BABISCT
26.2.2021
Kategorie: Politika

Už žádnou další “poslední šanci” pro Babiše

Sdílejte článek:

ALOIS SEČKÁR

Kritizoval jsem hejtmany za jejich rozhodnutí dát Babišovi dalších 14 dní nouzového stavu. Ptal jsem se, co si myslí, že za ty dva týdny bude jinak? Teď už můžeme pomalu bilancovat.

Základní podmínka – děti půjdou 1. března do školy – je prakticky odpískaná, naopak se má zavřít i zbytek prezenční výuky. Vláda akorát předvedla extempore s výběrem dodavatele vakcín, vymyslela dvě roušky přes sebe, papaláši vyzvali k totálnímu lockdownu a pak si zašli na fotbal a byl vydán zákaz cestování do Tanzánie. Progres v očkování je výsměch. Slavný pandemický zákon je sice víceméně schválen, ale už jsme se dozvěděli, že je vlastně k ničemu. Poslední dva dny vláda pro jistotu odmítá cokoliv vyhlásit. Přesně jak jsem si myslel – Babiš znova hodí odpovědnost na opozici – buď dostane další měsíc, nebo zlí poslanci můžou za všechny mrtvé.

Komu o lidské životy skutečně jde, tak už prostě musí říct “DOST” a neumožnit další měsíc vládního pinožení od ničeho k ničemu. Vláda sice může vyhlásit leccos, ale stejně už nemá důvěryhodnost, aby jí lidi poslouchali. Ani sílu to skrz nějaké represe vynucovat. Každý další den, který Babiš dostane navíc, znamená jen větší chaos a v důsledků více obětí Covidu. Politicky samozřejmě může být výhodnější nechat ho v tom plácat, aby na podzim ve zdevastované zemi i těm největším zabedněncům už konečně došlo, že líp fakt není. Nebo můžeme spekulovat, co udělá prezident, a jestli to náhodou nebude horší. Ale potom si přiznejme, že nejde o zdraví, ale o politiku a budoucí volební výsledky.

Babiše co nejdřív dostat od válu a vytvořit nějakou konsensuální “vládu národní záchrany”, ktere bude dostatečné množství lidí ochotno věřit a respektovat její postup, protože bude založen na otevřených datech a bude dávat smysl (vždycky budou nějací, co si myslí, že jde o spiknutí Billa Gatese, ale ty celkem není třeba řešit). Miliardy, které Babišova vláda vyhazuje bezúčelně z okna přesměrovat do zdravotnictví na platy a odměny přetíženému personálu a na nové brigádníky. Kdyby nám nevládli lempli, mohly už měsíce jet programy zaškolování dobrovolníků, kteří dnes mohli být v nemocnicích k ruce. Proč to není? A samozřejmě co nejdřív na jaře, jak to situace dovolí (květen?), nové volby. To je jediná smysluplná cesta.

Prodlužování nouzového stavu je prodlužování agonie a nemůže být v zájmu nikoho, kdo chce Covid skutečně řešit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 969 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,09 out of 5)
Loading...
politicon.cz
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)