými a jejich spílání a napadání Babiše se míjí účinkem. Naopak mu z jejich úst paradoxně pomáhá. Navíc bylo vidět, že jde stále a bohužel, o strany jednoho (TOP), nebo pouze pár osobností. Ostatní poslanci obou stran jakoby neexistovali.

Ve výsledku, přestože Andrej předvedl proslov hoden srovnání s památným projevem Milouše na Červeném Hrádku, se ledy nepohnou. Nakonec, vzhledem k tomu, v jakém stavu je “nezávislost” naší justice a policie, budeme možná ještě vděčni EU za její OLAF (Evropský úřad pro boj proti podvodům). Uvidíme.

Co můžeme my, občané dělat? Především musíme vytrvat a nerezignovat. Musíme se pokoušet šířit informace dalším k dalším lidem kolem sebe. Otvírejme jim oči a apelujme především na veřejnoprávní televizi a rádia, aby informovaly pravdivě a nesnažily se (a to ani v případě imigrační situace) zamlčovat nebo “ohýbat” informace. No a ti rozumní a svobodomyslní z řad občanů, kteří nejsou spojeni s minulým (komunistickým) režimem, nejsou členy nějakých neziskovek či sdružení, jejichž financování jde z peněz státu´(dotací), by se měli spojit a postavit se do čela všech lidí, kteří už mají podobných komedií, které zde roky předvádí politici všech dosavadních vládnoucích stran či hnutí, akorát tak plné zuby.

Protože ti sebestřední, nenasytní a v mnoha případech psychopatičtí sobci se nezastaví. Oni nikdy nebudou mít dost a líp bude pouze jim. Občanům této země ponechají pouze drobty a v peněženkách jen tolik, aby bylo na jídlo, skrovné bydlení a čas od času na trochu zábavy. Dál budeme jezdit po vytlučených silnicích, kodrcat se zastaralými vlaky a autobusy, kupovat v řetězcích podřadné potraviny a doufat, že za půl roku si na nás udělá nějaký ještě po EET zbylý živnostník “na volné noze”(tesař, klempíř, elektrikář atd.) čas.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 74 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.