dvorak_1LIPOVSKA
10.4.2021
Kategorie: Společnost

V boji o Českou televizi se jiskří

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝO prohnilosti nejvýznamnějšího české média, tedy České televizi, již dlouho není pochyb. To, kam ji dovedl v neobjektivitě vysílání ředitel Dvořák, je víceméně ukázkou toho, jak funguje stát ve státu. Je s podivem, jaký vztah mají k televizi naše polické strany a jak některé dokážou ovlivnit její politizaci, zatím co jiné jí nedokážou zabránit. Česká televize dlouhodobě působí na mínění našich spoluobčanů, a především ve směru politického se rozhodování například před volbami patří k naprosto rozhodujícím médiím názorově určujícím budoucí rozhodnutí velké části voličů. Jde tak o mocenský nástroj, který v rukách managmentu může mít podstatný vliv na dění u nás.

Dlouhodobá kritika poměrů v ČT zaznívá především z pravicové části našeho politického spektra. Tedy pokud za pravici nepovažujeme Top09, která má dlouhodobě s touto organizací, kterou si de facto zprivatizoval její ředitel Petr Dvořák, dobré a nadstandardní vztahy. Přestože jde o státem financovanou firmu, a to i včetně díky nám, kteří musíme ze zákona odvádět tzv. televizní a rozhlasové poplatky, přičemž ty rozhlasové jdou pro změnu do Českého rozhlasu a obě tyto instituce mají daleko k apolitickému a nestrannému vysílání, finanční toky jsou naprosto neprůhledné. Je těžko možné posoudit, kolik lidí ještě Český rozhlas poslouchá, ale podobně, jako u ČT, už to zdaleka není jasná většina národa a i ti, kteří zůstali věrní, mohou patřit k příznivcům kterékoliv politické strany. Bohužel situace ve zpravodajství a komentářích plynoucích z obou institucí jsou výrazně tendenční a preferují jen některé subjekty.

Přiznejme si, že Česká televize je součástí naší kultury po dlouhou dobu. Dosud lze některé její programy a pořady vnímat pozitivně, byť skladba je často opřena o bohatý archív a opakování starších záležitostí. V zajímavosti vede ČT2, která má v jistém směru skutečně své dobré postavení a je u lidí oblíbená. Také ČT Sport byla po dlouhou dobu nedílnou součástí života lidí sledujících sportovní dění, ale momentálně ji v oblasti atraktivních přenosů převálcovali jiné stanice a na ČT často paběrkují nebo se zabývají méně sledovanými odvětvími, byť i ta potřebují mediální podporu. Nicméně je ČT Sport stále pozitivně vnímanou stanicí. ČT1 se ve zpravodajstvích slučuje s tragickou ČT24, což jí činí pro mnohé nekoukatelnou a v umělecké tvorbě se často vrací do archívu, nových věcí není tolik, kolik by divák za své odvedené poplatky očekával. ČT D lze považovat za indoktrinací prosáklý dětský kanál a občas ani dospělý člověk nechápe, kde na některé myšlenky autoři pořadů mohli přijít. Někdy si vedení ČT D říká slušně řečeno o přesdržku. Omlouváme se, ale zkušenosti rodičů jsou občas alarmující.

ČT24 je poté tlampač prounijního liberalismu a k objektivitě má stejně daleko, jako Evropská komise k realitě života. Už dlouho lze vnímat jednostranné zaměření diskusních pořadů, nulovou nestrannost a naprostou ignoraci reality a faktů nehodících se do modelu vysílání připravovaného týmem podřízeným Petrovi Dvořákovi. V poslední době to bylo nejvíce vnímatelné v době amerických prezidentských voleb, dále v průběhu koronavirové ,,pandemie“ a ovlivňování politického života u nás, kdy jsou někteří politici ignorováni a jiní neustále zváni do vysílání. Česká televize zkresleně informuje o dění ve světě a jak už jsme uvedli, naplňuje představy vedení Evropské unie a proliberálních politiků.

ČT je však také obrovským ekonomickým kolosem, jehož financování budí rozpaky a dohled nad ním nemá nikdo pořádně pod kontrolou. Takže lze tohoto molocha považovat i za pračku peněz nebývalého rozsahu, přičemž profitovat na ní může nejen nejužší managment, tak i někteří ,,investoři“. Což je jeden z důvodů, proč tolik pochybujeme o opodstatněnosti televizních poplatků, které by navíc Dvořák chtěl navýšit. Ředitel ČT si navíc vlastním protiprávním podnikáním rozšiřuje prostor pro vyvádění peněz, zároveň se dostal do evidentního střetu zájmů. Na tuto situaci upozornila nejnovější členka Rady ČT Lipovská a okamžitě se do dostala pod palbu média a zpřízněných politiků. Došlo to až tak daleko, že na poslední jednání Rady musela mít policejní doprovod. O celé této aféře se více dozvíte ve sdíleném videu, na které máte odkaz níže.

Situaci kolem Petra Dvořáka a ČT budeme nadále sledovat. Jisté však je, že se z této organizace už dávno stala propagační stanice s jednosměrným zpravodajským zaměřením. Jestliže před rokem 1989 šlo o propagaci socialismu a vedoucí úlohy KSČ, nyní je to liberalismus, eurohujerství a nenávist ke skutečné demokracii, pravicové politice a Rusku. To má k objektivitě skutečně daleko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 208 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)