elitní-společnost
10.6.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Už to leze z děr, aneb pátá kolona se aktivizuje

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPřed pár dny, 14. května, uplynulo pěkných, i když nekulatých 82 let od založení Freiwilliger Schutzdienst, úderných oddílů Sudetoněmecké strany. Byly to oddíly dobrovolníků, organizovaných po vzoru německých SA a ze stejného, německého ústředí, také placených a úkolovaných. Za jakým účelem, to je dosud všeobecně známo.

Ve stejném období letošního roku proběhlo až podezřele mnoho aktivit, které tu hrozivou a neblahou dobu, kdy byl náš stát aktivně rozkládán vnitřním, ale ze zahraničí úkolovaným nepřítelem, velice připomínají. O pomníkově – ricinových provokacích a jejich aktérech, pánech Hřibech, Kolářích a Novotných už bylo napsáno mnoho. Přejděme proto přímo k dalším, čerstvým novinkám z protičeské fronty.

Pan pražský primátor Hřib se nám vrátil z konference evropské frakce Zelených, do které v Europarlamentu jeho Piráti patří, a hned se pochlubil, jak to tam rozjeli. Řeč se vedla o městech a jejich spolupráci. Což zní sice v zásadě hezky, rozumně a neškodně… kdyby ovšem nešlo právě o Piráty a Zelené.

Očekávané šídlo vylezlo z pytle záhy. Pan primátor se pochválil, jak si tam krásně notovali s liberálními kolegy z Varšavy a Budapešti, se kterými loni založili (proti svým vlastním vládám) jakýsi trucpodnik, nazvaný pakt Svobodných měst: „Ve V4 máme unikátní příležitost, lidé ve všech čtyřech hlavních městech zvolili představitele, kteří jsou progresivní, prodemokratičtí a zastávají liberální principy.”

Takže co tam pro nás tihle liberální bratři v triku upekli? Poslechněte si piráta Hřiba: „A proto se obracíme na Evropskou unii. Potřebujeme přímé evropské financování měst, abychom se mohli vypořádat s problémy, které nás čekají. A jsem přesvědčen, že EU nám může pomoci tam, kde naše národní vlády selhávají.” Což, přeloženo do hovorové češtiny, znamená zhruba toto – liberálové z Bruselu, dejte prachy svým miláčkům (agentům) ve členských státech, aby mohli ještě více zesílit rozkladné aktivity a podvratnou činnost proti svým vlastním, v EU nemilovaným vládám…

Šéf Senátu se rozhodl vyrazit na Tchaj-wan.  Pražská kavárna tleská vestoje a Pekarová z TOPky drze úkoluje premiéra, aby jim na cestu koukal dát, ale sofort, vládní speciál.  A jako třešnička na dortu se do sestavy výletu vloudil i neúspěšný presidentský kandidát Jiří Drahoš. „Milošem Vystrčilem jsem byl osloven, abych se účastnil jeho cesty….” Takže zde je také vše jasné a není třeba nic dodávat.

I na jižní Moravě spadly některé masky. Dorost ČSSD tu opouští rodnou stranu a hodlá se pokusit v říjnových krajských i senátních volbách uspět ve spolupráci s TOP 09. Jejich hnutí Idealisté, platforma mladých sociálních demokratů, bude na kandidátce Spolu pro Moravu, společně s TOP 09, Zelenými a Liberálně ekologickou stranou Martina Bursíka. Není to zas až takové překvapení. Takzvaná platforma Idealisté vznikla před několika lety na bázi omladiny sociální demokracie, za účelem podpory Bohuslava Sobotky a Jiřího Dienstbiera. Senátor Dienstbier je dodnes jejím členem…

Co mají všechny tyto, zdánlivě nesouvisející události, společného? Jako sláma z bot z nich kouká úporná snaha o úskočné, křivácké protlačení hodnot, priorit a politických preferencí oněch stran a politických směrů, které sice byly ve volbách (znovu a zas) poraženy, ale svou porážku neuznaly a nepřijaly. Naopak. Ve spojení s cizí mocí zahájily partyzánskou válku, vedenou z komunálu, přes hlavy oficiální reprezentace státu a za jejími zády.

Podíváme-li se současně do světa, vidíme velice podobné obrázky. Rozbíjení států našeho civilizačního okruhu zevnitř nejrůznějšími metodami, ale podobnými silami. Navázanými na liberálně – pokrokářskou internacionálu s neomezenými zdroji.

Bestie zatroubila k útoku a krysy vylézají z děr. Tak, jako tehdy, ve třicátých letech minulého století.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 643 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)