vladavir
19.3.2021
Kategorie: Politika

Už rok se potácíme v uzávěrách a situace se stále nelepší, je pořád horší … opatření vlády nefungují

Sdílejte článek:

J. FUČÍKOVSKÝ

Moje nemilá a nevážená vládo!

Píši ti touhle formou, protože nemám ani nejmenší chuť jednotlivě oslovovat tvé trapné a vyčpělé členy.
Už rok se potácíme v uzávěrách a situace se stále nelepší, je pořád horší.

Napadlo tě někdy, neschopná vládo, že všechno je hlavně o důvěře? Podle toho, co předvádíš v posledních měsících, bych si dovolit tvrdit, že určitě ne.

Napadlo tě někdy, že není dobré lidem lhát a mazat jim med kolem huby? Asi taky ne, bodejť by jo, když lhaní tvému předsedovi celý život procházelo. To ale nebyl covid, pandemická krize situaci poněkud mění, což panu předsedovi i tobě asi ještě pořád nedošlo.

Napadlo tě někdy, že k dodržování opatření je potřeba hlavně důvěra? A to důvěra oboustranná. Vláda musí věřit občanům a občané musí věřit vládě. Ani jedno z toho tady od začátku epidemie nefunguje. Občané nemají žádný důvod věřit vládě, proč by měli věřit spolku lhářů a komiků, kteří skoro každý den odvolávají to, co jen chvíli před tím vyhlásili? A ty, nemilá a nevážená vládo, nevěříš svým vlastním občanům, dokazuješ to dnes a denně, jednáš s námi jako s bandou nesvéprávných idiotů, tvoje zákazy a nařízení jsou jen k smíchu, nebo vlastně spíš k pláči.

Po roce stále přísnějších opatření je jasná jedna věc – opatření nefungují. Máme nejdéle zavřené školy, díky tobě, nemilá vládo, která nejsi ani schopná vyplácet slíbené kompenzace, máme tisíce zkrachovalých firem a živnostníků a přitom jsme v počtu úmrtí na covid jedni z nejhorších na světě. Ještě pořád ti nedošlo, že možná děláš něco špatně?

Bohužel asi ne, tvoje rozhodování na nějaké prozření opravdu nevypadá.

Což se tak trochu zamyslet a pokusit se něco změnit, každý přece ví, že když něco nefunguje, je dobré zkusit změnu, setrvávat v nefunkčních opatřeních a věřit, že konečně začnou fungovat, je známka mdlého rozumu.

Nemilá vládo, zkus si prosím uvědomit, že nevládneš nesvéprávným pitomcům, vládneš dospělým lidem, z nichž většina má volební právo. Nech lidi žít, přestaň nám věšet bulíky na nos, přestaň ničit drobné podnikání. Každý odpovědný člověk ví, že se má před virem chránit, uvolni opatření, ta nesmyslná okamžitě zruš. Respirátor na liduprázdné ulici je blbost, kterou chápe asi každý kromě ministra Blatného. Otevři malé obchody a provozovny služeb, umožni lidem vypití piva na ulici, ale o to tvrději trvej na rozumných opatřeních, dodržování odstupů, počet lidí v prodejně atd…

Toho už ale asi nejsi schopná, řešit epidemii bez důvěry nelze a ty už dávno žádnou důvěru nemáš. Jen tvojí vlastní vinou. Soustřeď se na očkování a přestaň srát lidi. Nic jiného už udělat nemůžeš.

 

  • Jirka Fučikovský, fb

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 709 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,81 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)